Dachy i rynny

Jaka jest trwałość pokryć blaszanych i co może im szkodzić? Dachy i rynny

Trwałość blachy w największym stopniu zależy od jej jakości - czyli tego, jaki materiał zamówił producent w hucie. Nie jest tajemnicą, że jakość kosztuje, zatem jeśli cena wyrobu jest bardzo niska, dach nim pokryty nie będzie trwały.

Prawidłowy montaż pokrycia dachowego z blachy Dachy i rynny

Blacha jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do krycia dachów. Wydawałoby się, że jej ułożenie - niezależnie od modelu i formatu - nie powinno sprawiać najmniejszych kłopotów. Okazuje się jednak, że to sztuka, która wymaga sporej wiedzy, doświadczenia i precyzji. Znajomość najważniejszych etapów pozwoli ...

Nowość w ofercie marki Braas: papa Braas-BIT Premium SBS Dachy i rynny

Do katalogu warstw wstępnego krycia w ofercie marki Braas dołączyła papa Braas-BIT Premium SBS. Jest to produkt przeznaczony do mocowania mechanicznego na dachach spadzistych pokrytych dachówkami betonowymi, ceramicznymi lub blachodachówkami panelowymi.

Jaki materiał możemy stosować na poszycie dachowe? Dachy i rynny

Deski, płyty MFP, OSB, wiórowe V-100, sklejka wodoodporna, a może papa podkładowa, mata strukturalna, folia FWK lub membrana MWK? Jakie materiał wybrać na poszycie dachowe?

Jak prawidłowo wykonać wentylację połaci? Dachy i rynny

Jak wykonać wentylację połaci w miejscach, gdzie ciągłość szczelin wentylacyjnych zostaje przerwana oknami dachowymi, kominami, lukarnami?

Jak rodzaj podkładu wpływa na sztywność konstrukcji dachu? Dachy i rynny

Deskowanie dachu lub wykorzystanie do tego płyt konstrukcyjnych ma ogromny wpływ na usztywnienie więźby.

Dobór materiału na wstępne krycie dachu (FWK i MWK) Dachy i rynny

Podstawowym zadaniem wstępnego krycia jest zabezpieczenie dachu przed wilgocią. Zwłaszcza na poddaszach użytkowych, które wymagają ocieplenia połaci, odprowadzenie nadmiaru wilgoci i pary wodnej na zewnątrz jest bardzo istotne. W domach jednorodzinnych stosuje się kilka wariantów wstępnego krycia.

Kiedy warto rozważyć zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej? Dachy i rynny

Nawet trudno sobie wyobrazić, jak wysokie byłyby dziś koszty... i jak długi czas produkcji towarów przemysłowych, gdyby nie prefabrykacja.

Cztery materiały na więźbę dachową Dachy i rynny

Opisujemy 4 najpopularniejsze materiały na więźbę dachową. Podpowiadamy, kiedy należy stosować dany materiał i na co zwracać uwagę podczas budowania więźby.

Czy i kiedy można wprowadzać zmiany w projekcie więźby dachowej? Dachy i rynny

Pod jakimi warunkami można wprowadzać w więźbie zmiany względem projektu? Kiedy konstrukcja dachu może wymagać wzmocnienia? Jakie znaczenie ma rodzaj łączników stosowanych do łączenia elementów? Jak sprawdzić, czy drewno na więźbę jest prawidłowo wysuszone i zaimpregnowane? Czym grozi stosowanie mokrego drewna na konstrukcję? ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom