Dom bezpieczny i inteligentny

VX Shield: niezawodna detekcja i nowoczesny wygląd Dom bezpieczny i inteligentny

Oferta produktów OPTEX została wzbogacona o nową serię czujek podczerwieni oraz czujek dualnych - Shield. Produkty z tej linii są stworzone dla klientów oczekujących większej elastyczności w doborze kolorystyki detektora do elewacji budynku.

Napęd do rolet ze sterowaniem dla dodatkowego wyjścia awaryjnego Dom bezpieczny i inteligentny

Firma Becker wprowadza do sprzedaży napęd do rolet ze sterowaniem dla dodatkowego wyjścia awaryjnego.

Smart home - zarządzaj domem za pomocą telefonu lub tabletu Dom bezpieczny i inteligentny

Nastawienie ogrzewania przed powrotem do domu? Automatyczne opuszczanie rolet? Zmiana natężenia światła? Sensory rozpoznające nasz samochód? To wszystko jest możliwe dzięki funkcjom smart home.

Nowy apartament pokazowy ABB Living Space Experience w Warszawie Dom bezpieczny i inteligentny

Firma ABB otworzyła jeden z najnowocześniejszych w Europie apartamentów pokazowych, prezentujący innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i przestrzenią domową. Ekspozycja znajduje się przy ul. Duchnickiej 3, w dawnej Fabryce Wynalazków Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, przywróconej do życia pod nazwą Defabryka

Dlaczego warto uzbroić dom w automatykę budynkową? Dom bezpieczny i inteligentny

Obecnie właściwie dobrany do potrzeb mieszkańców system zintegrowanego zarządzania nie jest już jedynie modną fanaberią. Choć nadal wyposażenie budynku w taki system jest drogie, to ogrom zalet i możliwości, jakie daje sprawia, że coraz więcej inwestorów przekonuje się do takiego rozwiązania. Ponadto przed rozwojem najnowszych ...

Czy automatyka budynkowa przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania domu? Dom bezpieczny i inteligentny

Ceny energii elektrycznej, gazu, wody stale rosną i koszty te stanowią sporą część domowego budżetu. Odpowiednio dobrane sterowanie funkcjami budynku może znacznie obniżyć rachunki, dzięki efektywniejszemu gospodarowaniu mediami.

Które rozwiązania automatyki budynkowej poprawiają komfort mieszkania w domu? Dom bezpieczny i inteligentny

Własny dom to miejsce, do którego po ciężkim dniu winniśmy wracać z przyjemnością, znajdując w nim spokój i odpoczynek. Zapewnieniem tych potrzeb w coraz szerszym aspekcie może zająć się automatyka domu inteligentnego.

W jaki sposób automatyka budynku dba o bezpieczeństwo mieszkańców? Dom bezpieczny i inteligentny

Każdy inwestor budując własny dom, stara się zapewnić mieszkańcom i samemu budynkowi odpowiedni poziom ochrony. Myśląc o bezpieczeństwie zwykle mamy na myśli zabezpieczenia przed wtargnięciem do środka osoby niepowołanej i uzbrojenie budynku w instalację alarmową. Zapominamy przy tym, że statystycznie dla domowników i mienia ...

Jakie systemy sterowania i zarządzania budynkiem oferują producenci? Dom bezpieczny i inteligentny

Na rynku mamy co najmniej kilkanaście rozmaitych systemów sterowania i zarządzania budynkiem. Od prostych systemów bezprzewodowych (ZigBee, Z-Wave czy EnOcean), różniących się od siebie w zasadzie komunikacją, przez te ze sterowaniem centralnym (Nexwell, Control4), po złożone systemy standardów KNX, LCN oraz Vision BMS.

Nowoczesne rozwiązania otwierające drzwi za pomocą technologii bluetooth oraz transponderów RFID Dom bezpieczny i inteligentny

G-U Polska wprowadziło na rynek dwie nowości, będące poszerzeniem oferty w zakresie koncepcji kontroli dostępu do drzwi wejściowych - RFID oraz Bluetooh&Code.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom