Chemia budowlana

Olej do Mebli oraz Olej do Tarasów - nowe produkty marki VIDARON Chemia budowlana

Piękno oraz ochronę meblom ogrodowym i innym elementom wykończenia czy wyposażenia balkonów i tarasów nadadzą nowe produkty marki VIDARON - Olej do Mebli oraz Olej do Tarasów.

Rodzaje klejów budowlanych i ich charakterystyka Chemia budowlana

W artykule opisujemy rodzaje klejów do paneli, wykładzin i parkietów. Czym charakteryzują się kleje do styropianu, PVC i tapet. Podpowiadamy, jakie są kleje do drobnych napraw, montażowe i stolarskie. Odpowiadamy na pytanie, jak rozprowadzać klej.

Jakie lakiery mogą być stosowane w domu alergika? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: W domu alergika nie powinno się stosować lakierów rozpuszczalnikowych, które utwardzają się po odparowaniu rozpuszczalnika, a w czasie wysychania wydzielają bardzo intensywny zapach.Odpowiedź eksperta:

Jak uniknąć problemów podczas malowania? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Malowanie jest jedną z czynności, którą możemy wykonać w ramach "oszczędzania na robociźnie". Jednak brak wprawy – a wiele farb ma swoją specyfikę i wymagają odpowiednich wałków i pędzli – sprawia, że na ścianach pojawiają się "niespodzianki", a efekt jest daleki od pożądanego. Warto więc zawczasu ...

Dlaczego tynki pękają? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Pęknięcia pojawiają się zwykle na skutek osiadania ścian. Mogą powstawać także na skutek drgań lub słabego przewiązania murów.

Co to jest zaprawa anhydrytowa? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Zaprawa anhydrytowa jest to jeden z rodzajów podkładu podłogowego wylewanego bezpośrednio pod posadzką. Konsystencja zaprawy anhydrytowej jest bardzo płynna: ułatwia to jej wylewanie na dużych powierzchniach oraz powoduje, że przestrzeń pomiędzy rurami wodnego ogrzewania podłogowego wypełnia się bez problemu.

Konkurs marki MAGNAT. Do wygrania 21 iRobotów Roomba! Chemia budowlana

Każdy, kto do 27 sierpnia 2017 r. kupi dwie puszki farby MAGNAT Sypialnia Pokój Dziecka o pojemności 2,5 l i na wskazany numer wyśle SMS z rozwinięciem zdania "Z MAGNATEM na ścianie…" ma szansę wygrać jeden z 21 iRobotów Roomba dbających o czystość podłóg w naszych domach lub 210 butelek filtrujących Dafi, zapewniających ...

Nowe masy szpachlowe Knauf G-K Start i Knauf G-K Finish Chemia budowlana

Knauf wprowadził na rynek dwie nowe masy szpachlowe - Knauf G-K Start do krawędzi płyt gipsowo-kartonowych oraz Knauf G-K Finish do szpachlowania całych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych.

Jak samodzielnie malować wnętrze? Chemia budowlana

Samodzielne malowanie nie powinno sprawić większych kłopotów, o ile dobrze się do niego przygotujemy. Przed przystąpieniem do prac musimy ustalić, ile farby będziemy potrzebowali. W tym celu należy zapoznać się z informacją o wydajności, podaną przez producenta powłoki. Aby uniknąć sytuacji, w której w czasie malowania ...

Nowa farba elewacyjna - Baumit PuraColor Chemia budowlana

Łatwa aplikacja, wysoka siła krycia, najszersza paleta kolorów oraz długoletnia odporność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tak w najmniejszym skrócie przedstawia się dekoracyjna i ochronna farba elewacyjna Premium - Baumit PuraColor. Jest to gotowa do użycia elewacyjna farba dyspersyjna, przeznaczona do malowania ...