Instalacje elektryczne

Nowoczesna instalacja elektryczna - jak ją wykonać? Instalacje elektryczne

Od dziesiątków lat prąd w domu to standard. Tak się do tego przyzwyczailiśmy, że na działanie instalacji elektrycznej zwracamy uwagę głównie w razie braku prądu lub awarii. Jednak wbrew pozorom w ciągu ostatnich 20-30 lat domowe instalacje elektryczne zmieniły się diametralnie. Co warto wiedzieć, żeby w czasie budowy lub ...

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów Instalacje elektryczne

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat ...

Jak zamontować gniazdka w ścianie działowej z płyt g-k? Instalacje elektryczne

Podzieliłem pokój córek na dwa pomieszczenia za pomocą ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych. Zapominałem jednak o założeniu gniazdek - po dwa z każdej strony ściany. W jaki sposób ukryć przewody poprowadzone w gotowej ścianie i jak estetycznie zamontować gniazdka?

Rozmowy o instalacji elektrycznej, teletechnicznej i oświetleniu w domu Instalacje elektryczne

Czy wykonanie przyłącza jest bardzo skomplikowane? Jakie są sposoby doprowadzenia prądu na posesję? Jakie są podstawowe pojęcia związane z elektryką? Ekspert budowlany odpowiada kompleksowo na pytania inwestora związane z instalacją elektryczną, teletechniczną i oświetleniem domu.

Czy trzeba wymienić przetarty przedłużacz ogrodowy? Instalacje elektryczne

Korzystam na działce rekreacyjnej z różnych elektrycznych narzędzi ogrodniczych i z przerażeniem zauważyłam, że przedłużacz ogrodowy jest w jednym miejscu przetarty, prawie z odsłoniętymi drutami. W razie dotknięcia – zwłaszcza przy mokrej pogodzie – grozi to niebezpiecznym porażeniem. Zatem czy wystarczy owinięcie taśmą ...

Jaka jest typowa moc domowych urządzeń? Instalacje elektryczne

Projekt instalacji elektrycznej budynku musi zawierać informację o tzw. mocy przyłączeniowej. Zapotrzebowanie przeciętnego domu jednorodzinnego na moc wynosi zazwyczaj 10–15 kW.

Jaki gwint mają żarówki, a jaki halogeny i lampy LED? Instalacje elektryczne

Typowe trzonki żarówek są okrągłe i mają gwint Edisona. Jego oznaczenie zaczyna się literą E (od nazwiska wynalazcy).

Jakie są strefy ochronne w łazienkach? Instalacje elektryczne

Ze względu na zagrożenie porażeniowe wyróżnia się w łazienkach trzy strefy ochronne.

Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Instalacje elektryczne

Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik napięcia YT-28630 marki YATO - prosty w obsłudze elektroniczny tester instalacji elektrycznych.

Elektryczne systemy antyoblodzeniowe MATEC - rozwiązania pod płytki  i panele Instalacje elektryczne

Elektryczne maty i folie grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego - zapewniają relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury powierzchni w ogrzewanych pomieszczeniach.