Budujemy Dom - O tym nikt Ci tak nie opowie 2017

Zapraszam do lektury drugiego wydania numeru specjalnego miesięcznika BUDUJEMY DOM. Pierwsze, ubiegłoroczne, okazało się dużym sukcesem - sprzedało się niemal do ostatniego egzemplarza!

O TYM NIKT CI TAK NIE OPOWIE - to zbiór lekkich rozmów na trudne tematy związane z budową domu. W numerze omówione są wszystkie ważne zagadnienia dotyczące wykonania stanu surowego zamkniętego oraz instalacji domowych.

Cała tematyka przekazana została w innowacyjny sposób - jest to dialog doświadczonego profesjonalisty (Majstra GURU) z dociekliwym inwestorem, który zadaje pytania w sposób zgodny z logiką nieprofesjonalisty budującego dom - a Majster GURU w wyczerpujący sposób na nie odpowiada. I podsuwa trafne porównania, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

Polecam tę lekturę wszystkim budującym oraz planującym to przedsięwzięcie.
Ernest Jagodziński

Fundamenty, ściany, stropy

Fundamenty, ściany, stropy

– Zamierzam wybudować dom i dlatego chciałbym porozmawiać z fachowcem na temat jego najważniejszych elementów – fundamentów, ścian, stropów. Wiem, że ich nie da się później zmienić, dlatego nie chcę wybierać pochopnie. Sam zaś jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o budownictwo.

Dachy, pokrycia, orynnowanie

Dachy, pokrycia, orynnowanie

Witam Pana, dzisiaj chciałbym porozmawiać o dachu i o tym, czym go pokryjemy. Przyszedłem z żoną – w kwestii wyglądu domu to ona ma zdanie decydujące.

Okna, drzwi i bramy garażowe

Okna, drzwi i bramy garażowe

Witam Pana, chciałbym, żebyśmy dziś porozmawiali o oknach, drzwiach oraz bramach garażowych, czyli tym wszystkim, czego będziemy potrzebować do zamknięcia budynku. Tym razem znów jesteśmy z żoną.

Czym ogrzewać dom?

Czym ogrzewać dom?

Dzień dobry, Panie inżynierze. Chciałbym zapytać o ogrzewanie domu.

Grzejniki i podłogówka

Grzejniki i podłogówka

Ostatnio rozmawialiśmy o tym, czym ogrzewać dom, jakie wybrać źródło ciepła, jakie paliwo. Ale nie ustaliliśmy, jak rozprowadzić ciepło. A żona przyniosła katalog z takimi wymyślnymi grzejnikami – niektóre są jak dzieła sztuki.

Pompy ciepła

Pompy ciepła

Dziś chcę zapytać o pompy ciepła, a to nie jest temat interesujący moją żonę.

Kolektory i ogniwa fotowoltaiczne

Kolektory i ogniwa fotowoltaiczne

Chcielibyśmy uzyskać nieco informacji na temat kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych.

Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja i klimatyzacja

Chodzi o wentylację – niby jej nie widać, a przecież wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie nawet. Wiem co mówię, bo w domu moich rodziców zimą często bolała mnie głowa. Łączę to z tym, że tata mocno uszczelniał okna i zaklejał kratki, żeby nie ciągnęło zimna.

Instalacje wodne i kanalizacyjne

Instalacje wodne i kanalizacyjne

Tym razem chcielibyśmy porozmawiać o wodzie i rurach oraz o kanalizacji.

Instalacje elektryczne, teletechniczne i oświetlenie

Instalacje elektryczne, teletechniczne i oświetlenie

Chcielibyśmy porozmawiać o domowej instalacji elektrycznej.