W zdrowych murach zdrowy duch!

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
W zdrowych murach zdrowy duch!
Zdrowa żywność, ćwiczenia, przebywanie na świeżym powietrzu - coraz więcej osób decyduje się na zmiany, które przekładają się na lepsze zdrowie i samopoczucie. Wielu zapomina, że można o nie zadbać również przez wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Doskonałym tego przykładem jest system Baumit Klima, czyli kompletna gama "oddychających" produktów.

Zdrowe mieszkanie

Pozytywne właściwości materiałów wapiennych znane są od bardzo dawna, a korzystne oddziaływanie na mikroklimat zostało potwierdzone wieloma badaniami, między innymi ponad dwuletnimi testami przeprowadzonymi w parku badawczym Baumit Viva.

Najlepsze efekty i wpływ na poprawę zdrowia oraz samopoczucia daje wykorzystanie pełnego systemu na różnych etapach prac wykończeniowych - od tynkowania, przez wygładzenie, po malowanie. Linia Baumit Klima to kompletny program produktów, z czego trzy - Baumit KlimaFinish, Baumit KlimaColor i Baumit KlimaPrimer - to tegoroczne nowości.

Park badawczy Baumit Viva Park w Wopfing, Austria.
Park badawczy Baumit Viva Park w Wopfing, Austria.

Naturalna podstawa

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite to produkt, który nie zawiera sztucznych substancji, a przy tym jest naturalnie biały i ma zdolność regulacji mikroklimatu wnętrz.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite orraz gładź wapienna Baumit KlimaFino

Jego mikroporowata budowa i właściwości sprawiają, że tworzy on "oddychającą" warstwę na ścianie, ma zdolność do akumulacji, a w razie potrzeby - oddawania wilgoci

Wykazuje również właściwości eliminujące rozwój grzybów i pleśni, a także antyalergiczne. Można go układać ręcznie lub maszynowo i świetnie sprawdza się zarówno jako jednowarstwowy tynk zacierany, jak i tynk podkładowy pod gładź wapienną. Jako materiał o dobrej przyczepności, Baumit KlimaWhite znajduje zastosowanie na wszelkich mineralnych podłożach budowlanych.

Jeśli celem jest idealnie gładka i naturalnie biała powierzchnia, łatwo go osiągnąć przy zachowaniu wszystkich parametrów pozwalających ścianie "oddychać", stosując na otynkowaną powierzchnię gładź w "zdrowej" wersji. Do wyboru mamy gładź wapienną Baumit KlimaFino lub tegorocznego debiutanta - gotową wapienną gładź szpachlową Baumit KlimaFinish. Pierwsza to naturalnie biała mieszanka o dużej zawartości wapna przeznaczona do zastosowania jako wysokiej jakości końcowa warstwa pod farbę.

Druga to gotowa gładź szpachlowa (dostępna w wiaderkach), którą możemy użyć do przygotowania bazy pod ostateczną warstwę - zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże, a także wykorzystać do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowaniem.

Farba krzemianowa Baumit KlimaColor oraz Baumit KlimaFinish - gotowa wapienna gładź szpachlowa

Gładzie Klima są paroprzepuszczalne i uniemożliwiają rozwój grzybów i pleśni. Równie dobrze sprawdzają się do wygładzania powierzchni ścian i sufitów na tynkach wapiennych, jak i cementowo-wapiennych czy betonie wewnątrz budynków.

Zastosowanie tych wyrobów pozwala także na uniknięcie konieczności kłopotliwego szlifowania powierzchni.

Zdrowe wykończenie

Przed malowaniem zalecane jest zagruntowanie podłoża. Tu możemy liczyć na podkład Baumit KlimaPrimer, który wyrówna chłonność powierzchni, zapewniając optymalną przyczepność kolejnych warstw. Nie emituje przy tym żadnych zapachów czy szkodliwych substancji.

Gdy podkład wyschnie, pozostaje nadać powierzchniom efektowny kolor. Warto do tego użyć stworzonej na bazie naturalnych składników farby krzemianowej Baumit KlimaColor. Jest nie tylko paroprzepuszczalna, ale również praktycznie bezzapachowa i bezemisyjna, pozbawiona rozpuszczalników oraz środków konserwujących. Jej atutem jest także znakomita siła krycia. Z powodzeniem można ją nakładać ręcznie za pomocą wałka lub pędzla, ale także maszynowo poprzez natrysk.

Dzięki uzupełnieniu linii Baumit Klima o trzy nowe produkty, wybór kompletnego programu do wykończenia wnętrz, który zapewnia trwałe i estetyczne efekty, oraz jest rozwiązaniem korzystnym dla zdrowia, nigdy nie był tak prosty. Taki wybór w zakresie materiałów wykończeniowych będzie stanowił idealne dopełnienie zdrowego stylu życia.

 

aktualizacja: 2018-09-17

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę dwa razy w tygodniu!

Pozostałe artykuły z kategorii
Porównanie 35 farb do ścian wewnętrznych Chemia budowlana
Dyspersyjne, lateksowe, dekoracyjne, tablicowe - to tylko niektóre określenia stosowane w odniesieniu do współczesnych farb. Jest ich tyle, że trudno się połapać. ...
Porównanie 54 klejów do płytek (do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego) Chemia budowlana
Większość producentów oferuje przynajmniej kilkanaście różnych klejów do płytek. Jak wybrać ten właściwy? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na parametry opisane ...
Jaki preparat dobrać do zabezpieczania drewna na zewnątrz i wewnątrz domu? Chemia budowlana
Drewno to materiał naturalny i uniwersalny. Wyrabia się z niego dziecięce krzesełka i przenoszące ogromne obciążenia więźby dachowe. Płoty, narażone na działanie ...
Na co zwrócić uwagę przy malowaniu pomieszczeń - poradnik praktyczny Chemia budowlana
Ściany wewnętrzne co kilka lat potrzebują malowania i drobnych napraw. Żadnych innych prac remontowych nie przeprowadza się tak często i chyba żadnych nie da się równie ...
Rodzaje klejów budowlanych i ich charakterystyka Chemia budowlana
W artykule opisujemy rodzaje klejów do paneli, wykładzin i parkietów. Czym charakteryzują się kleje do styropianu, PVC i tapet. Podpowiadamy, jakie są kleje do drobnych ...
Jak samodzielnie malować wnętrze? Chemia budowlana
Samodzielne malowanie nie powinno sprawić większych kłopotów, o ile dobrze się do niego przygotujemy. Przed przystąpieniem do prac musimy ustalić, ile farby będziemy ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom