Dachy i rynny

PLADUR® Wrinkle Mat Plus - jakość potwierdzona 50-letnią gwarancją Dachy i rynny

Mając unikalny surowiec Blachotrapez skonstruował niepowtarzalne na rynku powłoki na wyłączność. Wszystkie produkty z opatentowaną przez thyssenkrupp powłoką PLADUR® Wrinkle Mat Plus są objęte aż 50-letnią gwarancją z huty.

Dachówka ceramiczna SIMPLA - modna, elegancka i trwała Dachy i rynny

Elegancki krój, doskonałe proporcje, idealna powierzchnia i doskonałe właściwości techniczne - to nowa odsłona dachówki SIMPLA marki CREATON.

Blachodachówki modułowe firmy Blachy Pruszyński Dachy i rynny

Blachodachówki są materiałem bardzo chętnie stosowanym do krycia dachów. Swoją popularność zawdzięczają licznym zaletom, między innymi wyjątkowej trwałości i oryginalnemu wzornictwu. Obecnie oprócz blachodachówek ciętych na wymiar na rynku dostępne są blachodachówki modułowe. Jakie są ich zalety? Która z nich będzie ...

Dachy płaskie i zielone: budowa, rodzaje i pokrycia Dachy i rynny

Współczesne budynki jednorodzinne coraz częściej wykorzystują kondygnację o pełnej wysokości bez skosów. W artykule opisujemy możliwości jakie daje nam dach płaski oraz wady i zalety stropodachów.

Dach zielony - konstrukcja, zakładanie Dachy i rynny

Jeśli nie zastosuje się kompletnego systemu dachu zielonego, to tego typu rozwiązania są dość skomplikowane w projektowaniu i wykonaniu, a także nietanie, ale zyskują coraz większą popularność. Roślinami mogą porastać również dachy skośne, choć zdecydowanie częściej dachy zielone są płaskie.

Dlaczego większość nowych domów ma szare pokrycia dachowe? Dachy i rynny

Wybór pokrycia dachowego to jedno z przyjemniejszych zadań i aż szkoda, że w kwestii kolorów ograniczamy się ostatnio do szarości.

Blachotrapez stawia na szkolenia! Dachy i rynny

U progu sezonu wykonawczego, Blachotrapez wciąż szkoli dekarzy. Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy przeszkolono blisko 500 kursantów, odpowiadając tym samym na potrzeby i zainteresowanie adeptów sztuki dekarskiej. To jedna z ostatnich prób generalnych dla wykonawców i dodatkowa możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych ...

Ocieplenie dachu skośnego w 11 krokach Dachy i rynny

Do ocieplenia dachów skośnych wykorzystuje się przeważnie wełnę mineralną. To materiał charakteryzujący się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ponadto dobrze tłumi dźwięki i jest elastyczny, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do izolowanego miejsca.

Odzyskiwacz wody deszczowej BRYZA Dachy i rynny

Odzyskiwacz wody deszczowej z PVC tworzący system rynnowy BRYZA, umożliwia efektywne odzyskiwanie deszczówki odprowadzonej z dachu.

Ruukki® Hyygge - nowoczesność w skandynawskim stylu Dachy i rynny

Firma Ruukki wprowadziła na rynek płaską blachodachówkę modułową Ruukki® Hyygge.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom