Kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kocioł zasilany w 100% wodorem przeszedł trzy lata testów w warunkach rzeczywistych

Minęły trzy lata od rozpoczęcia testów pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego w 100% wodorem. BDR Thermea Group udostępniła wyniki wizyty konserwacyjnej.

aktualizacja: 2023-01-31 12:49:39

W czerwcu 2019 r. w niderlandzkim mieście Rozenburg, Grupa BDR Thermea rozpoczęła testy terenowe pierwszego na świecie domowego kotła zasilanego wodorem. Ten przełomowy kocioł spala czysty zielony wodór do ogrzewania wody i domów bez uwalniania dwutlenku węgla. Na potrzeby pilotażowego projektu przebudowany został rurociąg gazu ziemnego, który transportuje do kotłowni budynku mieszkalnego produkowany na miejscu zielony wodór.

Ostatnia planowa wizyta konserwacyjna wykazała, że kocioł zasilany w 100% wodorem nadal jest w doskonałym stanie, działa nieprzerwanie od czasu instalacji i to bez żadnych problemów czy utraty wydajności.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasz kocioł na wodór jest w tak dobrym stanie i działa dokładnie tak, jak w momencie instalacji. To dla nas doskonały wynik - mówi Andrea Manini, szef programu wodoru i ogniw paliwowych w BDR Thermea Group.

Z laboratorium na testy terenowe

Kocioł na czysty wodór został opracowany i szeroko przetestowany w centrum badawczo-rozwojowym BDR Thermea Group we Włoszech. A fakt, że sprawdza się tak dobrze w rzeczywistych warunkach, potwierdza ustalenia laboratoryjne zespołu badawczo-rozwojowego dotyczące spalania wodoru w kotłach. Jednym z nich jest to, że komora spalania jest bardzo czysta, dzięki parze wodnej wytwarzanej podczas spalania wodoru.

Wyniki testów terenowych potwierdzają nasze wybory techniczne, których dokonaliśmy w naszym laboratorium, i utwierdzają nas w pewności, że warto zwiększyć skalę testów w rzeczywistych warunkach - mówi Manini.

Grupa BDR Thermea odgrywa obecnie wiodącą rolę w dekarbonizacji ogrzewania, kreując zapotrzebowanie na ogrzewanie wodorem.

Coraz więcej firm z naszej branży idzie w nasze ślady - zauważa Andrea Manini - Szef Programu Wodoru i Ogniw Paliwowych w Grupie BDR Thermea.

Może cię zainteresować
Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Ile prądu zużywa piec na pellet? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak ustalić moc kotła grzewczego? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Czym można palić w kotle 5. klasy? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Jak działa sterowanie EOS 6? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze?
Zobacz więcej Zwiń
Firma powiązana:
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły