Kominki i kominy

Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe Kominki i kominy

Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Konstrukcja kominów oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych warunków pracy wynikających ze specyfiki tych urządzeń grzewczych.

Z czego zbudować komin? Kominki i kominy

Każdy komin musi spełniać trzy najważniejsze warunki - być bezpieczny, trwały i skutecznie odprowadzać dym lub spaliny. Żeby tak było, trzeba go odpowiednio dobrać do urządzenia grzewczego, z którym ma współpracować. Liczy się nie tylko rodzaj paliwa. Stare kotły gazowe i węglowe miały inne wymagania, niż te obecnie produkowane.

JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy Kominki i kominy

Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych gazowych i olejowych.

Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33 Kominki i kominy

Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca akumulacyjnego udało się zrealizować firmie BRUNNER w najnowszym modelu DF 33. Prezentując obrotowo zamocowany wkład opalany drewnem o długości do 33 cm, bawarski producent odkrywa zupełnie ...

Ring: 5 różnic między kominkiem z DGP a kominkiem z płaszczem wodnym Kominki i kominy

Kominki z zamkniętym wkładem są nie tylko ozdobą salonu. Mogą być również całkiem wydajnymi urządzeniami grzewczymi. Jednak żeby równomiernie ogrzały cały dom muszą współpracować z systemem rozprowadzenia ciepła. Może to być powietrze lub woda w instalacji grzewczej. Każdy z tych systemów ma swoje mocne i słabe strony.

Żeliwny piecyk emaliowany na drewno Dovre Rock Kominki i kominy

Minimalistyczny, elegancki, delikatnie zaokrąglony. Wspaniale dopełnia nowoczesne pomieszczenia, wnosząc do nich ciepło i przytulną atmosferę. Oto żeliwny piecyk emaliowany na drewno - Dovre Rock.

Prefabrykowane kominy nie zawodzą mnie w żadnym aspekcie! Kominki i kominy

Myślałem o zbudowaniu prefabrykowanych kominów, ten zamiar ugruntował jeszcze murarz. Przemawia do mnie ta technologia, bo jest szybka w realizacji, mniej pracochłonna od murowanej, można precyzyjnie dobrać kanały do urządzeń grzewczych i sposobu wentylacji, ma profesjonalną konstrukcję, a przy tym zagwarantowaną jakość i ...

Musieliśmy zrezygnować z nowoczesnych stalowych kominów, bo kosztowały aż 18 000 zł! Kominki i kominy

Początkowo kominki zamierzaliśmy wyposażyć w nowoczesne stalowe kominy. Obudziliśmy się w momencie, kiedy sprawdziliśmy ceny wolno stojących wyrobów ze stali. Jeden kosztował 9000 zł, co pomnożone razy 2 dawało 18 000 zł! Koszty zupełnie nas powaliły i szybko zrewidowaliśmy plany - mówią Joanna i Piotr, Czytelnicy Budujemy ...

Wymiana wkładu stalowego w kominie murowanym - rady i przestrogi Kominki i kominy

Latem 2017 r. kupiłem kocioł kondensacyjny, który potrzebował nowocześniejszego stalowego wkładu, rura w rurze. Należało wyjąć stary wkład i włożyć nowy. Fachowiec uporał się z tym w 2 dni - mówi Leszek, Czytelnik Budujemy Dom, który komin użytkuje od 1997 r.

Straciłam 1700 zł, bo zdecydowałam się na pompę ciepła! Kominki i kominy

Kupiłam prefabrykowane zestawy kominowe, przeznaczone do konkretnych funkcji i postawiłam zgodnie ze wskazaniem z gotowego projektu domu. Pomyliłam się jednak o... komin dymowy w kotłowni i niepotrzebnie wydałam 1700 zł - mówi Mira, Czytelniczka Budujemy Dom, która kominy użytkuje od 2015 r.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom