Jakie wybrać drzwi do nowoczesnej kuchni?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Jakie wybrać drzwi do nowoczesnej kuchni?
Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, które często staje się swoistym centrum życia rodzinnego. Należy więc zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, lecz także - a może przede wszystkim - na funkcjonalność. Warto również zadbać o to, by drzwi, którymi ją zamkniemy, tworzyły ciekawy element domowego wnętrza.

Drzwi do kuchni muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe, stanowiąc skuteczną zaporę przed rozprzestrzenianiem się kuchennych zapachów. Powinny lekko chodzić w zawiasach, łatwo się otwierać i zamykać bez trzaskania.

Drzwi z litego drewna często nie spełniają tych wymagań, są dość ciężkie i łatwo się wypaczają. Doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnych kuchni są drzwi Cambio (fot. powyżej) oraz nowość w ofercie firmy POL-SKONE - Norte.

Dzięki konstrukcji opartej na gładkich płytach HDF najwyższej jakości są lekkie, funkcjonalne i wytrzymałe, a przy tym niedrogie. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych są też bardzo odporne na działanie wilgoci, co jest szczególnie istotne w kuchennych zastosowaniach.

Drzwi Cambio i Norte - nowoczesność formy

Dobierając drzwi kuchenne, nie można zapomnieć o tym, by wzorem i stylem pasowały do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często drzwi łączą kuchnię z salonem, holem lub jadalnią.

Prosta forma i możliwość zastosowania bezprzylgowego wariantu drzwi Cambio i Norte idealnie współgra z nowoczesnymi, minimalistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak gładkie, proste fronty meblowe, błyszczące blaty czy chromowane okapy o geometrycznej formie.

Drzwi Cambio, oprócz podstawowej wersji o litej tafli, są także dostępne w 4 wariantach z przeszkleniami. Standardowe przeszklenie jest wykonane ze szkła matowego lub przezroczystego gładkiego o grubości 4 mm. Możliwy jest także wybór wersji z bulajem ze szkła matowego lub przezroczystego, co nada kuchni wyjątkowy, lekko marynistyczny klimat.

Pol-Skone - drzwi Cambio
Drzwi Cambio

Aranżacja kolorem

Drzwi malowane bez problemu dopasujemy do najbardziej wyszukanych kolorystycznie aranżacji. Skrzydła z tych kolekcji są dostępne zarówno w kolorze białym, jak i w odcieniach z palety RALi NCS (oprócz kolorów metalicznych), dzięki czemu możliwy jest dobór idealnego tonu i intensywności barwy.

Białe drzwi będą wspaniale komponować się jasnymi podłogami i ścianami, jednocześnie rozświetlając kuchenne wnętrze i dodając mu przestronności. Drzwi w zdecydowanych odcieniach, takich jak zieleń czy fuksja, mogą stanowić wyszukany akcent kolorystyczny w pomieszczeniach o pastelowych ścianach i oszczędnych w formie dodatkach.

Warto pamiętać

Drzwi kuchenne powinny otwierać się na zewnątrz, dzięki czemu nie będą utrudniać przeniesienia z kuchni gotowych potraw mając pełne ręce. Niezwykle istotna dla komfortu użytkowania jest także ich szerokość, która powinna wynosić co najmniej 80 cm. Dzięki temu wnoszenie do kuchni zakupów czy serwowanie posiłków będzie znacznie łatwiejsze.

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, drzwi kuchenne nie powinny mieć także progów. Dobrze, by szczelina między podłogą a dolną krawędzią drzwi miała szerokość co najmniej 2,5 cm, co gwarantuje równomierny przepływ powietrza. W przypadku drzwi Cambio i Norte istnieje możliwość zastosowania podcięcia wentylacyjnego, tulei czy montażu kratki wentylacyjnej z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Pol-Skone - drzwi Norte
Drzwi Norte

 

Logo Pol-Skone ul. Hanki Ordonówny 8
20-328 Lublin
tel. +48 81 728 52 00
fax. +48 81 744 39 12 / 81 744 24 89
e-mail: pol-skone@pol-skone.eu
www.pol-skone.pl 
aktualizacja: 2018-07-04

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Dobieramy oświetlenie kuchenne Kuchnia
Oświetlenie kuchenne to wygoda i bezpieczeństwo prac kulinarnych. To także nastrój wnętrza, w którym wielu z nas lubi przebywać, ale i wdzięk eksponowanych mebli czy ...
Jak udekorować stół i dobrać zastawę stołową? Kuchnia
Można bawić się nią bez wielkiego wysiłku i kiedy przyjdzie nam ochota. Aranżacja stołu zaspokoi naszą potrzebę zmian i doda smaku codzienności.
Kuchenne AGD, czyli wybieramy sprzęt gospodarstwa domowego Kuchnia
Wyręczają nas w żmudnych mechanicznych czynnościach, ale także - coraz częściej - w pracach wymagających precyzji. Bywają też pomocne w liczeniu, mierzeniu, planowaniu, ...
Wybieramy zlewozmywak i baterie - przegląd i ceny Kuchnia
Bateria i zlewozmywak - specjaliści od mokrej roboty - to tandem, który powinien doskonale do siebie pasować. Warto zadbać także o to, by był to zestaw idealnie dopasowany ...
Nowoczesne czy tradycyjne? Wybieramy meble kuchenne Kuchnia
Wybór tworzywa, koloru i faktury kuchennej zabudowy to zaledwie początek. Nie mniej ważne jest to, co kryje się na zapleczu. Rozwiązania, jakie proponują nam producenci, ...
Okładziny na ściany i podłogę w kuchni. Co znajdziemy na rynku? Kuchnia
Nawet najlepszemu kucharzowi zdarza się nachlapać, rozlać olej czy upuścić nóż. Dlatego tak ważna jest odporność kuchennych ścian i podłogi. Na szczęście dziś ...