Dachy i rynny

Nowe kominki wentylacyjne SIGNUM Dachy i rynny

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające SIGNUM, to nowość w ofercie marki CREATON Polska, producenta nowoczesnych pokryć dachowych i innowacyjnych materiałów elewacyjnych.

Zadbaj o dobry klimat! O wymianie starych pokryć dachowych Dachy i rynny

Włókna azbestowe, zawarte w wielu starszych pokryciach dachowych, stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego cieplejsze pory roku to dobry czas na wymianę starego dachu i zastąpienie go nowoczesnymi, bezpiecznymi rozwiązaniami.

Ruszyła II edycja konkursu Galeco - Wygrywaj do kwadratu Dachy i rynny

Firma Galeco - polski producent systemów rynnowych - rozpoczęła kolejną edycję konkursu, którego nagrodą główną jest zwrot kosztów orynnowania.

Dachówki GERARD AHI Roofing - gwarancja trwałości Dachy i rynny

Od ponad 60 lat Gerard AHI Roofing jest innowatorem w zakresie powlekanych, wytłaczanych powlekanych dachówek metalowych z posypką skalną i największym producentem na świecie, z czterema zakładami produkcyjnymi (w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Malezji i na Węgrzech).

Kryteria wyboru pokrycia dachowego Dachy i rynny

Wybór pokrycia dachowego jest prosty i przyjemny. Rozmaite materiały łatwo porównać, obejrzeć na dachu, wziąć do ręki w składzie budowlanym. Ograniczeń nie ma zbyt wiele – czasami upragnionego pokrycia nie da się zastosować, bo spadek dachu jest zbyt mały, niekiedy dachówki okazują się być za ciężkie dla wzniesionej ...

Jak dobrać rynny i rury spustowe? Dachy i rynny

Rynny to najważniejsze uzupełnienie dachu. Bez nich spływająca z połaci woda zalewałaby ściany. Na ogół montuje się je jako zewnętrzne, wewnętrzne – prowadzone do pionów kanalizacyjnych w środku budynku – stosuje się czasem do odwodnienia dachów płaskich. Najpopularniejsze są wiszące o przekroju półokrągłym, spotyka ...

Jak znaleźć rekomendowanego dekarza? Dachy i rynny

Firma Ruukki Polska stworzyła serwis www.polecanydekarz.pl, dzięki któremu dotarcie do sprawdzonego i rzetelnego wykonawcy jest bardzo proste.

Konstrukcja dachu płaskiego. Charakterystyka i wykonanie Dachy i rynny

Dach płaski źle nam się kojarzy, chociaż w innych krajach jest popularnym zwieńczeniem nowoczesnego domu. Może warto więc zmienić swoje nastawienie, gdyż takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet.

Konstrukcja dachu spadzistego. Charakterystyka i wykonanie Dachy i rynny

Zazwyczaj inwestor ma swoją wizję dachu - np. wie, że będzie spadzisty i pokryty czerwoną dachówką. Interesuje go jednak głównie to, co widać. Ukryta pod pokryciem konstrukcja obchodzi go mniej - a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników.

Kalkulator podsufitek Dachy i rynny

Dzięki kalkulatorowi możecie Państwo oszacować ilość paneli i listew uzupełniających niezbędnych do zabudowy okapu dachu oraz ich koszt.