Dachy i rynny

Rynny i rury spustowe - zasady montażu Dachy i rynny

Rynny i rury spustowe są niezbędnym elementem każdego dachu. Choć ich dobór i montaż nie wydają się skomplikowane, niesprawnym wykonawcom mogą przysparzać trudności. Warto zadbać o solidne ich zamocowanie, by uniknąć zalewania elewacji czy oberwania się rynien.

Jak zapewnić prawidłową wentylację dachu o prostej konstrukcji dwuspadowej? Dachy i rynny

Problemem nie jest dach, który przecieka - o zgrozo, co ja mówię! A jednak. Chociaż dotyczy to tylko takiego, który przecieka w okresie opadów atmosferycznych - słowo tylko jest tu kluczowe, w pozostałym czasie jest szczelny! Natomiast dach, który nie ma wentylacji, poddawany jest działaniu wilgoci (od spodu) przez 24 godziny ...

Jaka jest właściwa kolejność prac podczas układania gontów bitumicznych? Dachy i rynny

Zawsze zaczyna się od sprawdzenia, czy dach jest prosty. I to powinna być podstawa. To znaczy czy krawędzie są względem siebie równoległe. Jeżeli tak nie jest, to najlepiej zrezygnować z gontu, który ma symetryczne kształty (cegiełka, łuska, sześciokąt itp.) na rzecz takiego, na którym nie będą widoczne skośne krawędzie ...

Jak prawidłowo wykonać podłoże pod pokrycie dachowe z gontów bitumicznych? Dachy i rynny

Jakie podłoże jest konieczne pod gonty? Co na poszycie? Kiedy można ułożyć nowe gonty na starych? Jak się do tego przygotować?

Jak prawidłowo układać gonty bitumiczne? Dachy i rynny

Prawidłowe układanie gontów bitumicznych to bardzo złożone zagadnienie. Przedstawię kilka elementów, które mają istotny wpływ na trwałość powłoki dachowej i na które należy zwrócić szczególną uwagę. Podłoże pod gonty musi być równe i suche.

Pokrycie dachowe z gontów bitumicznych - warunki montażu Dachy i rynny

Gonty bitumiczne są elastyczne, dlatego idealnie nadają się do krycia skomplikowanych połaci, o wyszukanych kształtach, a nawet pionowych fragmentach. Ich niewielki format sprawia, że na dachach z wieloma załamaniami nie powstanie dużo odpadów. Odciętymi kawałkami można pokryć inne miejsca. Jak to zrobić?

Czym się kierować dobierając sposób i gęstość mocowania dachówek? Dachy i rynny

Najważniejszy jest rodzaj elementów pokryciowych. Inaczej mocuje się dachówki zakładkowe, ceramiczne lub betonowe, a inaczej karpiówkę.

Wystartował konkurs Wymień AZBEST na CREATON! Dachy i rynny

Do 20 lipca 2018 roku potrwa konkurs "Wymień AZBEST na CREATON". Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON - nowoczesnego, bezpiecznego pokrycia, które z powodzeniem może zastąpić stary, azbestowy dach.

Tajniki układania dachówek ceramicznych i betonowych Dachy i rynny

Do niedawna dachówki były najdroższym, lecz najefektowniejszym wykończeniem dachu. Nie tylko z powodu drogiego materiału, również za sprawą drogiego montażu. Obecnie koszt pokrycia dachu tym wyrobem i nieco tańszymi blaszanymi jest prawie taki sam. Ale żeby dach z dachówką wyglądał ładnie i przez długie lata był trwały, ...

Czym się charakteryzują blachy panelowe? Dachy i rynny

Tego rodzaju pokrycia sprawdzają się jako pokrycia zarówno nowoczesnych domów, jak i zabytkowych. Klasyczna i prosta forma sprawia, że pokrycia z blachy na rąbek stojący są idealnym zwieńczeniem całego budynku. Mogą być stosowane do krycia prostych i skomplikowanych kształtów dachów - wielopołaciowych, z licznymi lukarnami.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom