Kotły i podgrzewacze

Kocioł i kominek w jednej instalacji Kotły i podgrzewacze

Zgodnie z polskim prawem, kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu jednorodzinnym. Najczęściej podstawową rolę w systemie grzewczym pełni kocioł - gazowy, olejowy, węglowy lub elektryczny. Kominek zaś jest jego uzupełnieniem. Jak zapewnić zgodną współpracę obu urządzeń?

Kotły na paliwa stałe 5. klasy - wszystko, co musicie wiedzieć! Kotły i podgrzewacze

Dla tych, którzy muszą kupić nowy kocioł na węgiel, pelety lub drewno, 1 lipca 2018 r. jest szczególnie ważną datą. Od tego bowiem dnia zaczęły obowiązywać przepisy zakazujące sprzedaży kotłów o klasie niższej niż 5. A te są nie tylko bardziej ekologiczne od dominujących dotąd na rynku, ale i sporo droższe.

Ekologiczne kotły - co należy o nich wiedzieć? Kotły i podgrzewacze

Zaawansowane konstrukcje nowoczesnych kotłów c.o. pozwalają uzyskać lepsze parametry spalania, są wydajniejsze energetycznie i bardziej przyjazne dla środowiska. Ekologiczne kotły z certyfikatem 5 KLASA ograniczają emisję szkodliwych dla środowiska związków i substancji, przez co korzystnie wpływają na środowisko, w którym ...

Wszystkie kotły ATMOS w 5 klasie z dodatkowym certyfikatem EKODESIGN=EKOPROJEKT Kotły i podgrzewacze

1. Kocioł zgazujący drewno DC70GSX w nowoczesnej wersji uzyskał powiększoną do 280l komorę załadowczą. Maksymalna długość polan spalanych w tym kotle wynosi 730 mm. Jest to jednostka o mocy 70kW dedykowana większym budynkom.

Kotły zgazujące opał stały receptą na czyste powietrze bez rezygnacji z taniego ogrzewania Kotły i podgrzewacze

Wprowadzone w życie ustawy o ochronie powietrza, miały wyeliminować z rynku kotły cechujące się gorszymi efektami spalania niż podane w normach. Czy tak się faktycznie stało? Niestety okazało się, że dzięki "furtkom" zawartym w tych ustawach odejście od klepanych młotkiem "kopciuchów" jest nadal fikcją. Wystarczyło nazwanie ...

Czy instalacja zbiorników buforowych jest koniecznością? Kotły i podgrzewacze

W projektach instalacji grzewczej często umieszczane są zbiorniki buforowe, ale nie znalazłem dotychczas informacji, czy są one konieczne, czy pełnią rolę wyposażenia dodatkowego. Mam zamiar ogrzewać dom kotłem zgazyfikującym drewno. Czy powinienem zainstalować taki zbiornik i jaką ma mieć pojemność?

Kocioł elektryczny z buforem c.o. - akumulacyjny system grzewczy Kotły i podgrzewacze

Firma Kospel jest jednym z największych europejskich producentów elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Pierwsze kotły powstały 25 lat temu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysokiej jakości oraz stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych kotły marki Kospel doceniane są na rynkach kilkudziesięciu ...

Drużyna A - zaawansowane technicznie sprzęgła i sprzęgło-kolektory firmy Elterm Kotły i podgrzewacze

Wysoce efektywne źródła ciepła zyskują coraz większą popularność, a same urządzenia charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością. Logicznym wydaje się zatem, aby osprzęt hydrauliczny nie pogarszał tych z trudem uzyskanych parametrów.

W jaki sposób podgrzewać wodę użytkową (c.w.u.) poza sezonem grzewczym? Kotły i podgrzewacze

W sezonie grzewczym z przygotowaniem ciepłej wody zazwyczaj nie ma problemu - najczęściej robi to kocioł ogrzewający budynek. Ale po sezonie korzystanie z tego urządzenia może być drogie i niewygodne. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Kupujesz kocioł c.o.? Pamiętaj o kilku kluczowych kwestiach! Kotły i podgrzewacze

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego urządzenia, spalane paliwo, ekologiczność to tylko niektóre z aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę. Nie zapominajmy też o własnym komforcie - dziś, gdy technologia pędzi naprzód, mamy ogromne możliwości w zakresie doboru kotła na ...