Dom bezpieczny i inteligentny

Nowoczesne rozwiązania otwierające drzwi za pomocą technologii bluetooth oraz transponderów RFID Dom bezpieczny i inteligentny

G-U Polska wprowadziło na rynek dwie nowości, będące poszerzeniem oferty w zakresie koncepcji kontroli dostępu do drzwi wejściowych - RFID oraz Bluetooh&Code.

Szkoła w Żukowie z najnowocześniejszym systemem automatyki budynkowej od ABB Dom bezpieczny i inteligentny

Automatyczna kontrola temperatury i regulacja poziomu oświetlenia, odzyskiwanie ciepła, ogniwa fotowoltaiczne i czujniki ruchu - to tylko część rozwiązań zainstalowanych w szkole podstawowej w Żukowie (woj. zachodniopomorskie) przez firmę INLOGIC. Całą technologię oraz platformę do zarządzania systemem dostarcza firma ABB.

Jak połączyć unifon z bramofonem? Dom bezpieczny i inteligentny

Odpowiedź eksperta: Standardowo unifon łączymy z bramofonem za pomocą kabla elektrycznego. Musi to być odpowiedni przewód, przeznaczony do prowadzenia w gruncie, ułożony na odpowiedniej głębokości (jest ona uzależniona od rodzaju nawierzchni) i przy zachowaniu wymaganych odległości od rur wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych itp.

Do czego służy centrala alarmowa? Dom bezpieczny i inteligentny

Odpowiedź eksperta: Sygnały o wystąpieniu zagrożenia pochodzące z poszczególnych czujników muszą spowodować określoną reakcję w postaci uruchomienia syreny alarmowej, lampy błyskowej albo powiadomienia osób mogących interweniować. Konieczna jest do tego centrala elektroniczna, która przetwarza dochodzące do niej sygnały ...

Bulik II - flagowy dzwonek firmy ZAMEL w nowej odsłonie Dom bezpieczny i inteligentny

Już we wrześniu do hurtowni elektrotechnicznych w całej Polsce trafi Bulik II - nowa odsłona popularnego dzwonka bezprzewodowego firmy ZAMEL. Dzwonek produkowany jest w Polsce. Urządzenie wyróżnia się bardzo dużym zasięgiem działania do 350 m w terenie otwartym, (co oznacza 3-krotnie większy zasięg działania w porównaniu ...

Czujki OPTEX - profesjonalna ochrona dla budynku mieszkalnego Dom bezpieczny i inteligentny

Często instalację alarmową w naszym domu zaczynamy rozważać po próbie włamania, albo kiedy tego włamania nie było, a samochód nasz lub sąsiada "odjechał" z podwórka. Zdarza się też, że mamy zainstalowany system alarmowy, ale z niego nie korzystamy np. ze względu na zostawione w domu zwierzęta.

Jak poprawnie przygotować okablowanie do wideodomofonów? Dom bezpieczny i inteligentny

Odpowiedź eksperta: Każdego producenta systemów wideodomofonowych cechują indywidualne rozwiązania, niekoniecznie kompatybilne z rozwiązaniami innych producentów. Na rynku istnieją systemy 2-, 4- , 6-żyłowe, analogowe lub cyfrowe, z szeregiem dodatkowych funkcjonalności.

Nowość ZAMEL - czujnik dymu CDB-01 Dom bezpieczny i inteligentny

Firma ZAMEL wzbogaciła ofertę systemów bezpieczeństwa GARDI o nowy czujnik. Detektor dymu CDB-01 to urządzenie, które bezsprzecznie powinno znaleźć się w każdym budynku. W przypadku zagrożenia pożarem, czujnik uruchomi alarm, co pozwoli na właściwą i szybką interwencję, a tym samym minimalizację skutków pożaru.

Nowy system wideodomofonowy ABB Welcome Basic Dom bezpieczny i inteligentny

System wideodomofonowy ABB Welcome Basic to multifunkcjonalność dla domów jednorodzinnych i całych osiedli. Urządzenia Welcome Basic łączą w sobie prostotę i elastyczność użytkowania oraz nowoczesny styl.

Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL już w sprzedaży Dom bezpieczny i inteligentny

Firma ZAMEL rozpoczęła sprzedaż nowej grupy produktów - Inteligentnego Domu EXTA LIFE. EXTA LIFE jest rozwiązaniem komfortowym, w pełni bezpiecznym, a przy tym przystępnym cenowo. Dwukierunkowość systemu, rozbudowane funkcje logiczne, szyfrowanie transmisji, możliwość zdalnej kontroli urządzeń, autodetekcja elementów czy ...