Domy pasywne

RENEXPO® Poland 2017 - zbliża się siódma edycja targów poświęconych OZE Domy pasywne

Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już od kilku lat są miejscem spotkań specjalistów z branży, wymiany doświadczeń i prezentacji nowości w dziedzinie OZE. Nie inaczej będzie w tym roku. Siódma edycja Targów RENEXPO® Poland 2017 odbędzie się w dniach 25-27 października 2017r. w Warszawskim Centrum EXPO ...

Wienerberger prozentuje unikalną koncepcję domu energooszczędnego e4 Domy pasywne

Myśląc o budowie lub zakupie domu, współczesny inwestor poszukuje przede wszystkim komfortu, rozumianego jako połączenie bezpieczeństwa, wysokich standardów użytkowania i estetyki. Firma Wienerberger stworzyła unikalną koncepcję domu energooszczędnego e4, który łączy wszystkie powyższe cechy i zapewnia mieszkańcom komfort na lata.

Wymagania prawne odnośnie standardu energetycznego budynków Domy pasywne

W Polsce standard energetyczny budynków został zdefiniowany w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zgodnie z nim, do praktyki projektowej wdrożono wymagania dotyczące izolacyjności przegród budowlanych oraz maksymalnego zużycia energii ...

Zasady projektowania domu energooszczędnego Domy pasywne

Jeśli sami chcemy zorganizować proces inwestycyjny budowy domu, powinniśmy się do tego procesu dobrze przygotować i postępując według opisanych poniżej wskazówek dokonać właściwych wyborów.

Jak wybrać okna, rolety i bramy garażowe - optymalne do domu energooszczędnego? Domy pasywne

Na zapotrzebowanie energetyczne domu wpływa wiele czynników, w tym produkty i technologie stosowane na każdym etapie budowy. Dużą rolę pełni stolarka otworowa, a w szczególności okna, które mogą odpowiadać nawet za 25% strat ciepła całego domu.  

Wentylacja w domu energooszczędnym Domy pasywne

Mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła to jeden z najważniejszych elementów energooszczędnego budynku. Dzięki niej znacznie zmniejszymy zapotrzebowanie domu na ciepło i obniżymy rachunki za ogrzewanie, a gruntowy wymiennik ciepła, jeśli dodatkowo zdecydujemy się na jego ułożenie, latem będzie obniżał rachunki za prąd ...

Jak gruba powinna być izolacja termiczna, aby dom był energooszczędny? Domy pasywne

Jak grube powinno być ocieplenie ścian zewnętrznych? Najkrócej mówiąc - najbardziej racjonalne. Ile to będzie w konkretnym przypadku jest kwestią indywidualnej kalkulacji.

Jaki powinien być projekt domu energooszczędnego? Domy pasywne

Oszczędne budowanie trzeba zacząć od podstawy, czyli projektu uwzględniającego najbardziej uzasadnione technicznie i ekonomicznie rozwiązania.

Jak rozpoznać dom energooszczędny? Skąd się biorą oszczędności energii? Domy pasywne

Co oznacza termin dom energooszczędny? W Polsce nie ma przepisów, precyzyjnie określających, jaki dom można w ten sposób nazwać.

10 zasad energooszczędnego budynku Domy pasywne

Energooszczędność to obecnie bardzo modne hasło. Każdy świadomy inwestor chce więc wydać na budowę jak najmniej, mieszkać w wygodnym domu dopasowanym do potrzeb rodziny i za jego eksploatację nie płacić za dużo. Aby tak było, dom musi być postawiony zgodnie z zasadami energooszczędnego budowania.