Kolektory słoneczne

Rozmowy o budowaniu domu - dobór kolektorów słonecznych Kolektory słoneczne

Inwestor wypytuje eksperta budowlanego o instalację kolektorów słonecznych. Między innymi chce się dowiedzieć, jak wiele energii można uzyskać dzięki kolektorom i ile może kosztować taka instalacja.

Rozmowy o budowaniu domu - dobór ogniw fotowoltaicznych Kolektory słoneczne

Czym są ogniwa fotowoltaiczne? Jak montować ogniwa? Co poza panelami wchodzi w skład instalacji fotowoltaicznej? Na te i inne pytania inwestora odpowiada ekspert budowlany.

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Kolektory słoneczne

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.

Kolektory słoneczne - najczęściej zadawane pytania Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to najtańszy eksploatacyjnie sposób na ciepłą wodę. Są przy tym przyjazne dla środowiska i nie wymagają obsługi. Sztuka polega na zoptymalizowaniu instalacji, żeby przy minimum nakładów dawała maksimum zysków i nie przysparzała kłopotów.

Jaka jest różnica między kolektorami płaskimi a próżniowymi? Kolektory słoneczne

Kolektory zamieniają padające na nie promieniowanie słoneczne na ciepło i podgrzewają nim wodę w zasobniku. Stosowane w praktyce rozwiązania mogą się sporo różnić, ale ogólny schemat działania jest zawsze ten sam. Podgrzewana woda to najczęściej tzw. ciepła woda użytkowa (c.w.u.), czyli do mycia, zmywania itp. Rzadziej ...

Co to jest obieg solarny? Kolektory słoneczne

Jest to zespół urządzeń, który doprowadza ciepło z kolektorów do zasobnika, gdzie jest ono magazynowane. Oprócz kolektorów elementami obiegu solarnego są: przewody rurowe, zestaw pompowy, zasobnikowy wymiennik ciepła oraz urządzenia bezpieczeństwa.

4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Kolektory słoneczne

Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem z jednej strony coraz niższych potrzeb cieplnych, a z drugiej strony coraz bogatszego wyposażenia domu oraz stosowania nowoczesnych systemów, np. pomp ciepła czy wentylacji mechanicznej ...

Kolektory słoneczne - podstawowe informacje Kolektory słoneczne

Jak powinna być zbudowana instalacja solarna, ile kolektorów warto założyć, jakie będą z nich korzyści oraz ile to wszystko będzie kosztować? To pytania, które zadaje sobie wielu budujących. I całkiem słusznie, bo instalacja słoneczna musi być przede wszystkim przemyślana.

Gdzie możemy zamontować kolektory słoneczne? Kolektory słoneczne

Odpowiedź eksperta: Usytuowanie kolektora względem budynku może być różne, ale najważniejsze by kolektor był skierowany na południe.

W jaki sposób powinna być dobrana wielkość kolektora? Kolektory słoneczne

Odpowiedź eksperta: Kolektor powinien zapewnić 85–95% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w półroczu letnim. Na potrzeby c.w.u. czteroosobowa rodzina potrzebuje kolektora: