Termoizolacja

climowool zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym Termoizolacja

Ocieplasz dach albo poddasze? Szukasz najlepszego materiału ocieplającego? Już od września dzięki zakupowi wełny mineralnej możesz cieszyć się nowym telewizorem lub kominkiem!

Nowa kampania informacyjna STYROPIAN.men - Gwiazdy Termoizolacji Termoizolacja

Wyjątkowe cechy styropianu przybliża nowa kampania informacyjna "STYROPIAN.men - Gwiazdy Termoizolacji" realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu. Akcja wystartowała na początku czerwca i spotkała się z bardzo pozytywny odbiorem.

Udoskonalony styropian grafitowy - Knauf Therm ETIXX Fasada λ 31 Termoizolacja

Opracowana w laboratoriach marki Knauf Therm grafitowa płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31 to najnowsza propozycja dla budownictwa wysoko energooszczędnego i pasywnego z patentem europejskim przyznawanym przez Europejski Urząd Patentowy.

Czym ocieplić energooszczędny fundament? Termoizolacja

Ze względu na swoje doskonałe parametry izolacyjne szary styropian jest jednoznacznie kojarzony z budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Czym ocieplić fundamenty, żeby budynek był energooszczędny?

IV Forum ETICS - Warszawa stolicą europejskiej branży ociepleń Termoizolacja

IV Forum ETICS, najważniejsze tegoroczne wydarzenie europejskiej branży ociepleń, odbędzie się 5 października 2017 r. w Warszawie. Organizatorem konferencji jest European Association for ETICS (EAE), a jej gospodarzem – polskie Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

Fakty i mity na temat szarego styropianu Termoizolacja

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu jest właśnie tego koloru. Polacy również coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy to tylko chwilowa moda, czy szary styropian naprawdę jest lepszy?

Styropian FS ARBET pod kontrolą Termoizolacja

FS ARBET, producent styropianu z ponad 25-letnim doświadczeniem, przykłada wielką wagę do jakości. W każdym zakładzie ma laboratorium, w którym bada się wszystkie deklarowane parametry styropianu. Badania te generują olbrzymią ilość danych, co wymaga odpowiedniej analizy.

Austrotherm pomaga wyposażyć Grupę Jurajskiej GOPR w przenośne defibrylatory Termoizolacja

W lipcu 2017 r. wystartowała kampania firmy Austrotherm, której jednym z celów jest wyposażenie Grupy Jurajskiej GOPR w przenośne defibrylatory - urządzenia ratujące ludzkie życie!

Konkurs filmowy Termo Organiki i Omeny Mensah - Nakręć się na czarne kropki! Termoizolacja

13 lipca 2017 r. wystartował wakacyjny konkurs filmowy Termo Organiki. Największy producent styropianu w Polsce, jako organizator konkursu nie stawia żadnych ograniczeń, co do formy dzieła. Wymogiem jest wyeksponowany motyw czarnych kropek, pozytywny przekaz nawiązujący do sloganu firmy: "Myśl ciepło" oraz nieprzekraczalny 60-sekundowy ...

Metoda ETICS udoskonalona! System ocieplenia w technologii ETIXX Termoizolacja

Metoda lekka morka (ETICS) jest powszechnie znaną technologią ocieplania fasad, jednak jej poprawne przeprowadzenie wymaga dbałości i doświadczenia. Nowe płyty izolacyjne ETIXX Fasada λ 31 znacznie przyspieszają proces ocieplenia i podnoszą profesjonalizm wykonawstwa.