Instalacje elektryczne

Zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem urządzeń Instalacje elektryczne

Niedawno spotkała mnie niemiła przygoda. W trakcie mieszania farby wiertarką z mieszadłem wyłączono prąd, co wymusiło dłuższą przerwę w pracy. Niestety, włącznik wiertarki był wciśnięty i po włączeniu prądu w sieci farba została rozchlapana po całym pokoju. Czy można się zabezpieczyć przed takimi zdarzeniami, blokując ...

Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Instalacje elektryczne

Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.

Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Instalacje elektryczne

Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które firma WAGO przekaże jednej z potrzebujących rodzin biorących udział w programie Nasz Nowy Dom. Firma liczy, że do końca akcji uda się podwoić tą kwotę.

Nowość Zamel: oprawy sufitowe LED KONEKTO Instalacje elektryczne

KONEKTO to najnowsza linia opraw sufitowych LED stworzona przez firmę ZAMEL. Są one oryginalnym elementem aranżacji przestrzeni. Każda oprawa składa się z dwóch elementów źródła światła oraz ramki, które można dowolnie łączyć by stworzyć efektowną lampę sufitową.

Jak zamontować halogeny w suficie z płyt g-k? Instalacje elektryczne

Chciałbym zamontować w suficie z płyt g-k oświetlenie halogenowe w formie reflektorków. Problem w tym, że jest to poddasze, a za płytami znajduje się ocieplenie z wełny mineralnej. Czy halogeny nie będą się zbytnio nagrzewały i jak przeciągnąć przewody elektryczne?

Świetlówka żarówce nierówna - jak wybrać źródło światła? Instalacje elektryczne

Pierwsze skojarzenie z oświetleniem to wciąż zwykła żarówka, chociaż wybór nowocześniejszych źródeł światła jest bardzo duży. Jednak każde z nich ma pewne szczególne cechy, które dobrze znać gdy planujemy nowe oświetlenie lub szukamy zamiennika dla żarówek.

Projekt instalacji elektrycznej: nasz elektryk spisał się na medal! Instalacje elektryczne

Zleciliśmy wykonanie szczegółowego projektu instalacji elektrycznej i oświetleniowej, łącznie z zakupieniem i przywiezieniem do domu osprzętu elektroinstalacyjnego. Chcieliśmy mieć głównie przytulne i ładne światło boczne - mówią Asia i Wiktor, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy osprzęt i oświetlenie dobierali w 2006 r.

Przy doborze oświetlenia kierowaliśmy się doświadczeniem z budowy czterech domów Instalacje elektryczne

Dopracowałam z mężem elektrykę i oświetlenie w kuchni. Mamy tu sporo gniazd do dużego i małego sprzętu AGD, w tym na wyspie 2 gniazda, do których podłączamy m.in. radio, stację pogodową, ładowarki telefonów - mówi Bogusia, która wraz z Markiem jest Członkiem Klubu Budujących Dom, a osprzęt i oświetlenie dobierała w 2016 r.

Dobrałam oświetlenie wnętrz, ale szybko mi się opatrzyło! Instalacje elektryczne

Plafoniery ze spieku kwarcowego wyprofilowanego w kształt fali nie powinnam zawieszać na ścianie. Podczas najbliższego remontu zdejmę ją ze ściany na klatce schodowej. Opatrzył mi się również żyrandol w jadalni, więc szukam nowego - mówi Monika, która wraz z Maćkiem są Członkami Klubu Budujących Dom, a osprzęt i oświetlenie ...

Żarówka halogenowa znika z rynku Instalacje elektryczne

1 września weszły w życie nowe regulacje europejskie zakazujące obrotu żarówkami halogenowymi na terenie krajów Unii Europejskiej.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom