Domy energooszczędne i pasywne

Kalkulator Analiza Energetyczna Budynku Domy pasywne

Kalkulator "Analiza Energetyczna Budynku" umożliwia przeprowadzenie analizy energetycznej niepodpiwniczonego budynku jednorodzinnego na planie prostokąta. Zadaniem algorytmów jest optymalizowanie zmian pod względem kosztów eksploatacji. W różnych konfiguracjach można przeprowadzić obliczenia na danych uproszczonych lub szczegółowych.

Przyjęto ...

Cykl szkoleń z firmą Izodom Domy pasywne

Od kilku lat firma Izodom prowadzi bezpłatne szkolenia z zakresu budownictwa pasywnego i energooszczędnego w technologii opracowanej przez założyciela i prezesa firmy Andrzeja Wójcika.

Dom energooszczędny - sposoby oszczędzania energii Domy pasywne

Energooszczędny dom to nie tylko super ciepłe ściany i okna. Przecież trzeba w nim zapewnić ogrzewanie, wentylację, ciepłą wodę. To wszystko wymaga energii. W co warto zainwestować, żeby efekt był jak najlepszy, a równocześnie żebyśmy nie przesadzili z wydatkami na etapie inwestycji?

Produkujesz prąd? Co zrobić z energią elektryczną? Domy pasywne

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na mikroinstalację z panelami PV o mocy kilku kW. Co zrobić z prądem, który pozyskamy?

Kiedy okno jest energooszczędne? Domy pasywne

Energooszczędność stała się dziś modną koniecznością. Człowiek współczesny oszczędza energię, bo ta jest droga, jej produkcja zaś często nieekologiczna. Prawo wymaga, żeby oszczędniejsze były nie tylko otaczające nas urządzenia, np. odkurzacz, pralka, ale i cały dom. Dlatego na rynku pojawiły się energooszczędne okna.

Jakie są najistotniejsze elementy wpływające na energooszczędność domu? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: W trakcie wieloletniego kontaktu z klientami, zachęcamy naszych przyszłych posiadaczy domów do wprowadzania rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych które w sposób istotny wpłyną na energooszczędność budynku. Za priorytet uważamy następujące elementy:

O ile wyższe są koszty budowy domu pasywnego w porównaniu z domem energooszczędnym? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: Rozpoczynając analizę różnic w kosztach inwestycyjnych budowy domu energooszczędnego i pasywnego należy zaznaczyć jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma standardami.

Dom energooszczędny czy pasywny? Domy pasywne

W Polsce pierwszy certyfikowany dom pasywny powstał w 2007 roku w Smolcu koło Wrocławia. Od tego czasu wielu deweloperów i inwestorów, deklaruje, że zbudowali obiekty pasywne. Jednak bliższa analiza dokumentacji tych budynków i wizja lokalna często negatywnie weryfikuje te deklaracje. W polskich warunkach klimatycznych nie jest ...

Dom Pasywny z firmą Izodom Domy pasywne

Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy w jednej ciężarówce, aby zbudować go w zaledwie 6 tygodni?

Analiza kosztów budowy domów energooszczędnych Domy pasywne

Przyglądamy się kosztom budowy domów w zależności od standardu energetycznego budynku. Jak wyglądają koszty budowy domu energooszczędnego spełniającego obecne wymagania? Jakie będą koszty budowy domu energooszczędnego po 2021 roku? Jakie są koszty budowy domu pasywnego?

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom