Domy energooszczędne i pasywne

Produkujesz prąd? Co zrobić z energią elektryczną? Domy pasywne

Załóżmy, że zdecydowaliśmy się na mikroinstalację z panelami PV o mocy kilku kW. Co zrobić z prądem, który pozyskamy?

Kiedy okno jest energooszczędne? Domy pasywne

Energooszczędność stała się dziś modną koniecznością. Człowiek współczesny oszczędza energię, bo ta jest droga, jej produkcja zaś często nieekologiczna. Prawo wymaga, żeby oszczędniejsze były nie tylko otaczające nas urządzenia, np. odkurzacz, pralka, ale i cały dom. Dlatego na rynku pojawiły się energooszczędne okna.

Jakie są najistotniejsze elementy wpływające na energooszczędność domu? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: W trakcie wieloletniego kontaktu z klientami, zachęcamy naszych przyszłych posiadaczy domów do wprowadzania rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych które w sposób istotny wpłyną na energooszczędność budynku. Za priorytet uważamy następujące elementy:

O ile wyższe są koszty budowy domu pasywnego w porównaniu z domem energooszczędnym? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: Rozpoczynając analizę różnic w kosztach inwestycyjnych budowy domu energooszczędnego i pasywnego należy zaznaczyć jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma standardami.

Dom energooszczędny czy pasywny? Domy pasywne

W Polsce pierwszy certyfikowany dom pasywny powstał w 2007 roku w Smolcu koło Wrocławia. Od tego czasu wielu deweloperów i inwestorów, deklaruje, że zbudowali obiekty pasywne. Jednak bliższa analiza dokumentacji tych budynków i wizja lokalna często negatywnie weryfikuje te deklaracje. W polskich warunkach klimatycznych nie jest ...

Dom Pasywny z firmą Izodom Domy pasywne

Czy zastanawiali się Państwo, jak w jeden dzień wyprodukować elementy na budowę domu pasywnego, a następnie przewieźć go na plac budowy w jednej ciężarówce, aby zbudować go w zaledwie 6 tygodni?

Analiza kosztów budowy domów energooszczędnych Domy pasywne

Przyglądamy się kosztom budowy domów w zależności od standardu energetycznego budynku. Jak wyglądają koszty budowy domu energooszczędnego spełniającego obecne wymagania? Jakie będą koszty budowy domu energooszczędnego po 2021 roku? Jakie są koszty budowy domu pasywnego?

Izodom - pierwszy polski kompletny system certyfikowany przez Instytut w Darmstadt Domy pasywne

Firma Izodom od lat stara się dostarczyć swoim klientom najwyższej jakości produkty do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Nieustannie się rozwija, aby sprostać potrzebom zmieniającego się rynku.

Samowystarczalny dom, czyli połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi Domy pasywne

Firma NIBE wypuściła na rynek pompę ciepła z systemem fotowoltaicznym. W skład zestawu wchodzi też moduł komunikacyjny EME 20, dzięki któremu pompa pobiera jak najwięcej "energii ze słońca", co prowadzi do niemal zerowych rachunków.

W jaki sposób najlepiej ogrzewać dom energooszczędny? Domy pasywne

Im mniej energii zużywa dom, tym mniej istotny jest rodzaj instalacji grzewczej i cena niezbędnego dla niej paliwa (nośnika ciepła). Od ceny jednostkowej ważniejsze staje się to, czy ogrzewaniem da się sterować, tak by np. wyłączało się, gdy pojawiają się zyski ciepła słonecznego.