Elewacje domów

Plebiscyt na Fasadę Roku 2018 rozstrzygnięty! Elewacje domów

Uwaga! Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak wypowie się profesjonalne Jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w plebiscycie zorganizowanym przez firmę Baumit.

Nowoczesne elewacje - dostępne rozwiązania Elewacje domów

Elewację można wykonać na wiele sposobów, różniących się pracochłonnością i nakładami inwestycyjnymi. Ponieważ lico budynku widoczne jest już na pierwszy rzut oka, powinno być estetyczne. Nie mniej istotne jest, by elewacja charakteryzowała się trwałością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne - wszak stale ...

5 sposobów na elewację z klinkieru Elewacje domów

Elewacja z klinkierowych cegieł jest wyjątkowo trwała, odporna na działanie czynników atmosferycznych i w zasadzie bezobsługowa. Niestety, swoje kosztuje. Zbliżony wizualnie efekt można osiągnąć, stosując płytki z tego samego materiału. Te są nie tylko tańsze - co ważniejsze, da się nimi wykończyć ściany o dowolnej konstrukcji.

Nowe kolory cegieł klinkierowych Long John Elewacje domów

Obserwując rozwój najnowszych trendów, firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych o długim formacie z linii Long John, cztery nowe kolory produkowane na specjalne zamówienie.

Płyta izolacyjna ETIXX - innowacyjny patent na ciepłą fasadę Elewacje domów

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, lecz także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31.

Jakie są zalety elewacji wykonanej z klinkieru? Elewacje domów

Odpowiedź eksperta: Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone czernie, klasyczna czerwona cegła, ciepły bursztyn... Decydując się na różne kolory klinkieru możemy uzyskać niezwykłe efekty wizualne na elewacji domu, ale - jak to często bywa - produkt produktowi nierówny.

Gdzie warto stosować cegły ręcznie formowane? Elewacje domów

Odpowiedź eksperta: Podstawowym zastosowaniem cegieł ręcznie formowanych są elewacje wszelkiego rodzaju budynków i budowli, ale dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi bardzo często znajdują zastosowanie również we wnętrzach jako element wykończenia ścian, na ścianki działowe, barki, kominki itd.

Nowa paleta kolorystyczna tynków mozaikowych FOVEO TECH Elewacje domów

Tynki mozaikowe cieszą się dużą popularnością - pozwalają na trwałe, a zarazem efektowne wykończenie elementów fasady budynku. Mogą być też wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń. Stworzenie spójnej pod względem estetycznym elewacji, w zgodzie z aktualnymi trendami, umożliwia nowa paleta kolorystyczna tynków mozaikowych FOVEO TECH.

Deski elewacyjne Austrotherm FPP DE Elewacje domów

Deski elewacyjne Austrotherm FPP DE mają rdzeń wykonany ze styropianu, dzięki czemu są bardzo lekkie i łatwe w montażu. Są pokryte trwałą, elastyczną masą, odporną na czynniki atmosferyczne.

Elewacja wykończona tynkiem silikonowym - rady inwestorów Elewacje domów

Czterem tynkarzom wykonanie tynków zajęło 4 dni. Zrobiliby to szybciej, gdyby nie musieli poprawiać po poprzednikach miejsc z krzywo położonym klejem na styropianie i siatce - mówią Asia i Tomek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy elewację układali w 2016 r.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom