Kosztorysy domów

Koszty budowy domu - ogrzewanie Kosztorysy domów

W polskich warunkach klimatycznych ogrzewanie stanowi największą część kosztów utrzymania domu. Nic więc dziwnego, że wybór paliwa, kotła, grzejników ściennych lub podłogówki jest jednym z najczęściej dyskutowanych tematów wśród budujących.

Koszty budowy domu - okna Kosztorysy domów

Według naszego kosztorysu okna fasadowe, dachowe oraz drzwi tarasowe i balkonowe, dla domu wybudowanego wg projektu Sztokholm DCP 60, razem będą kosztować ok. 28 000 zł.

Koszty budowy domu - pokrycia dachowe i orynnowanie Kosztorysy domów

Wykonanie kompletnego dachu, czyli konstrukcji, pokrycia wraz z akcesoriami oraz orynnowaniem pochłonie około 43 500 zł.

Koszty budowy domu - stropy Kosztorysy domów

Strop to standard domów jednorodzinnych – gęstożebrowy Teriva. Dla domu budowanego wg projektu Sztokholm DCP 60, trzeba będzie zań zapłacić około 14 500 zł.

Koszty budowy domu - ściany zewnętrzne Kosztorysy domów

W projekcie Sztokholm DCP 60 przewidziano bardzo wysoki standard ciepłochronności ścian zewnętrznych ok. 0,15 W/(m2·K). Jednak sama ich budowa jest tradycyjna – bloczki silikatowe plus 20 cm styropianu o niskim współczynniku przewodzenia ciepła osiąganym np. przez dobry styropian z dodatkiem grafitu.

Koszty budowy domu - roboty ziemne i fundamenty Kosztorysy domów

Po wytyczeniu obrysu budynku przez uprawnionego geodetę przystępuje się do prac ziemnych. To zwykle usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) pod całym obrysem przyszłego domu oraz wykonanie wykopów fundamentowych.

Koszty budowy domu z prefabrykatów Kosztorysy domów

Koszty wzniesienia domu murowanego tradycyjnie oraz w technologiach alternatywnych są zbliżone. Za to atutem domów prefabrykowanych jest to, że od razu znamy ostateczny koszt ich postawienia. 

Kalkulator dopłat w rządowym programie Kosztorysy domów

Rządowy program „Rodzina na swoim” wspiera rodziny w pozyskaniu własnego domu. Proponowana przez Skarb Państwa pomoc pozwala na obniżenie raty kapitałowo-odsetkowej nawet o kilkadziesiąt procent przez okres 8 lat. To idealne rozwiązanie dla osób planujących budowę domu o powierzchni do 140 m².

Projekt domu za 4,88 zł Kosztorysy domów

ARCHON+ organizuje Loterię SMSową dla Klientów, "Wyślij SMS i wygraj projekt domu".

Zamysłem akcji jest dostarczenie Klientom odrobiny dobrej zabawy uświadamiając jednocześnie, że własny dom jest na wyciągnięcie ręki, a my pragniemy spełniać marzenia naszych Klientów – mówi Marcin Sitkowski z ARCHON+.

Na Horyzoncie nowy katalog Kosztorysy domów

Do sprzedaży trafiła siódma edycja katalogu "DOM NA HORYZONCIE". Pracownia Projektowa Horyzont jak, co roku, zaprezentowała zestaw ciekawych projektów, wśród których obok dobrze już znanych znalazły się też zupełnie nowe propozycje.