Pompy ciepła

Pompa ciepła ogrzewa mój dom za 950 zł rocznie! Pompy ciepła

Opłaty za prąd przez ostatni rok wyniosły 2557 zł, sama pompa ciepła z wbudowanym zasobnikiem na c.w.u. pobrała go za 950 zł (wykazał to podlicznik energii). Koza grzewcza służy tylko do stworzenia przytulnej wypoczynkowej atmosfery w strefie dziennej. Jarek spala w niej najwyżej 1 mp. drewna za 200 zł.

Nowa pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW Pompy ciepła

Nowa pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW to urządzenie łączące rewolucyjny design i wyjątkową efektywność. Wyróżnia je nowoczesny kształt oraz obudowa, której front wykonano z odpornego na uszkodzenia, utwardzanego szkła. Pompa będzie dostępna w sprzedaży od października 2017 r.

Czy pompy ciepła do c.w.u. mogą pracować tylko wykorzystując powietrze pobierane z wnętrza budynku? Pompy ciepła

Odpowiedź eksperta: Pompy ciepła dostępne na rynku mogą pracować w różnym zakresie temperatur powietrza. Duża część z nich pracuje w zakresie temperatur dodatnich, co oznacza, że nie jest możliwa ich eksploatacja przez cały rok, ponieważ istnieje graniczna temperatura powodująca zatrzymanie.

Jakie pompy ciepła są zalecane do produkcji c.w.u. i dlaczego? Pompy ciepła

Odpowiedź eksperta: Pompy ciepła c.w.u. to wszechstronne urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u). Wykorzystują do tego celu energię cieplną z powietrza, co stanowi większość energii potrzebnej do jej pracy.

Nowość Stiebel Eltron - kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda WPL 07-17 ACS classic Pompy ciepła

Nowość w ofercie Stiebel Eltron - inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda WPL 07-17 ACS classic z funkcją chłodzenia aktywnego, do ustawienia na zewnątrz budynku.

Budowlana Marka Roku 2017 dla Viessmann Pompy ciepła

8 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2017. Firma Viessmann otrzymała złoto w kategorii pompy ciepła.

Gruntowe pompy ciepła - podstawowe informacje i koszty Pompy ciepła

Zasoby ciepła zawarte w ziemi są ogromne. Pompa ciepła pozwala je wykorzystać do ogrzewania domu. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja jest tania w eksploatacji i może działać przez kilkadziesiąt lat.

Pompa ciepła CCO SPLIT firmy Hewalex z Europejskim Znakiem Jakości EHPA-Q Pompy ciepła

Pompy ciepła Hewalex PCCO SPLIT 13kW są przeznaczone do samodzielnej pracy w nowych budynkach lub w budynkach starych w układzie hybrydowym. Służą do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej.

Nowa strona internetowa marki Sofath Pompy ciepła

Strona internetowa marki Sofath została zaprezentowana w nowej odsłonie. Pod adresem www.sofath.pl jest dostępna bardziej intuicyjna i przejrzysta wersja serwisu, z zachowaniem dotychczasowych funkcjonalności.  

Porównanie kosztów ogrzewania pompą ciepła z innymi źródłami energii Pompy ciepła

Kalkulator przewidywanych kosztów ogrzewania pompą ciepła w porównaniu do innych źródeł energii.