Chemia budowlana

Kit dekarski Elast-O-Rub marki Den Braven Chemia budowlana

Prace na dachu często wymagają użycia uszczelniacza, w celu usunięcia niewielkich ubytków i szczelin. Należy jednak pamiętać, że większość uniwersalnych uszczelniaczy silikonowych tworzonych jest na bazie octanowego systemu utwardzania.

Nowość od Polifarb-Łódź - impregnat do kostki i betonu LOWIGRUNT-P Chemia budowlana

LOWIGRUNT-P jest wodnym impregnatem do podłoży mineralnych, opartym na nowoczesnej formule silanów. Służy do impregnacji: kostki brukowej, betonu, cegły, dachówek ceramicznych nieszkliwionych i cementowych, piaskowca, wapienia, marmuru, granitu i innych podłoży mineralnych.

Jak skutecznie pozbyć się pleśni z domu? Chemia budowlana

Pleśń w domu to kwestia nie tylko wyglądu i estetyki pomieszczeń, lecz także dbałości o zdrowie mieszkańców. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby w pomieszczeniach mieszkalnych nie było ognisk pleśni. A jeśli takowe się pojawią, trzeba je koniecznie zlikwidować. Jest na to skuteczny sposób.

Jak wybrać odpowiedni system poziomowania płytek? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Niektórzy podczas remontów wciąż wolą stosować krzyżyki, które niegdyś były bardzo popularne. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego typu rozwiązania. System poziomujący płytki dużo efektywniej zapobiega przemieszczaniu się kafli podczas ich układania i wiązania kleju. Co najważniejsze, płytki ...

Czym powinien charakteryzować się dobry klej hybrydowy? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Przede wszystkim siłą i bezpieczeństwem - musi spełniać coraz wyższe wymagania kleju, zachowywać swoją moc i szybkość łączenia, ale jednakowo być nieszkodliwy dla zdrowia. Musi być bezpieczny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, nie powodować alergii i podrażnień. Są to kryteria wymagane podczas ...

Jak montować modne płyty wielkoformatowe? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Płyty wielkoformatowe są obecnie coraz częściej stosowane we wnętrzach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety stosowania gładzi bezpyłowych? Chemia budowlana

Odpowiedź eksperta: Wygładzanie ścian i sufitów nie musi wiązać się z uciążliwym pyłem, który towarzyszy szlifowaniu powierzchni. Możemy uniknąć tego etapu - wystarczy, że zamiast tradycyjnej gładzi gipsowej zostanie użyta gładź bezpyłowa.

Porównanie 35 farb do ścian wewnętrznych Chemia budowlana

Dyspersyjne, lateksowe, dekoracyjne, tablicowe - to tylko niektóre określenia stosowane w odniesieniu do współczesnych farb. Jest ich tyle, że trudno się połapać. Oprócz standardowych produktów do malowania ścian w pomieszczeniach, znajdziemy takie, które przeznaczone są do zadań specjalnych - tworzenia ciekawych struktur ...

Fuga Knauf Elastyczna do słabochłonnych lub niechłonnych płytek ceramicznych Chemia budowlana

Fuga Knauf Elastyczna doskonale nadaje się do fugowania słabochłonnych lub niechłonnych płytek ceramicznych ściennych i podłogowych o spoinach od 2 mm do 10 mm szerokości, mocowanych na nieodkształcalnych podłożach, tam gdzie wymagana jest wodoszczelność.

Porównanie 54 klejów do płytek (do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego) Chemia budowlana

Większość producentów oferuje przynajmniej kilkanaście różnych klejów do płytek. Jak wybrać ten właściwy? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na parametry opisane na etykiecie i w karcie technicznej. Nie zawsze trzeba stosować drogi wyrób, by uzyskać trwałą i estetyczną okładzinę.