Dachy i rynny

Jak najwygodniej odprowadzić z dachu wodę opadową? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: Najwygodniejszym, choć nie zawsze najtańszym sposobem odprowadzenia z dachu wody opadowej jest zastosowanie jednego z gotowych systemów rynnowych. Niezależnie od użytego materiału montaż wszystkich elementów jest niezwykle prosty. Czasami trzeba coś przyciąć, niektóre elementy przykręcić, ale dzięki specjalnym ...

Jakie pokrycia dachowe zaliczamy do pokryć alternatywnych? Dachy i rynny

Domy jednorodzinne, czyli wiejskie chałupy i dwory prawie zawsze były kryte tylko materiałami lokalnymi, czyli dostępnymi i tanimi. Stosowano więc strzechy ze słomy lub trzciny, gonty drewniane, wióry osikowe, a czasami łupki naturalne.

Jakie są elementy więźby dachowej? Dachy i rynny

Poszczególne elementy konstrukcji dachowej noszą zwyczajowe nazwy i czasami – zależnie od regionu Polski – można spotkać się z innym nazewnictwem.

Dachówki ceramiczno–metalowe Gerard Roofing Systems Dachy i rynny

Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji.

Kiedy i jak należy wzmocnić więźbę dachową? Dachy i rynny

Remont dachu to kosztowna inwestycja. Jednak w sytuacji, gdy przecieka pokrycie, konstrukcja jest mocno ugięta, albo przez przegrodę ucieka za dużo ciepła, modernizacji nie należy odkładać.

Pokrycie dachowe z AZBESTU (eternitu) należy usunąć do 2032 roku! Dachy i rynny

Pokrycia dachowe zawierające szkodliwy azbest to w naszym kraju poważny problem. Według specjalistów, do usunięcia pozostało aż 14,5 mln ton wyrobów azbestowych, a łączny koszt ich demontażu i transportu oraz utylizacji wytworzonych odpadów to ok. 40 mld zł.

Dlaczego eternit (azbest) jest szkodliwy? Dachy i rynny

Obecnie azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Gdy człowiek oddycha powietrzem zanieczyszczonym jego włóknami, docierają one do płuc, skąd już nie da się ich usunąć. Ich szkodliwe działanie może się ujawnić nawet po wielu latach.

Dachówki ceramiczne płaskie - nowoczesność tkwi w prostocie Dachy i rynny

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego to spore wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Jednym z nich są, cieszące się coraz większym zainteresowaniem odbiorców, minimalistyczne dachówki płaskie. Zapewniają szczelne pokrycie dachu bez wyraźnych linii podziału oraz wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych. ...

Firma Pruszyński wyróżniona w III edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu Dachy i rynny

Podczas uroczystej gali III edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu firma PRUSZYŃSKI Sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii "DUŻE POLSKIE SPÓŁKI" przyznawaną przez "Rzeczpospolitą".

Gonty bitumiczne KATEPAL - efektywne i efektowne pokrycia dachowe Dachy i rynny

Jakie oczekiwania wobec pokrycia dachowego mają właściciele nieruchomości? Z pewnością ma być ono zwieńczeniem dzieła, jakim jest budowa domu. Dach musi być estetyczny i nadawać budynkowi indywidualny rys. Nie mniej istotne są walory użytkowe dachów, które pełnią przecież bardzo ważną funkcję, jaką jest ochrona ...