Dachy i rynny

Nowoczesne technologie w dziedzinie pokryć dachowych Dachy i rynny

Myśląc o materiałach budowlanych zazwyczaj koncentrujemy się na surowcach i estetyce produktu. Warto jednak zapoznać się także z technologią produkcji, która szczególnie na rynku pokryć dachowych ma bardzo duże znaczenie. Najnowocześniejsze rozwiązania przekładają się na większą trwałość dachówek, a nawet obniżenie ...

Lepik na zimno marki TECHNONICOL Dachy i rynny

Lepik na zimno to produkt o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Można go użyć do remontu dachu, klejenia oraz jako elementu hydroizolacji. Jest on przeznaczony do naprawy pokryć dachowych z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych, a także do klejenia materiałów na bazie bitumu, i to zarówno do cegieł, ...

Produkty Blachotrapez z pisemną gwarancją przekraczającą 35 lat! Dachy i rynny

Blachotrapez wydłuża pisemną gwarancję na własne produkty, tym samym przypieczętowując ich wysoką jakość. Jednocześnie jest liderem branży, który jako jedyny na rodzimym rynku posiada największą liczbę powłok z gwarancją przekraczającą 35 lat.

Blachodachówka płaska IRYD w ofercie Blachy Pruszyński Dachy i rynny

Firma Blachy Pruszyński rozszerzyła swoją ofertę o blachodachówkę płaską IRYD, która będzie dostępna w ofercie sprzedażowej już na jesieni 2018 roku.

Termoizolacja z użyciem płyt BauderPIR Plus Dachy i rynny

Firma Bauder jest jednym z największych producentów płyt ze sztywnej pianki poliuretanowej, izolatora o nadzwyczajnych parametrach jakościowych. W czasach stale zwiększanych wymagań dotyczących termoizolacji, a wynikających z troski o ochronę środowiska oraz obowiązywania wytycznych odnośnie oszczędności energii, produkt ...

Ruukki® Hyygge - kompletne rozwiązanie systemowe na dach Dachy i rynny

Dobrze zaprojektowany i wykonany dach jest nie tylko estetycznym, przykuwającym uwagę zwieńczeniem domu, ale przede wszystkim elementem konstrukcyjnym zapewniającym bezpieczeństwo i komfort. Dlatego też warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które zapewniają kompletność systemu. Ważne, aby oferta jednego producenta obejmowała ...

Gąsior GS-LUX nowością w ofercie BUDMAT Dachy i rynny

Nowością w ofercie BUDMAT jest gąsior GS-LUX o innowacyjnym kształcie, który przeznaczony jest zarówno na kalenicę główną, jak i narożną.

Wakacyjna promocja na dachówki betonowe marki Braas! Dachy i rynny

Wakacje to czas promocji i wyprzedaży. Aby osłodzić lato jeszcze bardziej, marka Braas wprowadziła gorącą promocję na dachówki betonowe. Oferta trwa do 31 sierpnia 2018 r.

Gdzie umieszcza się rury spustowe? Dachy i rynny

Jakie przekroje rynien najczęściej stosuje się na dachach domów jednorodzinnych? Gdzie umieszcza się rury spustowe? W jakich odstępach osadza się haki?

Lutowanie rynien - co to takiego i kiedy się je stosuje? Dachy i rynny

Nie wszystkie elementy blaszane da się połączyć ze sobą nowoczesnymi łącznikami lub klejem. Niektóre metale - miedź i tytan-cynk - wymagają lutowania, czyli spajania elementów za pomocą wprowadzenia między łączone powierzchnie innego roztopionego metalu albo czynnika łączącego, zwanego spoiwem.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom