Instalacje

Wyłącznik różnicowoprądowy, czyli RCD Instalacje elektryczne

Jest w naszych domowych rozdzielnicach od prawie trzydziestu lat, a jednak pozostaje właściwie nieznany i dość tajemniczy. Wyłącznik różnicowoprądowy, zwany popularnie "różnicówką", albo "wyłącznikiem przeciwporażeniowym". Często też dla wygody, szczególnie w artykułach i na schematach, opisywany jest ogólnym symbolem ...

Montaż domofonu i instalacji alarmowej w istniejącym budynku Dom bezpieczny i inteligentny

Montaż zabezpieczeń elektronicznych - domofonu czy instalacji alarmowej - w istniejącym budynku zawsze jest możliwy, jednak zakres i stopień skomplikowania związanych z tym robót w dużej mierze zależy od tego, jaki rodzaj urządzeń wybierzemy.

Sposób na usuwanie pleśni Wentylacja i klimatyzacja

PILMAS-Zabójca pleśni to płynny środek na pleśń i grzyby składający się z substancji aktywnych z dodatkami stabilizującymi oraz zapachowymi.

Jakie możliwości daje system inteligentny? Dom bezpieczny i inteligentny

Remont to świetna okazja, żeby unowocześnić dom. Tym bardziej, że standardy wyposażenia bardzo się podniosły. A zamiast biegać po budynku i zmieniać ustawienia rozmaitych urządzeń, dużo lepiej powierzyć to zadanie automatyce. Taki system to właśnie instalacja inteligentna.

Jak wykonać uziom fundamentowy i co zrobić, jeśli o nim zapomniano? Instalacje elektryczne

Jednym z najważniejszych elementów zabezpieczających instalację elektryczną i odgromową jest uziom. Niestety, często zdarza się, że podczas budowy domu nie przewidziano go lub po prostu o nim zapomniano. Co zrobić w takiej sytuacji?

Prosta w instalacji pompa ciepła All-in-One Pompy ciepła

Aquarea All-in-One to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków, a dzięki zintegrowanej konstrukcji może być zainstalowane w ograniczonej przestrzeni.

Dlaczego warto mieć rekuperację? Wentylacja i klimatyzacja

Rekuperacja to inaczej wentylacja z odzyskiem ciepła. Zapewnia nie tylko skuteczną i w pełni kontrolowaną wymianę powietrza w domu, ale równocześnie odzysk energii (ciepła) z usuwanego powietrza. Wykorzystujemy je do podgrzania tego świeżego, nawiewanego z zewnątrz. Raz wytworzone ciepło wykorzystane jest ponownie. Zaś w tradycyjnym ...

Jakie informacje są niezbędne do prawidłowego doboru pompy ciepła? Pompy ciepła

Niezbędnymi informacjami do dokonania doboru pompy ciepła są:

Kocioł gazowy z serii Evodens AMC - nowość w ofercie De Dietrich Kotły i podgrzewacze

W ofercie firmy De Dietrich Technika Grzewcza pojawił się nowy kondensacyjny kocioł gazowy z serii Evodens AMC. Urządzenie będzie kontynuować najlepsze tradycje kotłów De Dietrich z segmentu premium.

HRU-WALL-RC - decentralny rekuperator z pilotem Wentylacja i klimatyzacja

HRU-WALL-RC to rekuperator decentralny jednorurowy wyposażony w regeneracyjny wymiennik ceramiczny. Przeznaczony jest do montażu w jednym pomieszczeniu. Możliwe jest zsynchronizowanie pracy kilku rekuperatorów.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom