Ściany i stropy

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej z izolujących elementów szalunkowych Ściany i stropy

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej z izolujących elementów szalunkowych Izodom o współczynniku U=0,22 i U=0,15, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej trójwarstwowej Ściany i stropy

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej trójwarstwowej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych oraz bloczków wapienno-piaskowych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej Ściany i stropy

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych oraz bloczków wapienno-piaskowych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Wiemy, ile kosztuje wybudowanie 1 m2 ściany! Ściany i stropy

Wszystkie technologie budowy domu dostępne na rynku spełniają obowiązujące wymagania dotyczące ciepłochronności ścian, jednak różnią się tempem budowy, sposobem wykończenia elewacji oraz KOSZTAMI.

Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej jednowarstwowej Ściany i stropy

Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej jednowarstwowej z betonu komórkowego oraz pustaków ceramicznych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY Ściany i stropy

Grupa SILIKATY ma w swojej ofercie bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS, które doskonale nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

RODZAJE STROPÓW - wady i zalety oraz koszty wykonania Ściany i stropy

Wybór systemu stropowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu. O ile bowiem elewację czy dach można wymienić, to strop w większości przypadków musi służyć tak długo, ile cały budynek.

Jakie właściwości ścian są najważniejsze? Ściany i stropy

Niezależnie od wybranej technologii i sposobu wykończenia, ściany mają spełniać kilka parametrów.

Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR Ściany i stropy

Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Odpowiedni jego wybór zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i późniejszy komfort użytkowania domu, ale co często równie istotne, pozwala na szybsze zakończenie prac budowlanych oraz znacznie ogranicza koszty całej inwestycji.

Co jest istotne przy wyborze stropu? Ściany i stropy

Większość inwestorów na pierwszym miejscu wymieni koszty. To zrozumiałe podejście, choć wielu z nich we wstępnym kosztorysie odnotowuje tylko koszty samego stropu, zupełnie zapominając, że najważniejszy z ich punktu wiedzenia jest całkowity koszt wykonania stropu (a zatem koszt prefabrykatu, stali, betonu, szalunków, zapraw, ...