Basen

W jakie atrakcje można wyposażyć basen? Basen

Odpowiedź eksperta: Stosownie do zasobności portfela basen może być wyposażony w wiele atrakcji.

Jakie są koszty budowy basenu? Basen

Odpowiedź eksperta: Zbudowanie basenu to zwykle 60% kosztów całej inwestycji. Pozostałe 40% to cena urządzeń i akcesoriów do czyszczenia wody, preparatów dezynfekujących oraz kosztów oświetlenia, ogrzewania i wielu basenowych atrakcji oraz koszty zakupu i montażu przesłony basenu.

Czy warto wykorzystać kolektory słoneczne do ogrzewania wody w basenie? Basen

Odpowiedź eksperta: Własne baseny na posesji nie są może powszechne w naszym kraju, ale jeżeli już decydujemy się na to rozwiązanie, wykorzystanie kolektorów jest warte rozważenia.

Jak często wymienia się wodę w basenie? Basen

Odpowiedź eksperta: Z każdego basenu warto raz na dwa lub trzy lata całkowicie spuścić wodę – można skorzystać przy tym z pompy zatapialnej bądź spustu dennego w niecce.

Ogród 7000 m2 z basenem - reportaż Basen

Dla różnych ludzi ogród ma różne znaczenie. Dla Małgosi najważniejsza jest możliwość zanurzenia się w nieskazitelnie czystej przyrodzie oraz koniecznie w… wodzie. Własny basen pod chmurką w lecie codziennie wykorzystuje do podtrzymywania urody i tężyzny fizycznej.

Zadaszenie basenu ALUNA® Flat Basen

Warto realizować nawet najśmielsze i najbardziej odważne pomysły. Super płaskie i niezwykle ekonomiczne zadaszenie basenu ALUNA® Flat to nowa propozycja znanego producenta zadaszeń basenowych.

ALUNA® NEO Light R1 - zadaszenie klasy premium Basen

Najnowszym produktem w ofercie firmy ALUNA® jest model NEO Light R1, stanowiący interesującą alternatywę dla klientów poszukujących tańszego rozwiązania na zadaszenia basenowe.

NEMH2O - bezprzewodowy robot do basenów Basen

NEMH2O to pierwszy, całkowicie bezprzewodowy robot do basenów. Jest ładowany w wodzie poprzez indukcję, a powrót do bazy ładującej jest zupełnie samodzielny: robot jest naprowadzany przez urządzenie elektroniczne, wykrywające pole magnetyczne generowane przez baterię ładującą.

Przydomowy odkryty basen ogrzewany solarami Basen

Przez kilka pierwszych lat po zakupie domu z odkrytym basenem w ogrodzie, właściciele kąpali się w wodzie ogrzewanej tylko przez słońce. Jej temperatura nie była jednak komfortowa. To się zmieniło, odkąd zamontowali na dachu domu kolektory słoneczne.

Pompa ciepła wody basenowej PCWB firmy Hewalex Basen

W ofercie pomp ciepła Hewalex pojawiły się nowe pompy ciepła wody basenowej serii PCWB. Urządzenia te przystosowane są do ogrzewania wody w sezonowych basenów zewnętrznych. 

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom