Kominki i kominy

ARCHONhome oferuje promocję na wybrane nowe modele kominków Kominki i kominy

Sezon kominkowy rozpoczął się już na dobre. Dlatego oprócz przedstawienia nowości kominkowych, ARCHONhome oferuje również promocję na wybrane nowe modele kominków. Firma zapewnia aż 15% rabatu na cieszące się największą popularnością wkłady kominkowe z otwieraniem do góry (tzw. gilotyna).

Budowa KOMINA SYSTEMOWEGO - krok po kroku Kominki i kominy

Jedną z niewątpliwych zalet systemów kominowych jest łatwość montażu. Ta cecha nie zwalnia jednak z obowiązku starannego prowadzenia prac instalacyjnych – koniecznie zgodnie z instrukcją producenta. Pokazujemy – krok po kroku – jak to zrobić.

Technologia wentylacji hybrydowej jako uniwersalne rozwiązanie dla sektora budownictwa jednorodzinnego Kominki i kominy

W ostatnich latach eksperci coraz częściej zwracają uwagę na niezwykle ważny element konstrukcji domu jakim jest wentylacja. Współczesne warunki panujące wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych są niekwestionowanym atrybutem zdrowia, komfortu, higieny i dobrego samopoczucia mieszkańców.

Jakie są rodzaje kominków? Charakterystyka i aranżacje Kominki i kominy

Są takie elementy wystroju wnętrza, które zawsze będą w modzie. Jednym z nich jest kominek. Od lat dekoruje salony, od czasu do czasu emigruje do innych pomieszczeń, grzejąc oraz zdobiąc jednocześnie. 

Piec wolnostojący INVICTA ELO M Kominki i kominy

Piec wolnostojący ELO M biała emalia to nowość francuskiego producenta żeliwnych kominków firmy INVICTA.

Czym charakteryzuje się koncentryczny system powietrzno-spalinowy? Kominki i kominy

W przypadku kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania (w tym kondensacyjnych), alternatywą dla komina jest znacznie tańszy system powietrzno-spalinowy, wykonany z współosiowych (koncentrycznych) rur.

Czy można dobrze wybrać komin, nie znając jeszcze rodzaju paliwa? Kominki i kominy

Odpowiedź eksperta: Kominy w pełni uniwersalne nie istnieją. Obecnie kominy są dobierane w taki sposób, aby precyzyjnie odpowiadały wymaganiom urządzeń grzewczych. Tym samym dobranie i podłączenie komina np. do kotła kondensacyjnego uniemożliwi podłączenie do tego samego komina w przyszłości kotła na paliwo ...

Kiedy i jakie nasady kominowe zastosować? Kominki i kominy

W przypadku problemów z niewystarczającym ciągiem w kominach spalinowych i dymowych, na kominie montuje się nasady kominowe.

Jak dbać o komin? Kominki i kominy

Troska o kominy nie może kończyć się wraz z zakończeniem prac budowlanych. Okresowa kontrola, w szczególności kanałów dymowych i spalinowych, jest niezbędna dla wychwycenia ewentualnych nieprawidłowości i zapobiegania poważniejszym zagrożeniom.

WSZYSTKO na temat budowy i wykończenia KOMINA PREFABRYKOWANEGO Kominki i kominy

Obecnie w większości domów stawia się kominy prefabrykowane, składające się z kompletnego zestawu dopasowanych rur i niezbędnych akcesoriów – kształtek, drzwiczek rewizyjnych i kratek wentylacyjnych. Wykonane są z materiałów kwaso- i ognioodpornych. Większość wyposażona jest również w izolację cieplną w postaci mat ...