Ściany wewnętrzne

Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce Ściany wewnętrzne

20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. firma organizuje przyjęcie jubileuszowe, które odbędzie się w przestrzeni Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie i rozpocznie się o godzinie 18.30.

DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Ściany wewnętrzne

Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi kołek rozporowy DuoPower oraz uchylny Duotec.

Jak łączyć ściany działowe z nośnymi? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Murowane ścianki działowe (z cegieł, bloczków lub pustaków ściennych) są dość cienkie – mają grubość 6-12 cm, dlatego trzeba je usztywnić i uchronić przed przewróceniem się. Konieczne jest poprawne połączenie ich ze ścianami nośnymi.

Czy można przenieść ściankę działową? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Wyburzenie ściany działowej i plan postawienia nowej w innym miejscu wymaga konsultacji z konstruktorem. Pamiętajmy, że jest to konieczne, nawet jeśli mamy dokumentację domu. Często bowiem w trakcie budowy dokonywane są zmiany, które nie zawsze niestety uwzględniane są w dokumentacji. Wyburzenie ścian działowych ...

Jakie rodzaje tapet znajdziemy na rynku? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Rozróżniamy kilka rodzajów tapet. Oto czym się one charakteryzują:

Czy jastrych gipsowy można wykonać ze zwykłych płyt do ścian lub sufitów? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Tak, jest to możliwe. Trzeba tylko przestrzegać kilku prostych zasad.

Na czym stawiać ścianki działowe parteru? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Murowane ścianki działowe na parterze powinny spoczywać bezpośrednio na podkładzie podłogowym, dlatego trzeba ułożyć pod nimi izolację przeciwwilgociową.

Czy można postawić lekką ściankę na drewnianej posadzce? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Nowa ścianka nie może spoczywać na drewnianej posadzce, zwłaszcza z paneli. Uniemożliwiłaby ona swobodne rozszerzanie się drewna, co mogłoby doprowadzić do wypaczenia się podłogi.

Suche tynki z płyt gipsowo-kartonowych - właściwości i zastosowanie Ściany wewnętrzne

Sposobem na wykończenie ścian wewnętrznych, zapewniającym uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni i jednoczesne skrócenie prac wykończeniowych, są suche tynki z płyt gipsowo-kartonowych. Zamiast nakładania tynku, do surowej ściany mocowane są płyty, pod którymi można ukryć instalacje elektryczne czy cienkie rury.

Jak wywieźć gruz po wyburzeniu ścian działowych? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Metr kwadratowy rozebranej ściany działowej z cegieł waży 150–250 kg. Wyburzenie muru o długości 4 m (ok. 10 m2) wymaga zatem usunięcia 1500–2500 kg gruzu. Lżejsze będą odpady powstałe w wyniku rozbiórki ściany z pustaków czy bloczków betonu komórkowego, ale ich objętość będzie taka sama.