Instalacje

Czy pompa gruntowa pobiera dużo prądu z sieci do działania? Pompy ciepła

Generalnie pompy ciepła należą do jednych z najoszczędniejszych urządzeń w eksploatacji. Gdyby przyrównać ich pracę do ogrzewania elektrycznego, to pobór energii elektrycznej jest około 4-5 razy mniejszy.

Szwadron i Kompania - nowości w ofercie ELTERM Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Asortyment firmy ELTERM został poszerzony o zestawy grup pompowych oraz sprzęgło-kolektorów SKE. Dostępne są wersje do poziomej, jak i pionowej rozbudowy kotłowni.

Nowość Zamel: oprawy sufitowe LED KONEKTO Instalacje elektryczne

KONEKTO to najnowsza linia opraw sufitowych LED stworzona przez firmę ZAMEL. Są one oryginalnym elementem aranżacji przestrzeni. Każda oprawa składa się z dwóch elementów źródła światła oraz ramki, które można dowolnie łączyć by stworzyć efektowną lampę sufitową.

Nowy regulator do sterowania systemem grzewczym Bosch EasyControl CT200 Kotły i podgrzewacze

Oferta Junkers-Bosch poszerzyła się o nowy system sterowania pracą kotła grzewczego poprzez bezprzewodową komunikację między podłączonym do kotła regulatorem a elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi. Regulator Bosch EasyControl CT200 może obsłużyć aż 24 niezależne strefy z indywidualnymi programami czasowymi ...

Rekuperator OnyX Premium 500 firmy Frapol Wentylacja i klimatyzacja

Rekuperator OnyX Premium 500 firmy Frapol został zaprojektowany z myślą o energooszczędnych budynkach mieszkalnych o powierzchni do 200 m2. Urządzenie jest wyposażone w regeneracyjny wymiennik odzysku ciepła o sprawności do 95% z automatycznym układem obejścia.

Jednostka klimatyzacyjna Stylish - innowacyjność i kreatywność Wentylacja i klimatyzacja

Daikin wprowadził na rynek Stylish - naścienną jednostkę klimatyzacyjną o całkiem nowej konstrukcji, wyposażoną w unikatowe funkcje. Stylish stanowi doskonałe wyważenie między nowoczesnością i wzornictwem. Zgodnie z nazwą, jednostka wpasowuje się do wnętrza budynku, zapewniając równocześnie wysoką jakość i efektywność.

Jak zamontować halogeny w suficie z płyt g-k? Instalacje elektryczne

Chciałbym zamontować w suficie z płyt g-k oświetlenie halogenowe w formie reflektorków. Problem w tym, że jest to poddasze, a za płytami znajduje się ocieplenie z wełny mineralnej. Czy halogeny nie będą się zbytnio nagrzewały i jak przeciągnąć przewody elektryczne?

Czy i dlaczego stosuje się zbiornik buforowy razem z pompą ciepła? Pompy ciepła

Jednym z ważniejszych czynników umożliwiających prawidłową pracę pompy ciepła jest zapewnienie odpowiedniego zładu wody w instalacji c.o. Prościej rzecz ujmując, ważnym jest aby w instalacji c.o. znajdowała się odpowiednia ilość wody, dzięki czemu można uniknąć tzw. taktowania pompy ciepła.

Świetlówka żarówce nierówna - jak wybrać źródło światła? Instalacje elektryczne

Pierwsze skojarzenie z oświetleniem to wciąż zwykła żarówka, chociaż wybór nowocześniejszych źródeł światła jest bardzo duży. Jednak każde z nich ma pewne szczególne cechy, które dobrze znać gdy planujemy nowe oświetlenie lub szukamy zamiennika dla żarówek.

Projekt instalacji elektrycznej: nasz elektryk spisał się na medal! Instalacje elektryczne

Zleciliśmy wykonanie szczegółowego projektu instalacji elektrycznej i oświetleniowej, łącznie z zakupieniem i przywiezieniem do domu osprzętu elektroinstalacyjnego. Chcieliśmy mieć głównie przytulne i ładne światło boczne - mówią Asia i Wiktor, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy osprzęt i oświetlenie dobierali w 2006 r.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom