Dachy i rynny

Jak się robi zielony dach? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: "Zielone dachy" to zwykle trawniki lub ogródki z niską roślinnością. Warstwę gleby dobiera się odpowiednio do rodzaju upraw.

Jak chronić rynny przed nieszczelnościami, zalegającymi liśćmi i opadami śniegu? Dachy i rynny

Dwa razy w roku: przed zimą i na wiosnę należy skontrolować stan orynnowania, oczyścić rynny i w razie potrzeby naprawić nieszczelności i uszkodzenia.

Jakie poszycie wykonać pod dachówki (ceramiczne i cementowe)? Dachy i rynny

Dachówki mocuje się na łatach przybitych do kontrłat. Poszyciem dachu może być folia dachowa lub pełne deskowanie z papą. Przekrój łat zależy od obciążenia i odległości między krokwiami i zwykle ma wymiary 40x50 mm lub 50x60 mm. Łaty powinny być montowane w odstępach zalecanych przez producenta dachówki i dostosowanych ...

Jak montuje się podbitkę dachową? Dachy i rynny

Podsufitkę można montować bezpośrednio do wystających końców krokwi lub na dodatkowym ruszcie, w płaszczyźnie prostopadłej do ściany domu. Mocowanie do krokwi wykonuje się najczęściej na bardzo spadzistych dachach z daleko wysuniętymi okapami, gdyż wtedy zamocowanie poziome może kolidować np. z oknami, a dach tak wykończony ...

Jakie pokrycia bitumiczne są najczęściej stosowane na dachach? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: Papy dawniej były bardzo popularne głównie z powodu dość niskiej ceny oraz łatwości wykonania pokrycia bez konieczności stosowania obróbek blacharskich i prawie bez odpadów. Ważna była również ich uniwersalność, czyli możliwość układania na dachach o kącie nachylenia połaci od 2° do 90°, niewielka ...

Czy układać rynny na tarasie? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: Na krawędziach tarasu – zwłaszcza umieszczonego wysoko nad terenem – należy zamontować rynny odprowadzające wodę z jego powierzchni.

Z jakich materiałów i kiedy wykonuje się podbitkę dachową? Dachy i rynny

Okapy dachowe wystające niekiedy kilkadziesiąt centymetrów poza obrys ścian domu wymagają od spodu estetycznego wykończenia. Podsufitka, zwana potocznie podbitką, wykonana z plastikowych paneli lub desek, zasłania elementy konstrukcji dachu. Otwory w podsufitce umożliwiają wentylację przestrzeni dachowej.

Gonty bitumiczne KATEPAL - efektywne i efektowne pokrycia dachowe Dachy i rynny

Jakie oczekiwania wobec pokrycia dachowego mają właściciele nieruchomości? Z pewnością ma być ono zwieńczeniem dzieła, jakim jest budowa domu. Dach musi być estetyczny i nadawać budynkowi indywidualny rys. Nie mniej istotne są walory użytkowe dachów, które pełnią przecież bardzo ważną funkcję, jaką jest ochrona ...

Dachówka cementowa VERONA - nowości w ofercie CREATON Dachy i rynny

Dachówka cementowa VERONA - nowości w ofercie CREATON. Pokrycie tworzy połać dachową, obok której nie sposób przejść obojętnie. Dachówka cementowa VERONA została wprowadzona do oferty z początkiem września 2017 roku.

Co to są rynny ciągnione? Dachy i rynny

Rynny ciągnione wytwarza się na miejscu budowy, z lakierowanej blachy aluminiowej. Potrzebna jest do tego specjalna maszyna. Wytwarza ona rynny w jednym z czterech kształtów (profili). Ich grubość ma 0,7 mm. Produkuje także rury spustowe o grubości 0,8–1 mm.