Ściany wewnętrzne

Gładź gipsowa - właściwości i zastosowanie Ściany wewnętrzne

Idealnie gładką powierzchnie ściany można osiągnąć, nakładając na dowolny tynk cienką warstwę gładzi tynkarskiej. Materiały te zawierają dodatki regulujące szybkość wiązania, zwiększające przyczepność i wytrzymałość powłoki, wyrównujących jej barwę oraz ułatwiające szlifowanie.

Tynk gipsowy - właściwości i zastosowanie Ściany wewnętrzne

Tynki gipsowe przewidziane są do wykańczania ścian i sufitów we wszystkich pomieszczeniach – oprócz tych, w których wilgotność utrzymuje się stale na wysokim poziomie (kuchnie, łazienki, pralnie). Przy użyciu tynków gipsowych uzyskuje się najbardziej gładkie powierzchnie. Takie tynki są dobrym podłożem pod powłoki malarskie ...

Co to są sufity podwieszane, z czego są wykonane? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Sufity podwieszane są alternatywą dla pracochłonnego i uciążliwego wyrównywania sufitu. Wykonuje się je z poszyciem z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. Taki sufit spowoduje jednak obniżenie pomieszczenia o 8-15 cm zależnie od sposobu zamocowania rusztu.

Tynk cementowo-wapienny - właściwości i zastosowanie Ściany wewnętrzne

Tynki cementowo-wapienne są najpopularniejszym rodzajem wykończenia ścian wewnętrznych, stosowane we wszystkich pomieszczeniach, również w tych o podwyższonej wilgotności (kuchnie, łazienki, pralnie), jako podłoże przewidziane do malowania lub tapetowania oraz jako podkład pod płytki ceramiczne.

Jak wykonać łuk z płyt g-k? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Na sufitach płyty mocuje się prostopadle do profili nośnych (w ścianach – równolegle). Łączenia zawsze wykonuje się na profilu, a płyty w kolejnych rzędach muszą być przesunięte względem siebie przynajmniej o jeden rozstaw profili konstrukcyjnych.

Czy ścianki działowe wymagają zbrojenia? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: W ściankach działowych długości do 5 m nie trzeba układać zbrojenia w spoinach poziomych. Jeśli jednak murowane są z elementów o grubości do 10 cm, warto umieścić 2-3 pręty zbrojeniowe o średnicy 8 mm w odstępach ok. 1 m.

Na czym polega system suchej zabudowy? Ściany wewnętrzne

Budowę bez karton-gipsów trudno dziś sobie wyobrazić. Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystuje się jako okładziny ścienne, zastępujące tradycyjny tynk lub wznosi z nich ścianki działowe, podwieszane sufity, fikuśne zabudowy. Materiał – łatwy w montażu i obróbce – pozwala na znaczne przyśpieszenie prac.

Kalkulator materiałowy produktów i systemów Knauf Ściany wewnętrzne

Aplikacja pozwala wyliczyć ilość materiału potrzebną do zrealizowania inwestycji. Użytkowanie programu polega na wyborze konkretnych materiałów Knauf i określeniu wielkości powierzchni ich zastosowania.

W efekcie użytkownik otrzymuje informację np. ile kleju, powinien kupić, by móc wykonać okładzinę ceramiczną ...

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Ściany wewnętrzne

Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje - Feeling, Classic i Basic. Classic to najbardziej popularne motywy dekoracyjne stosowane w aranżacji wnętrz.

Jak nakleić fototapetę? Ściany wewnętrzne

Trwa dekorowanie naszego mieszkania. Po rozważeniu kilku możliwych opcji wybór padł na montaż fototapety. Zdecydowaliśmy się już na konkretny wzór, mamy oryginalny pomysł na aranżację. Przed nami jednak nowe wyzwanie: naklejanie fototapety. Czy to kłopot? Absolutnie nie, czynność ta należy do bardzo prostych i nawet laicy ...