Instalacje elektryczne

Dobór energooszczędnego oświetlenia i osprzętu elektroinstalacyjnego Instalacje elektryczne

W domach jednorodzinnych wykorzystuje się rozmaite źródła światła. Tradycyjne żarówki coraz częściej zastępowane są przez ich energooszczędne zamienniki. Różne są też sposoby sterowania światłem – nowoczesny osprzęt elektroinstalacyjny daje wiele możliwości.

Stopień szczelności stosowanego osprzętu zewnętrznego. Czym jest symbol IP? Instalacje elektryczne

Na różnych urządzeniach elektrycznych możemy zauważyć dwie litery IP, a po nich dwie cyfry. Czym jest takie oznaczenie?

Wykonywanie zewnętrznej instalacji elektrycznej Instalacje elektryczne

Wykonanie instalacji, jak zresztą urządzenie całego ogrodu, można zlecić profesjonalnej firmie, tyle że jest to opcja dość kosztowna. Samodzielna realizacja większości prac, przy niezbędnych konsultacjach ze specjalistami, pozwala ten wydatek obniżyć co najmniej o połowę. Gra jest zatem warta świeczki. Poniżej kilka wskazówek, ...

Mocowanie urządzeń elektrycznych na elewacji budynku docieplonego styropianem Instalacje elektryczne

Docieplanie styropianem zewnętrznych ścian budynków stało się popularnym zabiegiem mającym na celu oszczędność zużycia energii, a przy okazji zyskujemy na estetyce obiektu. Współczesne tynki mineralne pozwalają uzyskać trwałą i gładką powierzchnię, często jednak wykonawcy stykają się z problemem umocowania różnorakich ...

Czy lamp typu LED nie można ściemniać lub wymagają korzystania z innych ściemniaczy? Instalacje elektryczne

Wymieniłem reflektorki halogenowe na LED-owe, ale nie reagują one na dotychczas wykorzystywany ściemniacz. W pewnym zakresie regulacji w ogóle nie ma efektu zmiany natężenia światła, a po przekroczeniu określonego położenia LED-y migoczą i gasną. Czy lamp typu LED nie można ściemniać lub wymagają korzystania z innych ściemniaczy?

Nowa odsłona ramek dla osprzętu z kolekcji KARO firmy Ospel Instalacje elektryczne

Kolorowe dodatki to jedna z najmodniejszych koncepcji w dziedzinie aranżacji wnętrz. Firma Ospel poszerzyła ofertę ramek dla osprzętu elektrycznego z kolekcji KARO o siedem intrygujących odcieni: wenge, tytan strukturalny, satynowy turkus, perłową czerwień, a także limonkę, lawendę i burgund.

Uniwersalne złączki WAGO z serii 221 Instalacje elektryczne

Jeszcze nigdy podłączenie dwóch przewodów nie było tak proste, a wszystko za sprawą uniwersalnych złączek WAGO z serii 221.

Lampa BOOKAT - nowość w ofercie Spotline Instalacje elektryczne

Projekt Markusa Beckera, lampa BOOKAT z możliwością regulacji ściemniania, to nowość w ofercie Spotline.

Sposoby prowadzenia przewodów elektrycznych w budownictwie drewnianym Instalacje elektryczne

Sposób wykonawstwa instalacji elektrycznych w domu drewnianym różni się od tego, który stosujemy w budynkach murowanych. Chcąc zrealizować instalację funkcjonalną, a zarazem bezpieczną i niezawodną, instalator elektryk musi te wszystkie uwarunkowania uwzględnić, opierając się na normach ogólnych, swojej wiedzy teoretycznej, ...

Lampa Soberbia - nowość w ofercie Spotline Instalacje elektryczne

Do nowoczesnego, prostego, komfortowego aneksu lub salonu doskonale będzie pasowała nowość w ofercie firmy Spotline - lampa Soberbia, mająca geometryczną formę i dająca bardzo delikatne światło.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom