Dachy i rynny

Kalkulator podsufitek Dachy i rynny

Dzięki kalkulatorowi możecie Państwo oszacować ilość paneli i listew uzupełniających niezbędnych do zabudowy okapu dachu oraz ich koszt.

Kalkulator ilości elementów systemów rynnowych Dachy i rynny

Dzięki kalkulatorowi możecie Państwo oszacować ilości elementów systemów rynnowych Gamrat, niezbędnych do wykonania instalacji i ich koszt. W tym celu prosimy o wybór opcji i uzupełnienie niezbędnych danych na kolejnych stronach kalkulatora.

Dachówki ceramiczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów Dachy i rynny

Najbardziej rozpoznawanymi markami (ranking A) są w kolejności zajętych miejsc: Wienerberger (Koramic), Röben, Monier (Braas).

Folie dachowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów Dachy i rynny

Liderem rankingu A jest firma Dupont (Tyvek) (36,9%). Kolejne miejsca zajmują CB SA i Dorken Delta Folie - te marki rozpoznaje co trzeci ankietowany. Zwycięzcą rankingu B jest CB SA - blisko co piąty respondent zastosował lub zastosuje wyroby tego producenta. Drugie miejsce zajęła firma Dupont (Tyvek). Znaczący udział w rynku ma ...

Systemy rynnowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów Dachy i rynny

Zwycięzcą obu rankingów (A i B) jest firma Ruukki. Markę tę rozpoznaje blisko 60% ankietowanych, a 14,2% zamontuje produkty Ruukki w swoim domu. Wysoką rozpoznawalność mają też firmy: Monier (Braas), Blachy Pruszyński, Marley, Gamrat i Galeco.

Dachówka IBF SKAGEN w powłoce REFLEKTE Dachy i rynny

IBF SKAGEN (dachówka "podwójna S" w powłoce REFLEKTE) to dachówka o profilu "podwójna S" produkowana z barwionego w masie betonu, w skład którego wchodzą m.in. naturalne piaski o bardzo wysokiej zawartości kwarcu, a także najlepsze gatunki cementów.

Blachodachówka modułowa TUR - nowość Blachy Pruszyński Dachy i rynny

Blachodachówka modułowa TUR to najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński, dostępna w postaci jedno i dwumodułowych paneli.

BRAAS wprowadza gwarancję systemową na dach Dachy i rynny

Firma Monier BRAAS wprowadza od kwietnia 2017 roku gwarancję systemową na dach wykonany z użyciem oryginalnych produktów BRAAS. Jest to pierwsza na rynku gwarancja funkcjonalności całego systemu dachowego.

11 błędów popełnianych podczas układania pokrycia dachowego i montażu rynien Dachy i rynny

Pokrycie dachu chroni budynek przed działaniem czynników atmosferycznych a orynnowanie odprowadza z niego wodę. Poza tym powinno umożliwiać niezbędną obsługę dachu – przeglądy kominiarskie, konserwacje i naprawy. Wszelkie błędy przy układaniu dachu, rynien i coraz popularniejszej instalacji przeciwoblodzeniowej mogą spowodować ...

16 błędów popełnianych podczas wznoszenia konstrukcji dachu Dachy i rynny

Dla przeciętnego inwestora najważniejsza jest nie tyle sama konstrukcja dachu, ale praktyczne konsekwencje zastosowania danego rozwiązania – ile miejsca będzie na poddaszu, oraz czy coś, np. słupy, będzie utrudniać jego zagospodarowanie? To słuszne podejście, ale warto też poznać nieco sprawy techniczne, bo inaczej trudno ...