Domy energooszczędne i pasywne

Analiza kosztów budowy domów energooszczędnych Domy pasywne

Przyglądamy się kosztom budowy domów w zależności od standardu energetycznego budynku. Jak wyglądają koszty budowy domu energooszczędnego spełniającego obecne wymagania? Jakie będą koszty budowy domu energooszczędnego po 2021 roku? Jakie są koszty budowy domu pasywnego?

Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Domy pasywne

Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie się rozwija, aby sprostać potrzebom zmieniającego się rynku.

Samowystarczalny dom, czyli połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi Domy pasywne

Firma NIBE wypuściła na rynek pompę ciepła z systemem fotowoltaicznym. W skład zestawu wchodzi też moduł komunikacyjny EME 20, dzięki któremu pompa pobiera jak najwięcej "energii ze słońca", co prowadzi do niemal zerowych rachunków.

W jaki sposób najlepiej ogrzewać dom energooszczędny? Domy pasywne

Im mniej energii zużywa dom, tym mniej istotny jest rodzaj instalacji grzewczej i cena niezbędnego dla niej paliwa (nośnika ciepła). Od ceny jednostkowej ważniejsze staje się to, czy ogrzewaniem da się sterować, tak by np. wyłączało się, gdy pojawiają się zyski ciepła słonecznego.

Jaką wentylację należy zastosować w domu energooszczędnym? Domy pasywne

Z dwóch powodów w energooszczędnym domu instalacja wentylacyjna jest znacznie ważniejsza niż w tradycyjnym. Dlaczego?

Dlaczego zwarta bryła budynku jest ważna dla energooszczędności? Domy pasywne

Bryła energooszczędnego budynku powinna być zwarta i prosta, bez wykuszy i balkonów. Powierzchnia przegród w stosunku do objętości (kubatury) budynku ma być jak najmniejsza. Wartość tę określa współczynnik kształtu A/V. Mniejsza powierzchnia przegród to również mniej uciekającego ciepła.

W jaki sposób układ pomieszczeń wpływa na straty ciepła? Domy pasywne

W domach energooszczędnych standardowym rozwiązaniem jest grupowanie pomieszczeń, w zależności od tego jaką temperaturę trzeba w nich utrzymywać oraz jakich instalacji wymagają.

WSZYSTKO o przegrodach w domu energooszczędnym Domy pasywne

W budynku energooszczędnym zasadniczy wpływ na uzyskanie właściwego komfortu termicznego pomieszczeń ma odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie wszystkich przegród zewnętrznych. O energooszczędności domu decyduje między innymi współczynnik przenikania ciepła każdego z jego elementów, takich jak podłoga na gruncie, ściany, ...

Domy ze Zduńskiej Woli na Szczycie Klimatycznym ONZ! Domy pasywne

W Bonn jeszcze do 17 listopada  2017 r. potrwa Szczyt Klimatyczny COP23 pod prezydencją Fidżi. Bierze w nim udział ponad 23 tysięcy osób ze 197 krajów. Polskę na konferencji reprezentują: minister środowiska, Jan Szyszko, urzędnicy i przedstawiciele marek odpowiedzialnych wobec środowiska. Nie mogło wśród nich zabraknąć ...

Co Polacy myślą o energooszczędnym budownictwie? O jakich domach marzą? Domy pasywne

Według danych z raportu "Budownictwo energooszczędne oczami Polaków" 88 proc. respondentów zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Oznacza to, że polscy inwestorzy - mimo niekoniecznie szerokiej wiedzy z tego zakresu - są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych wpływających na ...