Specjalistyczna chemia budowlana z oferty POLIFARB-ŁÓDŹ

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 6-9 minut
Specjalistyczna chemia budowlana z oferty POLIFARB-ŁÓDŹ
POLIFARB-ŁÓDŹ poleca sprawdzone, specjalistyczne farby do malowania pokryć dachowych, ogrodzeń i innych podłoży.

IMPREGNAT LOWIGRUNT-P®

Impregnat do podłoży mineralnych oparty na nowoczesnej formule silanów.

Do impregnacji: kostki brukowej, betonu, cegły, dachówek ceramicznych nieszkliwionych i cementowych, piaskowca, wapienia, marmuru, granitu i innych podłoży mineralnych. Wnika głęboko w pory podłoża, zachodzi z nim w reakcję tworząc niewidoczną powłokę chroniącą przed wnikaniem wody oraz innych zanieczyszczeń, np. olej samochodowy, produkty spożywcze (soki, wino, płynne tłuszcze itp.).

Powierzchnie zaimpregnowane LOWIGRUNTEM-P na dłużej pozostają czyste, zyskują przedłużoną, naturalną kolorystykę oraz są zabezpieczone przed wzrostem mchów i pleśni. Impregnat przenika do kilku mm w głąb posadzki (kostki), dzięki czemu ochrona, którą zapewnia jest kompleksowa i trwała. Zmniejsza nasiąkliwość tynków i betonów, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na wilgoć.

Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

LOWIGRUNT-P można także stosować do impregnacji ścian i innych powierzchni pionowych, przedłużając tym samym naturalną kolorystykę malowanej powierzchni oraz ułatwi czyszczenie. Dodatkowym atutem jest szybki czas wysychania, który jest równy czasowi odparowania wody. Powierzchnie zaimpregnowane LOWIGRUNTEM-P mogą być malowane farbami wodorozcieńczalnymi nawierzchniowymi produkcji POLIFARB-ŁÓDŹ: eko-Farpos, eko-LOWICYN. Impregnat LOWIGRUNT-P jest produktem wodorozcieńczalnym, całkowicie bezpiecznym dla środowiska.

Zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci

GRUNTOEMALIA STAL-KOR®

Nowoczesna gruntoemalia akrylowo-alkidową na rdzę. Przeznaczona jest do malowania podłoży stalowych i żeliwnych, dla ochrony antykorozyjnej oraz w celu dekoracyjnym do wszelkiego rodzaju ogrodzeń, barierek, konstrukcji, maszyn, wiat, urządzeń oraz innych elementów stalowych i żeliwnych.

Może być stosowana na podłoża niedoczyszczone z korozji. Nie wymaga gruntowania, może być stosowana samodzielnie. Dzięki zawartości pigmentu antykorozyjnego, chroni stopy żelaza przed korozją działając pasywująco na podłoże, zaś dodatki reaktywne przekształcają produkty korozji stali w związki nierozpuszczalne i hamują dalszy rozwój korozji. Tworzy powłoki półmatowe lub matowe. Powłoka gruntoemalii może być eksploatowana w środowisku przemysłowym, miejskim, wiejskim na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w atmosferze suchej i wilgotnej o kategorii korozyjności C2÷C4.

Produkowana jest w 8 kolorach wg wzorca RAL.

Ogrodzenie

FARBA eko-LOWICYN®

Ekologiczna, bezpieczna dla środowiska i użytkownika farba eko-LOWICYN przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych eksploatowanych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń: w budownictwie: pokrycia dachowe, rynny, parapety, ogrodzenia, dachówki betonowe i ceramiczne (nieszkliwione), w przemyśle: konstrukcje, elementy maszyn, urządzeń itp.

Farba może być również stosowana: do malowania stali, aluminium, tynku, betonu, PCW po ich odpowiednim zagruntowaniu. Farba doskonale nadaje się do renowacji powierzchni uprzednio malowanych farbami marki LOWICYN lub innymi oraz blach powlekanych metodą ciągłą produktami polimerowymi akrylowymi oraz poliestrowymi (w tym blachy z Huty FLORIAN). Tworzy powłoki gładkie, półmatowe (lub z efektem metalicznym). Jest wysoce odporna na zmienne czynniki atmosferyczne (woda, UV), elastyczna, szybko wysychająca, o trwałej kolorystyce i doskonałym kryciu. W stałej ofercie produkowana jest w 17 kolorach oraz innych na indywidualne zamówienie klienta.

Dom i taras

PREPARAT ODRDZEWIAJĄCY TOP-KOR®

Preparat odrdzewiający do odrdzewiania oraz zabezpieczania przed korozją niedokładnie oczyszczonych powierzchni konstrukcji stalowych przed ich malowaniem. Szczególnie polecany jest do stosowania przed malowaniem renowacyjnym ogrodzeń, bram, krat, barierek, dachów, elementów pojazdów mechanicznych oraz innych konstrukcji wykonanych ze stali, stali ocynkowanej oraz żeliwa.

Charakteryzuje się potrójnym działaniem: odrdzewiającym (przetwarza i wiąże rdzę), barierowym (stwarza barierę dla tlenu i wilgoci, co zabezpiecza przed przyszłym rdzewieniem) oraz penetrującym (wnika w miejsca trudno dostępne i zabezpiecza je). Zastosowany na podłoża żelazne pokryte rdzą tworzy stabilną warstwę, która nie ulega dalszemu utlenianiu, przez co gwarantuje długotrwałą ochronę przed korozją. Zabezpiecza przed korozją również szczeliny, pory oraz pęknięcia podłoża. Doskonały do zabezpieczeń trudno dostępnych miejsc oraz powierzchni gładkich.

Lampa ogrodowa

GRUNTOEMALIA LOWIGRAF-PUR®

Gruntoemalia poliuretanowa dwuskładnikowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania podłoży metalowych bez ich uprzedniego gruntowania. Można ją stosować do malowania stali, stali ocynkowanej, żeliwa, metali kolorowych, materiałów pochodzenia mineralnego (beton, cegła). Emalia LOWIGRAF-PUR może być stosowana do malowania ochronno-dekoracyjnego podłoży: w budownictwie - kraty, bramy, ogrodzenia, konstrukcje wsporcze (np. poręcze, barierki), w renowacji zabytków - wyroby metaloplastyki i kowalstwa artystycznego, w przemyśle - konstrukcje stalowe, stalowe ocynkowane i przedmioty wykonane z metali kolorowych.

Charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych (w tym na promieniowanie UV). Ze względu na zawartość pigmentów antykorozyjnych i metalicznych dobrze chroni stopy żelaza przed korozją.

Powłoki pomalowane gruntoemalią LOWIGRAF-PUR doskonale wytrzymują narażenia eksploatacyjne wynikające z: dużej wilgotności powietrza zawierającego aerozole soli i gazy przemysłowe, ciągłej kondensacji pary wodnej, opadów atmosferycznych z zawartością rozpuszczalnych soli i gazów, zmian temperatury (dobowych i rocznych), bezpośredniego działania promieniowania słonecznego, okresowego zachlapywania konstrukcji wodnym roztworem solanki (wynikającym np. z bliskości morza, ruchu pojazdów), oddziaływania oparów rozpuszczalników organicznych i paliw płynnych.

Gruntoemalia LOWIGRAF-PUR może być stosowana samodzielnie lub w zestawie z odpowiednią farbą do gruntowania. Tworzy powłoki matowe i półmatowe w tym strukturalne nadające malowanym powłokom efekt piaskowania.

Brama ogrodzeniowa

POLIFARB-ŁÓDŹ logo
POLIFARB-ŁÓDŹ
90-646 Łódź
ul. 6 Sierpnia 100/102
tel.: 42/ 633-23-90
fax: 42/ 633-50-26
www.polifarb.lodz.pl
aktualizacja: 2018-06-06

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Porównanie 35 farb do ścian wewnętrznych Chemia budowlana
Dyspersyjne, lateksowe, dekoracyjne, tablicowe - to tylko niektóre określenia stosowane w odniesieniu do współczesnych farb. Jest ich tyle, że trudno się połapać. ...
Porównanie 54 klejów do płytek (do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego) Chemia budowlana
Większość producentów oferuje przynajmniej kilkanaście różnych klejów do płytek. Jak wybrać ten właściwy? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na parametry opisane ...
Jaki preparat dobrać do zabezpieczania drewna na zewnątrz i wewnątrz domu? Chemia budowlana
Drewno to materiał naturalny i uniwersalny. Wyrabia się z niego dziecięce krzesełka i przenoszące ogromne obciążenia więźby dachowe. Płoty, narażone na działanie ...
Na co zwrócić uwagę przy malowaniu pomieszczeń - poradnik praktyczny Chemia budowlana
Ściany wewnętrzne co kilka lat potrzebują malowania i drobnych napraw. Żadnych innych prac remontowych nie przeprowadza się tak często i chyba żadnych nie da się równie ...
Rodzaje klejów budowlanych i ich charakterystyka Chemia budowlana
W artykule opisujemy rodzaje klejów do paneli, wykładzin i parkietów. Czym charakteryzują się kleje do styropianu, PVC i tapet. Podpowiadamy, jakie są kleje do drobnych ...
Jak samodzielnie malować wnętrze? Chemia budowlana
Samodzielne malowanie nie powinno sprawić większych kłopotów, o ile dobrze się do niego przygotujemy. Przed przystąpieniem do prac musimy ustalić, ile farby będziemy ...

Topowe produkty