Dom bezpieczny i inteligentny

Okna, okucia, rolety i drzwi antywłamaniowe, czyli zabezpieczamy dom przed włamaniem Dom bezpieczny i inteligentny

Do każdego domu da się włamać - kwestią jest tylko, ile złodziej będzie potrzebował na to czasu. Aby maksymalnie go wydłużyć, warto zabezpieczyć obwód budynku, czyli okna i drzwi, które są miejscami newralgicznymi z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Jakie wybrać okna i drzwi, by zabezpieczyć dom przed włamaniem? Dom bezpieczny i inteligentny

W artykule odpowiadamy na pytania, jakie wybrać drzwi wejściowe i okna, by zminimalizować ryzyko włamania. Podpowiadamy także, czy lepiej zamontować antywłamaniowe okno, czy roletę i jak zabezpieczyć naszą bramę garażową.

Zabezpieczenie antywłamaniowe domu - jak zniechęcić włamywacza? Dom bezpieczny i inteligentny

Okazuje się, że jest wiele sposobów na to, aby powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do naszego domu. Skuteczne zasieki można postawić już na samym początku - planując konstrukcję ogrodzenia, instalując monitoring oraz wybierając model wideofonu.

Zabezpieczamy dom przed włamaniem - ogrodzenie, domofon, elektryka Dom bezpieczny i inteligentny

Co robić, żeby jak najlepiej zabezpieczyć swoje "gniazdo"? Omówimy wszystkie sposoby zabezpieczania nieruchomości: ogrodzenia, domofony, okna i drzwi antywłamaniowe, bramy i rolety, instalacje alarmowe. Poszukamy porad na policji i u przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Opowiemy też dość szczegółowo o konkretnym włamaniu.

Cztery czujki alarmowe od firmy Satel Dom bezpieczny i inteligentny

Decyzja o rozbudowie systemu alarmowego często zapada przy okazji planowania dobudówki, garażu lub zagospodarowania niewykorzystywanej kondygnacji, np. poddasza. Rozbudowa systemu bezprzewodowego nie wymaga prac remontowych, można więc dodać urządzenia w dowolnej chwili.

Wiosenna promocja na system inteligentnego sterowania smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI Dom bezpieczny i inteligentny

Coraz częściej zastanawiamy się nad wykorzystaniem w swoich czterech kątach inteligentnych technologii - takich jak smartCONNECTED marki WIŚNIOWSKI. Od teraz w wiosennej ofercie promocyjnej!

Nowy manipulator INT-TSI firmy SATEL Dom bezpieczny i inteligentny

Obsługa systemu alarmowego stanie się niezwykle prosta i szybka, dzięki zastosowaniu inteligentnego manipulatora INT-TSI firmy SATEL. Dotykowy wyświetlacz oraz intuicyjny interfejs to cechy, które czynią korzystanie z urządzenia nie tylko łatwym, lecz również przyjemnym.

Przykładowy system zabezpieczenia domu Dom bezpieczny i inteligentny

Ochrona posesji i domu przed wandalizmem lub włamaniem powinna być uwzględniona już przy projektowaniu i realizacji inwestycji. Stopień ochrony dostosowuje się do potencjalnego zagrożenia. Okna i drzwi o podwyższonej odporności na włamanie, to tylko część systemu ochrony, który warto rozszerzyć o instalację alarmową i monitoring ...

Fakro smartHome ze Złotym Medalem MTP Dom bezpieczny i inteligentny

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości, wytwarzanych w oparciu o najwyższej klasy technologie. W tym roku Sąd Konkursowy nagrodził Złotym Medalem nowatorski system FAKRO smartHome.

Bezprzewodowa czujka dymu ASD-150 Dom bezpieczny i inteligentny

W czasie sezonu grzewczego warto zadbać o zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami wadliwej instalacji, w której mamy do czynienia z ogniem. Jednym z takich rozwiązań jest czujka dymu ASD-150, umożliwiająca szybką i pewną detekcję już pierwszych oznak pożaru. Urządzenie może pracować samodzielnie, bez konieczności ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom