Dom bezpieczny i inteligentny

Centralne sterowanie oświetleniem, czyli wygoda w Twoim domu Dom bezpieczny i inteligentny

Odpowiednie zaplanowanie oświetlenia we wnętrzu to ważne i odpowiedzialne zadanie, nad którym należy zastanowić się już na etapie projektowania nieruchomości lub jej generalnego remontu. Najlepiej powierzyć ten temat specjalistom - architektom, którzy biorąc pod uwagę styl życia i potrzeby domowników, zaproponują optymalne ...

Bramka IP przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Dom bezpieczny i inteligentny

Bramka IP do zestawów domofonowych lub wideodomofonowych przekierowująca rozmowy na urządzenia mobilne Android/iOS, umożliwia odbieranie połączeń z panelu zamontowanego na furtce czy drzwiach do domu przy pomocy telefonu lub tabletu.

Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL Dom bezpieczny i inteligentny

Seria wideodomofonów VP-800 od firmy ZAMEL to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane na potrzeby budownictwa jedno- oraz dwurodzinnego.

Porównanie 42 modeli domofonów i wideodomofonów Dom bezpieczny i inteligentny

Współczesne domy mają rozmaite zabezpieczenia elektroniczne. Podstawowe i najprostsze to domofon, chroniący wejście na działkę. Jednak przed zakupem takiego urządzenia warto dobrze rozeznać się w ofercie rynkowej.

Jakie są rodzaje sejfów domowych i kiedy warto w nie zainwestować? Dom bezpieczny i inteligentny

Choć sejfy kojarzą się raczej z bankami, coraz częściej można je spotkać również w prywatnych domach. Są bardzo przydatne do przechowywania nie tylko kosztowności, dział sztuki, biżuterii czy gotówki, ale także ważnych dokumentów.

Okna, okucia, rolety i drzwi antywłamaniowe, czyli zabezpieczamy dom przed włamaniem Dom bezpieczny i inteligentny

Do każdego domu da się włamać - kwestią jest tylko, ile złodziej będzie potrzebował na to czasu. Aby maksymalnie go wydłużyć, warto zabezpieczyć obwód budynku, czyli okna i drzwi, które są miejscami newralgicznymi z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Jakie wybrać okna i drzwi, by zabezpieczyć dom przed włamaniem? Dom bezpieczny i inteligentny

W artykule odpowiadamy na pytania, jakie wybrać drzwi wejściowe i okna, by zminimalizować ryzyko włamania. Podpowiadamy także, czy lepiej zamontować antywłamaniowe okno, czy roletę i jak zabezpieczyć naszą bramę garażową.

Zabezpieczenie antywłamaniowe domu - jak zniechęcić włamywacza? Dom bezpieczny i inteligentny

Okazuje się, że jest wiele sposobów na to, aby powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do naszego domu. Skuteczne zasieki można postawić już na samym początku - planując konstrukcję ogrodzenia, instalując monitoring oraz wybierając model wideofonu.

Zabezpieczamy dom przed włamaniem - ogrodzenie, domofon, elektryka Dom bezpieczny i inteligentny

Co robić, żeby jak najlepiej zabezpieczyć swoje "gniazdo"? Omówimy wszystkie sposoby zabezpieczania nieruchomości: ogrodzenia, domofony, okna i drzwi antywłamaniowe, bramy i rolety, instalacje alarmowe. Poszukamy porad na policji i u przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Opowiemy też dość szczegółowo o konkretnym włamaniu.

Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Dom bezpieczny i inteligentny

Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, np. poddasza. Rozbudowa systemu bezprzewodowego nie wymaga prac remontowych, można więc dodać urządzenia w dowolnej chwili.