Dachy i rynny

Ruukki® Hyygge - kompletne rozwiązanie systemowe na dach Dachy i rynny

Dobrze zaprojektowany i wykonany dach jest nie tylko estetycznym, przykuwającym uwagę zwieńczeniem domu, ale przede wszystkim elementem konstrukcyjnym zapewniającym bezpieczeństwo i komfort. Dlatego też warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które zapewniają kompletność systemu. Ważne, aby oferta jednego producenta obejmowała ...

Gąsior GS-LUX nowością w ofercie BUDMAT Dachy i rynny

Nowością w ofercie BUDMAT jest gąsior GS-LUX o innowacyjnym kształcie, który przeznaczony jest zarówno na kalenicę główną, jak i narożną.

Zakup pokrycia dachowego: ważne wsparcie fachowca Dachy i rynny

Materiały, które wybierzemy do pokrycia dachu budynku będą zdobić jego bryłę przez długie lata. To niecodzienny zakup, który warto dobrze przemyśleć i wiedzieć, na co zwracać uwagę. W podjęciu decyzji nieoceniona będzie pomoc ekspertów - architekta i doświadczonego dekarza.

Wakacyjna promocja na dachówki betonowe marki Braas! Dachy i rynny

Wakacje to czas promocji i wyprzedaży. Aby osłodzić lato jeszcze bardziej, marka Braas wprowadziła gorącą promocję na dachówki betonowe. Oferta trwa do 31 sierpnia 2018 r.

Gdzie umieszcza się rury spustowe? Dachy i rynny

Jakie przekroje rynien najczęściej stosuje się na dachach domów jednorodzinnych? Gdzie umieszcza się rury spustowe? W jakich odstępach osadza się haki?

Lutowanie rynien - co to takiego i kiedy się je stosuje? Dachy i rynny

Nie wszystkie elementy blaszane da się połączyć ze sobą nowoczesnymi łącznikami lub klejem. Niektóre metale - miedź i tytan-cynk - wymagają lutowania, czyli spajania elementów za pomocą wprowadzenia między łączone powierzchnie innego roztopionego metalu albo czynnika łączącego, zwanego spoiwem.

Rynny i rury spustowe - zasady montażu Dachy i rynny

Rynny i rury spustowe są niezbędnym elementem każdego dachu. Choć ich dobór i montaż nie wydają się skomplikowane, niesprawnym wykonawcom mogą przysparzać trudności. Warto zadbać o solidne ich zamocowanie, by uniknąć zalewania elewacji czy oberwania się rynien.

Jak zapewnić prawidłową wentylację dachu o prostej konstrukcji dwuspadowej? Dachy i rynny

Problemem nie jest dach, który przecieka - o zgrozo, co ja mówię! A jednak. Chociaż dotyczy to tylko takiego, który przecieka w okresie opadów atmosferycznych - słowo tylko jest tu kluczowe, w pozostałym czasie jest szczelny! Natomiast dach, który nie ma wentylacji, poddawany jest działaniu wilgoci (od spodu) przez 24 godziny ...

Jaka jest właściwa kolejność prac podczas układania gontów bitumicznych? Dachy i rynny

Zawsze zaczyna się od sprawdzenia, czy dach jest prosty. I to powinna być podstawa. To znaczy czy krawędzie są względem siebie równoległe. Jeżeli tak nie jest, to najlepiej zrezygnować z gontu, który ma symetryczne kształty (cegiełka, łuska, sześciokąt itp.) na rzecz takiego, na którym nie będą widoczne skośne krawędzie ...

Jak prawidłowo wykonać podłoże pod pokrycie dachowe z gontów bitumicznych? Dachy i rynny

Jakie podłoże jest konieczne pod gonty? Co na poszycie? Kiedy można ułożyć nowe gonty na starych? Jak się do tego przygotować?