Elewacje domów

Fasada Roku 2017 na półmetku. Internauci już głosują! Elewacje domów

Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, Trójmiasto, Kraków, Lublin, Poznań, Radom, Szczecin czy Wrocław. Wciąż jednak nie jest za późno, by dołączyć do walki o prestiżowy tytuł i 10 000 zł. Inwestorzy, architekci i ...

Wybierasz elewację? Trzy popularne rozwiązania Elewacje domów

Elewacje przede wszystkim chronią ściany zewnętrzne budynku przed działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniem mechanicznym. Odpowiednio zaprojektowane i dobrane pełnią również funkcję dekoracyjną. Zazwyczaj architekci łączą kilka materiałów tworząc oryginalną całość.

Z jakich materiałów wykonuje się ściany elewacyjne? Elewacje domów

Odpowiedź eksperta: Do budowy gotowych ścian elewacyjnych, stanowiących warstwę zewnętrzną muru trójwarstwowego wykorzystuje się elementy ceramiczne, wapienno-piaskowe lub betonowe o gr. do 12 cm.

Masa strukturalna silikonowa Greinplast MSX - elewacja na gładko Elewacje domów

Elewacje wykonywane "na gładko" zyskują coraz większą popularność. Wyglądają nowocześnie, a równocześnie są trwałe i praktyczne w użytkowaniu. Aby osiągnąć zamierzony efekt, konieczne jest wykonanie kompletnego systemu ociepleniowego.

Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR Elewacje domów

Weber wzbogaca portfolio produktów o nowe systemowe rozwiązanie umożliwiające wykonanie elewacji do złudzenia przypominającej tą z drewna. Wystarczy zastosować dekoracyjny tynk weber TD327, proste narzędzie do tworzenia imitacji słojów drewna oraz jeden z 10-ciu kolorów bejcy weber FM361, by fasada budynku zyskała naturalny, ...

Jak unikać wykwitów na elewacji klinkierowej? Elewacje domów

Odpowiedź eksperta: Zanim odpowiemy na pytanie jak unikać wykwitów na elewacji należy najpierw odpowiedzieć na pytanie czym one tak naprawdę są?

Biurowiec Consultronix z fasadami od Effectora Elewacje domów

Firma Effector S.A. współrealizowała siedzibę firmy Consultronix w Balicach, była odpowiedzialna za wykonanie elewacji budynku, który ma już na swoim koncie architektoniczne sukcesy.  Jesienią ubiegłego roku biurowiec został jednym z laureatów Salonu Architektury - nagrody Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów oraz Małopolskiej ...

Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger Elewacje domów

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.

VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami Elewacje domów

Do tej pory okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX reprezentowane były przez kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie oddają rysunek i kolorystykę naturalnego drewna. Teraz projektanci marki VOX postanowili nawiązać wzornictwem paneli KERRAFRONT do najmodniejszych obecnie kierunków w dziedzinie aranżacji elewacji budynków.

Nowość! Płyta izolacyjna ETIXX - nowy patent na ciepłą fasadę Elewacje domów

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31.