Budujemy Dom - Wnętrza 2017

Magazyn WNĘTRZA 2017, który oddajemy w Państwa ręce, prezentuje najciekawsze inspiracje i produkty wybrane z aktualnej oferty rynku - mamy nadzieję, że pomiędzy nimi znajdziecie Państwo te, które zdecydujecie się zaprosić do swojego domu.

Dorota Chrząszcz
Redaktor naczelna

ŁAZIENKA

Planujemy łazienkę

Ma być ergonomiczna, efektowna i wyposażona w nowinki techniczne. Chcemy się w niej nie tylko wygodnie umyć, ale także skutecznie odprężyć. Łazienka awansowała dziś z pozycji pomieszczenia o funkcji higienicznej do rangi świątyni oczyszczającego relaksu.

Ściany i podłogi w łazience

Kiedyś łazienka mogła być albo praktyczna, albo piękna. Dziś bez trudu łączymy wodoodporność i higienę z efektownym wyglądem – nowoczesne okładziny ścienne i farby łazienkowe pozwalają sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom estetycznym i użytkowym.

Wanny i kabiny prysznicowe

Wanna czy prysznic? Źle postawione pytanie. Istotniejsze jest, ile miejsca możemy przeznaczyć na osobistą strefę kąpielową. Bo dziś nawet na wyjątkowo skromnej powierzchni możemy cieszyć się jednym i drugim wariantem kąpieli, nie rezygnując z komfortu i użytecznych innowacji.

Umywalki, sedesy, bidety

Bez nich łazienka nie istnieje. Do umywalki i miski WC coraz częściej dołącza też nieobowiązkowy, ale bardzo przydatny bidet. Nieodzowność podstawowych urządzeń sanitarnych nie musi jednak oznaczać sprowadzenia ich do czystej funkcji. Dziś wszystkie trzy mogą być także ozdobą.

Baterie łazienkowe

Epoka prostych kranów odeszła w przeszłość. Dziś baterie zadziwiają nas fantazyjnymi formami i niecodzienną kolorystyką, ale potrafią też zaskoczyć dodatkowymi funkcjami i niezwykłą ergonomią.

Meble i akcesoria łazienkowe

Meblowanie łazienki to dziś zajęcie równie wymagające, jak urządzanie salonu. Poprzeczkę podnoszą narażenie na kontakt z wodą, preparatami czyszczącymi i wysoka wilgotność powietrza. Na szczęście dzięki urodzie szafek, akcesoriów i dodatków, zadanie to możemy zaliczyć do przyjemności.

Oświetlenie łazienki

W łazience ma nam zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ale światło ma także wiele innych zdolności. Uwypukla faktury, wydobywa detale, pogłębia lub tłumi kolory. Bez niego nie ma też mowy o nastroju. Warto potraktować je równie starannie, jak w salonie.

Grzejniki łazienkowe

Po co nam grzejniki, skoro powszechnie stosowanym w łazience rozwiązaniem jest instalacja podłogowa? Bo mogą być ciepłe nawet latem, gdy wyłączamy ogrzewanie, bo zastępują wieszaki, a czasem półki lub lustra. Ale również dlatego, że bywają niezwykle efektowne.

Hydromasaż

Kto z nas nie chciałby poczuć się czasem dopieszczony i zrelaksowany serią zabiegów regenerujących? Na szczęście tego rodzaju doznania możemy dziś mieć na wyciągnięcie ręki. Wanny z hydromasażem, masujące panele i wielofunkcyjne kabiny tylko czekają, by zadbać o naszą kondycję i samopoczucie.

KUCHNIA

Planujemy kuchnię

Realizowany ze smakiem i wyczuciem, ale też z precyzyjnym odmierzaniem i obliczaniem. Tak w skrócie można określić korzystanie z przepisu na kuchnię idealną, w której praca będzie przebiegała sprawnie i szybko.

Ściany i podłogi w kuchni

Kiedyś w kuchniach królowały płytki. Dziś mają one silną konkurencję. Panele, cegła, kamień, farby, szkło, a nawet tapety. Wszystkie efektowne, oryginalne i odporne na kuchenne rewolucje kończące się czyszczeniem.

Meble kuchenne

Szafki kuchenne są jak crème brûlée – pod apetyczną skorupką kryje się zaskakujące, wspaniałe wnętrze. Zanim jednak zaczniemy delektować się deserem, trzeba wybrać się na zakupy, które w przypadku mebli nie będą przypominały szybkiej wizyty w cukierni.

Dekoracja stołu

Umiejętne nakrycie stołu procentuje niemal od razu. Potrawy smakują jakby lepiej, a goście właściwie odbierają charakter posiłku. Zainwestujmy więc w nie trochę czasu i wysiłku.

Zlewozmywaki i baterie

W dobie wygodnych zmywarek zlewozmywak i bateria wciąż są niezastąpione. Stanowią ogromną pomoc, która jest tym większa, im lepiej dobrana jest ta kuchenna para.

Oświetlenie kuchni

Podczas codziennych kuchennych „dyżurów” prawie go nie zauważamy. Wszystko staje się nagle jasne, kiedy wyłączą prąd lub przepali się jakaś żarówka. Światło w kuchni jest bezcenne!

Kuchenne AGD

W tej drużynie niektórzy się wyróżniają, a inni chowają za drzwiczkami zabudowy lub w czeluściach szuflady. Jednak – bez względu na to, czy duże czy małe – każde urządzenie AGD ma swoje zadanie.

SALON

Planujemy przestrzeń dzienną

Chcemy by nas reprezentował, zapewniając jednocześnie poczucie swobody. Wymagania wobec salonu rosną, gdy poza wypoczynkową musi on spełniać także inne funkcje. W dodatku jak żadne inne wnętrze, powinien zaspokajać potrzeby wszystkich domowników. Czy to możliwe?

Ściany i podłogi w salonie

Dziś okazują się równie ważne, jak meble i dekoracje. Bo do roli przegród dzielących dom na strefy, dodaliśmy im funkcję estetyczną. A ponieważ ściany z natury działają w dużej skali, potrafią określić styl i nastrój wnętrza skuteczniej, niż niejedna lampa czy fotel.

Kolory w salonie

Studzą lub podgrzewają emocje. Silnie działają nie tylko na nas, ale także na otaczającą nas przestrzeń. A w dodatku umieją poprawiać nam humor. Kolory – niedrogie i skuteczne designerskie narzędzie na wyciągnięcie ręki.

Oświetlenie salonu

Tu rolę światła trudno przecenić. Ma znaczenie czysto funkcjonalne, ale z jego pomocą można też podkreślić urodę salonowych dekoracji. Równie ważne jak meble, decyduje o kolorycie i przestrzennym odbiorze wnętrza. Wreszcie – co najważniejsze – buduje domowy nastrój.

Wybieramy drzwi

Wymagamy od nich sprzecznych kompetencji: mają dzielić, a jednocześnie łączyć. I choć pracują od rana do wieczora oczekujemy, że będą cicho. A przy tym wszystkim mają jeszcze cieszyć oczy urodą! Nowoczesne drzwi są jednak na nasze wymagania szeroko otwarte.

Schody

Można narzekać, że męczące, niewygodne i niebezpieczne dla dzieci, ale trzeba się z nimi pogodzić. A jeszcze lepiej – dostrzec zalety sytuacji. Przecież konieczność budowy schodów to jednocześnie szansa na posiadanie unikalnej ekspresyjnej rzeźby we własnym domu!

Planujemy garderobę

Garderoba ma same zalety. Porządkuje przestrzeń, pozwala zaoszczędzić miejsce w salonie czy sypialni, pomaga nam się odnaleźć w natłoku nagromadzonej odzieży. Sprzyja też konsumpcyjnej dyscyplinie: ten, kto wie co ma, wie również, czego mu nie potrzeba.

Pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dziecięcego to przyjemność, ale także wyzwanie. Jego wystrój i wyposażenie mają przecież zaspokajać potrzeby małego człowieka, a te... wciąż się zmieniają. Choć trwałość niełatwo pogodzić z elastycznością, efekt może okazać się wart zachodu.

Urządzamy sypialnię

Spędzamy w niej jedną trzecią życia, w dodatku nie w pełni świadomie. A jednak zarówno wystrój, jak i rozwiązania funkcjonalne, które wybierzemy do naszej sypialni, mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie przez całą dobę.

Dekoracja okna

Dobrać dekorację okna tak, by podkreślała styl wnętrza i walory widoku, chroniła przed nadmiarem słońca, a jednocześnie sama w sobie była atrakcyjną kompozycją, to sztuka. Nie warto tego zadania lekceważyć, bo udana okienna oprawa jest wisienką na aranżacyjnym torcie.

Domowe urządzenia techniczne

Bez nich nie dalibyśmy sobie rady w dzisiejszej rozpędzonej rzeczywistości. Domowe instalacje i systemy dbają o naszą wygodę, bezpieczeństwo, a nawet zdrowie. Producenci zaś troszczą się o to, by mechanizmy ich działania ukryć pod osłoną atrakcyjnego designu.

Kominki

Z nim czujemy się we wnętrzu lepiej. Żywy ogień ma magiczną zdolność poprawiania naszego samopoczucia, czego dowodzą wyniki badań opinii posiadaczy domów. Ale kominek ma przecież wiele innych zalet, a także – nieograniczoną liczbę wariantów estetycznych.

Salon w ogrodzie

Taras, choć jego procentowy udział w powierzchni domu zwykle jest niewielki, bywa jednym z głównych motywów podjęcia budowy. Łączy dom z ogrodem, a rodzinnym i towarzyskim spotkaniom zapewnia wyjątkową scenerię. Warto urządzić go tak, by móc wykorzystać wszystkie te atuty.