Koszty budowy domu - schody

Artykuł na: 2-3 minuty
Koszty budowy domu - schody
Projekt Dom w zdrojówkach zakłada wzniesienie schodów o konstrukcji żelbetowej na etapie stanu surowego. Dzięki temu mamy zapewnioną w miarę wygodną i bezpieczną komunikacje pomiędzy kondygnacjami w trakcie budowy.

Na etapie prac wykończeniowych trzeba je pokryć okładziną, np. z drewna lub płytek i wyposażyć w balustradę. Jej brak to ostatnio dziwna moda - niebezpieczna i niezgodna z przepisami budowlanymi.

W przypadku wykończenia drewnem decydujące znaczenie będzie miał jego gatunek. Drewno egzotyczne może być nawet 2-3 razy droższe od rodzimego buku lub dębu. Wyraźnie tańsze niż drewno będzie zaś ułożenie płytek ceramicznych.

Można też rozważyć wstawienie schodów drewnianych czy drewnianych na konstrukcji stalowej. Wówczas nie wykonuje się żelbetowej konstrukcji, a schody montuje dopiero po zakończeniu prac wykończeniowych.

SCHODY MATERIAŁ [zł] ROBOCIZNA [zł] RAZEM [zł]
Schody żelbetowe wykończone drewnem krajowym 8500 2500 11 000
rozwiązanie alternatywne
Schody żelbetowe wykończone płytkami (gres) 3000 2500 5500
Schody gotowe drewniane 12 000 1000 13 000

Pełny kosztorys dla projektu Dom w zdrojówkach z pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.

Opracowanie cen i komentarz: Jarosław Antkiewicz
fot. Prudlik

aktualizacja: 2018-10-12

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę dwa razy w tygodniu!
Połączone artykuły
Koszty budowy domu - ścianki działowe Kosztorysy domów
Wszystkie ścianki działowe zaprojektowano jako wykonane z betonu komórkowego. Wybór jest zrozumiały o tyle, że z tego samego materiału wykonane mają być ściany nośne.
Koszty budowy domu - tynki wewnętrzne Kosztorysy domów
W projekcie Dom w zdrojówkach tynki wewnętrzne przewidziano jako cementowo-wapienne.
Koszty budowy domu - podłogi Kosztorysy domów
W projekcie Dom w zdrojówkach założono, że dominującym pokryciem podłogi będzie parkiet oraz płytki ceramiczne. ewentualnie panele podłogowe i płytki.
Koszty budowy domu - okładziny ścienne Kosztorysy domów
Świeże tynki przed pierwszym malowaniem trzeba zagruntować. Wyrównuje to ich chłonność, związuje z podłożem pyliste cząstki i poprawia przyczepność do podłoża.
Pozostałe artykuły z kategorii
Kosztorys budowy domu dla czteroosobowej rodziny Kosztorysy domów
Przedstawiamy kompleksowy kosztorys budowy domu dla czteroosobowej rodziny na podstawie projektu Dom w zdrojówkach z pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.
Koszty budowy domu - roboty ziemne i fundamenty Kosztorysy domów
Projekt Dom w zdrojówkach to tzw. projekt katalogowy. To oznaczy, że wymaga adaptacji do warunków konkretnej działki przez projektanta z uprawnieniami. Zobowiązany jest ...
Koszty budowy domu - ściany zewnętrzne Kosztorysy domów
W projekcie Dom w zdrojówkach zaproponowano ściany dwuwarstwowe, z bloczków betonu komórkowego ocieplone warstwą 20 cm styropianu. Współczynnik U gotowej przegrody ...
Koszty budowy domu - stropy Kosztorysy domów
Projekt Dom w zdrojówkach przewiduje żelbetowy strop monolityczny, tzw. wylewany. To rozwiązanie bardzo popularne i dobrze znane wykonawcom. Z materiałami też nie ma ...
Koszty budowy domu - pokrycia dachowe i orynnowanie Kosztorysy domów
Dom w zdrojówkach ma prosty, dwuspadowy dach bez lukarn, za to z 4 oknami dachowymi. Kąt jego nachylenia wynosi 40°. Konstrukcję dobrano wytrzymałościowo dla ciężkiego ...
Koszty budowy domu - okna, drzwi zewnętrzne Kosztorysy domów
Według naszego kosztorysu okna fasadowe, drzwi tarasowe, drzwi zewnętrzne, brama garażowa oraz okna dachowe dla domu wybudowanego wg projektu Dom w zdrojówkach, razem ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom