Fundamenty i piwnice

CEMEX Polska laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana Fundamenty i piwnice

CEMEX Polska został nagrodzony tytułem Firma Dobrze Widziana w IX edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club pod patronatem Ministerstwa, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w siedzibie Business Centre Club w Warszawie.

Raport Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska najlepszym raportem w Europie Środkowej Fundamenty i piwnice

Najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju CEMEX Polska za lata 2015-2016 został zwycięzcą w konkursie Central European Sustainability Report Award 2017 organizowanym przez Deloitte. Celem konkurs zwanego potocznie Green Frog Award (GFA) jest nagrodzenie najlepszych raportów zrównoważonego rozwoju wydanych w przez firmy z Centralnej Europy.

Projektowanie fundamentów - poradnik inwestora Fundamenty i piwnice

Fundament to elementem budynku, który przejmuje wszystkie obciążenia działające na część naziemną domu – wiatr, śnieg, obciążenia użytkowe, masę własną konstrukcji i elementów budynku i przekazuje na jego podłoże. Z kolei fundamenty przenoszą oddziaływania gruntu – osiadanie lub ruch na terenach eksploatacji górniczych ...

Niebieski styropian GOLD fundament EPS 150 od Termo Organiki Fundamenty i piwnice

Termo Organika wprowadza na rynek płyty styropianowe do fundamentów w kolorze niebieskim. Płyty wyprodukowane zostały z wyselekcjonowanego surowca o wyjątkowych właściwościach hydrofobowych i wytrzymałościowych. Charakteryzują się parametrami spełniającymi wymagania nowoczesnej izolacji termicznej. Nowe, niebieskie płyty ...

Rozmowy o budowaniu fundamentów Fundamenty i piwnice

Ekspert budowlany w przystępny sposób odpowiada na 18 pytań dotyczących budowy fundamentów.

Bitumiczna izolacja grubowarstwowa Botament® BM 92 Schnell  - sposób na szczelny fundament Fundamenty i piwnice

Właściwa hydroizolacja budowli jest fundamentem każdego budynku niezależnie od tego czy jest to dom jednorodzinny czy obiekt użyteczności publicznej.

GXP DREN - membrana izolacyjno-drenażowa od Griltex Fundamenty i piwnice

Folia kubełkowa z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE), połączona z termozgrzewaną geowłókniną polipropylenową TyparR SF, przeznaczona jest do mechanicznej ochrony i optymalnego drenażu ścian fundamentowych.

Czy warto budować piwnicę? Fundamenty i piwnice

Dylemat – budować piwnicę, czy nie – jest stosunkowo nowy. Przed laty piwnica była standardem. Urządzano w niej kotłownię, skład opału, spiżarnię na przetwory czy warsztat majsterkowicza.

Jaką izolację ułożyć na ścianach fundamentowych? Fundamenty i piwnice

Fundamenty muszą być zabezpieczone przed wilgocią, która jest bardzo groźna dla konstrukcji budynku. Natomiast sposób zabezpieczenia termicznego fundamentów różni się w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony, czy też nie.

Co to jest fundament grzewczy? Fundamenty i piwnice

Jednym ze sposobów ogrzewania domu jest wykonanie płytowego fundamentu grzewczego.