Woda i kanalizacja

Czym różni się kineta od studzienki? Woda i kanalizacja

W projekcie przyłącza do kanalizacji mam wstawioną kinetę zamiast studzienki. Czym różnią się te urządzenia i co z tego wynika?

Godłem QI nagrodzono: Magnetyzery do paliw i wody Ecomag®  Woda i kanalizacja

Magnetyzery Ecomag do paliw i wody Ecomag firmy Akra Sp. z o.o. Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International 2017.

Czym grozi posiadanie nieszczelnego szamba? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Grozi zanieczyszczeniem bakteriologicznym i chemicznym gleby oraz wody. Korzystanie z nieszczelnego szamba jest bardzo niebezpiecznym procederem – większość bakterii chorobotwórczych, które wraz ze ściekami przedostają się do gleby i wód podziemnych, jest w stanie przeżyć w tych środowiskach ok. 3 miesięcy, ...

Czym jest zjawisko rozszerzalności cieplnej rur? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Rury wodociągowe i kanalizacyjne zwiększają nieco swoje wymiary wraz ze wzrostem temperatury.

Jak wykonuje się odwodnienie liniowe i z jakich elementów się składa? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Na działkach domów jednorodzinnych odwodnienie liniowe wykonuje się głównie na podjazdach dla samochodu, przy wjeździe do garażu.

Jakie są elementy instalacji kanalizacyjnej Woda i kanalizacja

Najbardziej widocznymi częściami instalacji kanalizacyjnej są przybory sanitarne – umywalki, zlewozmywak i miski ustępowe. Oprócz nich instalacja ta musi zawierać następujące elementy:

Kiedy wykonać drenaż wewnętrzny? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Może się zdarzyć, że drenaż jest potrzebny, ale nie możemy go wykonać wzdłuż zewnętrznych ścian budynku, bo dom jest połówką bliźniaka lub stoi w zabudowie szeregowej. Możemy też mieć do czynienia z zalewaniem tylko kawałka podłogi w piwnicy albo dom jest tak rozległy, że istnieje ryzyko podciekania ...

Jakie są rodzaje syfonów i jak je montować? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Wszystkie urządzenia podłączane do instalacji kanalizacyjnej muszą mieć tzw. zamknięcie wodne w postaci syfonu. Dzięki wypełnieniu syfonu wodą, tworzy ona korek uniemożliwiający przenikanie nieprzyjemnych zapachów do wnętrza domu.

Ile kosztuje analiza składu wody? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Zbadanie składu chemicznego i bakteriologicznego wody jest niezbędne, by dobrać optymalny sposób jej uzdatniania.

Ile kosztuje wykonanie studni? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Koszt wywiercenia studni wynosi od 150 zł za metr jej głębokości. Cena, zwykle zawiera koszt rury studniarskiej z tworzywa oraz filtra. W terenie skalistym koszt wiercenia studni może być nawet kilkakrotnie wyższy, bo trzeba użyć innego sprzętu, a niewielu wykonawców taki posiada.