Instalacja odgromowa

Jaka jest procedura wyznaczania ryzyka zagrożenia piorunowego? Instalacja odgromowa

Odpowiedź eksperta: Procedura wyznaczania ryzyka zagrożenia piorunowego jest skomplikowana i musi to zrobić specjalista. Można jednak podać kilka typowych czynników, które powodują, że dom jest bardziej narażony na bezpośrednie uderzenie pioruna oraz jego groźne konsekwencje.

Jakie są najczęściej popełniane błędy w instalacji odgromowej? Instalacja odgromowa

Odpowiedź eksperta: Do najczęściej popełnianych błędów w instalacji odgromowej należą:

Jak podczas burzy zachowywać się w domu i poza nim? Instalacja odgromowa

Odpowiedź eksperta: Dziewięć pożytecznych rad, które mogą ocalić życie podczas burzy, to:

Lepiej wykonać instalację odgromową czy ubezpieczyć dom? Instalacja odgromowa

Odpowiedź eksperta: Koszt wykonania instalacji odgromowej przeciętnego domu jednorodzinnego to 2500–5000 zł (bez kosztów uziomu). Natomiast za ograniczniki przepięć wraz z montażem zapłacimy ok. 1000 zł.

Rodzaje uziomów. Uziom otokowy, uziomy pionowe Instalacja odgromowa

Najlepszym, najtańszym i najmniej pracochłonnym do wykonania rodzajem uziomu jest uziom fundamentowy. Właściwie wykonany ma w zasadzie nieograniczoną trwałość, a jego rezystancja jest praktycznie niezależna od warunków pogodowych.

Piorunochron aktywny. Wynalazek czy mit? Instalacja odgromowa

W ostatnich latach XX wieku pojawiło się w krajowej sprzedaży urządzenie zwane piorunochronem aktywnym. Owiane jakąś mgiełką tajemnicy, niewiele wiedziano o tym jak działa, dystrybutorzy zapewniali jednak, że to wynalazek na miarę nowych czasów.

Jak sprawdzić czy instalacja odgromowa jest niezbędna? Instalacja odgromowa

Jak inwestor może samodzielnie zorientować się, czy instalacja odgromowa jest w jego przypadku niezbędna? Czy prawdopodobieństwo bezpośredniego wyładowania w jego dom jest małe, czy wysokie? Czy jest jakaś możliwość wykonania takiej analizy?

Skutki wyładowań atmosferycznych Instalacja odgromowa

Instalacja odgromowa jest w stanie uchronić nas przed niektórymi niebezpieczeństwami, które niosą ze sobą wyładowania atmosferyczne. Warto wiedzieć, jakie zagrożenia niosą ze sobą wyładowania atmosferyczne?

Ograniczniki przepięć. Co to jest? Czy są niezbędne w każdym domu? Instalacja odgromowa

Podczas burzy, wskutek wyładowań atmosferycznych może dojść do zniszczenia kosztownych sprzętów domowych, naszych telewizorów, komputerów, a nawet pralek. Serwisy naprawcze po dniach z burzami są zasypane zleceniami, zaś koszty naprawy sięgają czasami zawrotnych kwot. Może więc warto pomyśleć wcześniej jak zabezpieczyć ...

Czy montaż piorunochronu jest niezbędny w domu jednorodzinnym? Instalacja odgromowa

Przebudowuję dach domu jednorodzinnego. Zastanawiam się, czy montaż piorunochronu jest niezbędny?

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom