Domy pod klucz

Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych? Domy pod klucz

Odpowiedź eksperta: Na budowę domu z kształtek styropianowych warto zdecydować się, jeżeli zależy nam na znacznym skróceniu czasu budowy, doskonałych parametrach izolacyjnych, oraz obniżeniu rachunków za energię. Konstrukcja taka nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. Kształtki układamy jak klocki, a rdzeń ...

Co daje zastosowanie ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH w budownictwie jednorodzinnym? Domy pod klucz

Czy rozwiązania systemowe są warte uwagi przeciętnego inwestora, czyli niezwiązanego z budownictwem laika stawiającego pierwszy w życiu dom jednorodzinny? Z całą pewnością tak. W praktyce zresztą i tak ich nie unikniemy, choćby ze względu na instalacje.

Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych Domy pod klucz

Płyty zrębkowo-cementowe, z których robi się szalunek wypełniany następnie betonem, to kolejny pomysł na szybkie wznoszenie ścian.

Technologia budowy domu z elementów keramzytobetonowych Domy pod klucz

Keramzyt to porowate, twarde kulki wypalone z gliny w bardzo wysokiej temperaturze. Keramzyt jest chętnie stosowany jako kruszywo przy produkcji bloczków oraz pustaków ściennych i stropowych. Powstaje wówczas tzw. keramzytobeton, czyli beton na kruszywie keramzytowym zamiast żwiru. Jest on lekki i ma dobrą izolacyjność cieplną.

Technologia budowy domu z kształtek styropianowych Domy pod klucz

W tym systemie specjalne kształtki styropianowe składa się niczym klocki Lego. Tworzą one szalunek, w którego otworach układa się stalowe zbrojenie, a następnie wypełnia mieszanką betonową. Po jej związaniu otrzymujemy solidny, żelbetowy rdzeń nośny z obu stron otoczony styropianem.

Technologia budowy domu z bali Domy pod klucz

Domy z bali kojarzą się z tradycyjnym budownictwem drewnianym. Jednak te wznoszone obecnie bardzo istotnie różnią się od dawnych chat i dworków. Przede wszystkim ze względu na wymaganą izolacyjność cieplną.

Domy o szkielecie drewnianym Domy pod klucz

Proces budowy domu musi potrwać. Jednak wybierając prefabrykowany domy o szkielecie drewnianym możemy to pod pewnymi warunkami skrócić nawet do trzech tygodni, a z wykończeniem pod klucz potrwa to najwyżej trzy miesiące.

Nowa strona o domach z keramzytu już działa Domy pod klucz

Przejrzysta, czytelna, nowoczesna - tymi trzema słowami można określić nową stronę internetową www.lecadom.pl. Adresowana jest do inwestorów, projektantów i wykonawców domów jednorodzinnych, a poświęcona technologii budowy Leca® DOMów z keramzytu.

Domy z prefabrykatów - plusy i minusy Domy pod klucz

Większość elementów domu nie musi powstawać wcale na placu budowy. Znaczną część prac, nawet do etapu wykańczania powierzchni ścian, osadzenia okien i ułożenia większości elementów instalacyjnych, można przygotować w fabryce. Na placu budowy jedynie składa się utworzone wcześniej elementy.

Technologia budowy domu o szkielecie drewnianym Domy pod klucz

Domy wznoszone w technologii szkieletu drewnianego nazywane są popularnie "kanadyjczykami", ale w ten specyficzny sposób buduje się również w USA i krajach skandynawskich.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom