Kotły i podgrzewacze

De Dietrich świętował 20-lecie działalności w Polsce Kotły i podgrzewacze

Firma De Dietrich Technika Grzewcza od 20 lat obecna jest na polskim rynku. Niewielki oddział z kilkuosobową załogą na przestrzeni lat przerodził się doskonale prosperujące przedsiębiorstwo, którego obrót w 2017 roku przekroczył 120 mln złotych! Tak udany jubileusz trzeba było świętować.

Jak podgrzewać ciepłą wodę - podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: To jedno z pierwszych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć przy zakupie podgrzewacza.

Dlaczego wybierając ogrzewanie paliwem stałym warto wybrać piec nadmuchowy? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: ponieważ ogrzewanie powietrza jest niezwykle efektywne. Brak czynnika pośredniego (wody) sprawia, że cała energia jest oddawana "tu i teraz". Jest to istotne nie tylko ze względu na koszty, ale też na czas. 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając kocioł 5 klasy? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dniem 1 lipca 2018 roku obowiązywać będzie zakaz sprzedaży oraz montażu kotłów centralnego ogrzewania, które nie spełniają warunków 5 klasy emisji zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Jakie są zalety kotła na pellet? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Nowoczesny kocioł na pellet to przede wszystkim wyższa niż w przypadku klasycznego kotła na węgiel sprawność. Wyższa sprawność kotła oznacza dla użytkownika maksymalne wykorzystanie spalanego paliwa, a tym samym niższe koszty ogrzewania. Najlepsze urządzenia osiągają sprawność do 97%.

Kiedy warto rozważyć zastosowanie przepływowych podgrzewaczy elektrycznych? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Podgrzewacze przepływowe dobiera się odpowiednio do ilości i rodzaju punktów odbioru wody. Dzięki niewielkim rozmiarom, mogą być montowane w pobliżu punktu poboru, a ich szeroka gama umożliwia optymalny wybór w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na gaz i olej? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Wybierając kocioł w pierwszej kolejności należy poznać jego parametry techniczne aby wybrać rozwiązanie, które w największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Sprawdzonym rozwiązaniem są gazowe lub olejowe kotły kondensacyjne. Są one w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe a dzięki procesowi kondensacji ...

Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jakie są rożnice w opłatach? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Podziemne i naziemne zbiorniki na gaz płynny LPG, są urządzeniami ciśnieniowymi podlegającymi pełnemu dozorowi technicznemu. Wiąże się to z licznymi obowiązkami po stronie ich właścicieli. Przede wszystkim niezwłocznie po montażu zbiornik należy zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT). Co ...

Czy ogrzewanie elektryczne jest drogie? Kotły i podgrzewacze

Odpowiedź eksperta: Ogrzewanie elektryczne przez wiele osób uważane jest za drogie i faktycznie, biorąc pod uwagę sam koszt eksploatacji w droższej taryfie może się tak wydawać.

PORÓWNANIE 36 modeli kotłów gazowych Kotły i podgrzewacze

Gaz jest stosunkowo tani, a zasilane nim kotły, w przeciwieństwie do modeli na paliwo stałe, są praktycznie bezobsługowe. Nic więc dziwnego, że większość inwestorów, która ma możliwość korzystania z tego paliwa z sieci, wybiera właśnie tego typu urządzenia.