Instalacje elektryczne

Jaki gwint mają żarówki, a jaki halogeny i lampy LED? Instalacje elektryczne

Typowe trzonki żarówek są okrągłe i mają gwint Edisona. Jego oznaczenie zaczyna się literą E (od nazwiska wynalazcy).

Jakie są strefy ochronne w łazienkach? Instalacje elektryczne

Ze względu na zagrożenie porażeniowe wyróżnia się w łazienkach trzy strefy ochronne.

Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Instalacje elektryczne

Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik napięcia YT-28630 marki YATO - prosty w obsłudze elektroniczny tester instalacji elektrycznych.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL Instalacje elektryczne

Spółka Zamel zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej w Pszczynie. Nowa inwestycja to ponad 3300 m² powierzchni produkcyjnej, ponad 1600 m² powierzchni magazynowej wzbogaconej systemem wiat o powierzchni 800 m², łącznie to prawie 6000 m² zadaszonej powierzchni.

Częste błędy przy wykonywaniu instalacji elektrycznej Instalacje elektryczne

Energia elektryczna to prawdopodobnie najważniejsze z domowych mediów. Trudno sobie wyobrazić życie bez prądu, bo to oznacza nie tylko brak światła, ale w większości budynków również ogrzewania, ponieważ potrzebuje go pompa obiegowa i osprzęt kotła, a nawet wody, jeżeli korzystamy z własnej studni i hydroforu. Przy tym ...

Ostrzegam - światło kinkietów na elewacji ukazuje nierówności ścian! Instalacje elektryczne

Nie brakuje nam wokół budynku górnego światła. Reflektor nad garażem okazuje się najbardziej praktyczny, ma czujniki ruchu i zmierzchu. Polecam zastosowanie takich czujników. Jednocześnie ostrzegam, że światło kinkietów rzeczywiście ukazuje nierówności ścian - mówi Rafał, Członek Klubu Budujących Dom, który oświetlenie ...

Do ogrodu wybrałam najtańsze kinkiety i lampy-słupki - to był błąd! Instalacje elektryczne

Byłam tak pochłonięta ważniejszymi aspektami budowy i wyposażenia domu, że sam dobór lamp zewnętrznych potraktowałam "lajtowo". Po prostu pojechałam do pobliskiego sklepu oświetleniowego i wybrałam najtańsze kinkiety i lampy-słupki - mówi Krysia, Członkini Klubu Budujących Dom, która oświetlenie zewnętrzne założyła w 2005 r.

500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018 Instalacje elektryczne

Od października 2017 r. dostępny jest dla klientów SPOTLINE katalog na rok 2018, a w nim ponad trzy tysiące produktów i kilkaset nowych wzorów lamp oraz asortymentu oświetleniowego.

Zależało nam na oświetleniu robiącym wrażenie na przechodniach i gościach Instalacje elektryczne

Samodzielnie zaprojektowaliśmy instalację zewnętrzną. Oprócz uzyskania po zmroku dobrego użytkowego oświetlenia domu i działki, zależało nam na iluminacji robiącej wrażenie na przechodniach, gościach. Chcieliśmy, żeby cały nasz teren ładnie wyglądał w ciemności - mówią Basia i Marcin, Członkowie Klubu Budujących ...

Oświetlenie na domu i działce zaprojektowałam samodzielnie Instalacje elektryczne

O oświetleniu zewnętrznym rozmawiałam z architektką wnętrz podczas budowy domu, ale ostatecznie zaprojektowałam je sama. Spójność i symetria to podstawy aranżacji - mówi Bogusia, Czytelniczka Budujemy Dom, która oświetlenie zewnętrzne założyła w 2015 r.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom