Fundamenty i piwnice

Budowa domu na niestabilnym gruncie a fundamentowanie na studniach Fundamenty i piwnice

Planuję budowę domu na niestabilnym gruncie (teren rekultywowany) i projektant przewidział fundamentowanie go na studniach. Czy takie rozwiązanie sprawdza się i na czym ono polega?

Podłoga na gruncie z Leca® KERAMZYTEM. Czy warto? Fundamenty i piwnice

Podłoga na gruncie z Leca® KERAMZYTEM to nowatorskie rozwiązanie, które dzięki unikalnym właściwościom tego kruszywa pozwala na szybkie i łatwe wykonanie trwałej podłogi. Użycie tego ciepłego i zarazem wytrzymałego materiału stwarza możliwość realizacji podłogi, która będzie zdolna przenosić nawet duże obciążenia ...

TERMONIUM fundament -  płyty styropianowe od Termo Organiki Fundamenty i piwnice

TERMONIUM fundament to płyty styropianowe w kolorze szarym, wyprodukowane z nowoczesnego surowca hydrofobowego. Styropian jest idealny do stosowania w ekstremalnych warunkach, panujących w obrębie podziemnych stref budynków - dużej wilgotności połączonej ze zmianami temperatury i dużym obciążeniem mechanicznym.

Rodzaje gruntów budowlanych Fundamenty i piwnice

Grunt budowlany to po prostu podłoże, na którym posadowiony jest dom. Do posadowienia budynku najlepiej nadają się grunty mineralne rodzime, które ze względu na właściwości dzieli się na niespoiste i spoiste.

Czy do budowy ścian fundamentowych można użyć pustaków betonowych typu alfa? Fundamenty i piwnice

Czy do budowy ścian fundamentowych można użyć pustaków betonowych typu alfa bez konieczności ich zalewania? Jaka powinna być wytrzymałość betonu stosowanego do ich produkcji?

Jakie cechy powinien mieć materiał do izolacji cieplnej fundamentów? Fundamenty i piwnice

Odpowiedź eksperta: Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła, które przenika do gruntu.

Już 10 000 klientów na świecie korzysta z CEMEX Go Fundamenty i piwnice

CEMEX, S.A.B. de C.V. (“CEMEX”) (NYSE: CX) ogłosił, że zasięg platformy cyfrowej CEMEX Go to już prawie 25 proc. klientów firmy na całym świecie. Nowa, cyfrowa forma współpracy z dostawcą materiałów budowlanych stała się udziałem ponad 10 000 klientów na trzech kontynentach.

Nowa emulsja bitumiczno-lateksowa webertec bitumal Fundamenty i piwnice

Agresywna woda gruntowa potrafi wyrządzić wiele szkód w konstrukcji, negatywnie wpływa na trwałość materiałów budowlanych, obniża efektywność spoiw itd. Aby zatrzymać wilgoć i wodę z dala od fundamentów oraz stworzyć skuteczną barierę hydroizolacyjną potrzebne są specjalistyczne preparaty. Do takich zadań specjalnych ...

Złoty Listek CSR POLITYKI dla CEMEX Polska Fundamenty i piwnice

Firma CEMEX Polska już po raz piąty została nagrodzona Złotym Listkiem CSR POLITYKI, przyznawanym za osiągnięcia na polu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienia zostały przyznane w VII edycji konkursu tygodnika "Polityka", a ich wręczenie nastąpiło 21 maja 2018 r.

CEMEX Polska laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana Fundamenty i piwnice

CEMEX Polska został nagrodzony tytułem Firma Dobrze Widziana w IX edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club pod patronatem Ministerstwa, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w siedzibie Business Centre Club w Warszawie.