Jak optymalnie zagospodarować kuchenne szafki narożne?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Jak optymalnie zagospodarować kuchenne szafki narożne?
Pełne wykorzystanie dolnych szafek narożnych może być dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Zamocowanie odpowiednich akcesoriów meblowych - kornerów marki REJS, pozwoli bowiem raz na zawsze pożegnać problem trudnego dostępu i bałaganu w "dolnym rogu".

Zagospodarowanie kuchennych szafek narożnych bywa nie lada wyzwaniem. O ile ustawienie w nich wszystkich potrzebnych przedmiotów nie jest nadzwyczaj trudne, o tyle późniejsze korzystanie z nich często nastręcza problemów. Zwłaszcza, gdy chcemy dostać się do garnków, zastawy lub zapasów ustawionych w głębi szafki. Wówczas - za każdym razem musimy wyjmować wszystkie przedmioty stojące z przodu, tracąc czas i tworząc bałagan.

Jak tego uniknąć? Receptą są specjalne systemy przeznaczone do szafek narożnych. Wysuwane kosze i półki ułatwią dostęp do przechowywanych przedmiotów i sprawią, że praca w kuchni będzie przyjemnością.  

Z doświadczenia wiemy, że dolne szafki rogowe sprawiają zazwyczaj największe trudności w aranżacji. Niezależnie od ich konfiguracji, niewielkie fronty skutecznie ograniczają dostęp do wnętrza, a tym samym wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów. Tymczasem w sklepach znaleźć można sporo systemów i akcesoriów, które rozwiązują ten problem. Obrotowe kosze, wysuwane kornery i specjalnie wyprofilowane półki ułatwiają dostęp do produktów i podnoszą komfort pracy w kuchni. Pozostaje tylko wybrać taki system, który spełni nasze oczekiwania i będzie pasował do zabudowy. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. technicznych firmy REJS.

Co mamy do wyboru?

  • Półki wysuwane

Optymalne wykorzystanie przestrzeni szafki narożnej gwarantuje system Corner Optima, który doskonale sprawdza się między innymi przy przechowywaniu dużych naczyń (np. garnków i patelni). Składa się on z dwóch, wysuwanych niezależnie od siebie półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej. Dzięki odpowiedniemu ich wyprofilowaniu, maksymalnie wypełniają wnętrze szafki. Zastosowanie niewysokich, drucianych relingów umożliwia przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpiecza je przed upadkiem.

Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę. System dostępny jest w dwóch kolorach - uniwersalnej bieli lub modnym graficie.

Półka Corner Optima marki Rejs

  • Półki obrotowe

Zamocowane na centralnie położonym, pionowym drążku ażurowe kosze to prosta i zarazem bardzo efektywna metoda na wykorzystanie szafki rogowej. Wykonane z drutu półki można swobodnie obracać, co umożliwia dostęp do wszystkich stojących w głębi szafki produktów. Różne rozmiary i formy koszy (oferta REJS obejmuje modele o kształcie koła, półkola lub ¾ koła), a także różnorodne opcje wykończenia, pozwalają wybrać system odpowiedni do danego "rogu".

- Co istotne, decydując się na półki obrotowe nie musimy się martwić szerokością frontu. System ten sprawdza się nawet w szafkach o niestandardowych rozmiarach. Wystarczy dopasować średnicę koszy, odpowiednio zamocować drążek i gotowe - wyjaśnia Damian Rybak.

Półki obrotowe marki REJS

  • Wysuwane kornery marki REJS

Dużą popularnością cieszą się również dedykowane szafkom narożnym wysuwane kornery marki REJS - czyli odpowiedniki carg. W przypadku Corner Comfort każdą z dwóch dwupoziomowych części można całkowicie wyciągnąć z korpusu mebla. Wysokość położenia koszy można dopasować do własnych potrzeb dzięki prostej regulacji. Ponadto istnieje możliwość zamocowania przegród do organizacji wewnętrznej, które pomogą w zachowaniu porządku na każdej z półek.

Z kolei Corner Front pozwala na pełne wysunięcie na zewnątrz szafki jednego dwupoziomowego kosza (tego do którego przytwierdzony jest front). Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu, tak by dostęp do zapasów, czy zastawy był jak najłatwiejszy.

Corner Front i Corner Comfort marki REJS

Corner Comfort i Corner Front marki REJS dostępne są obecnie w kilku odsłonach. W wersji ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe (wykonane z drutu) lub dno z białej tacki z tworzywa. Nowe wersje obu systemów mają grafitowy stelaż i kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. Ładowność systemów to odpowiednio 25 i 35 kg. Stabilny stelaż i wytrzymałe prowadnice gwarantują wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Logo Rejs
www.rejs.eu
aktualizacja: 2018-09-12

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Dobieramy oświetlenie kuchenne Kuchnia
Oświetlenie kuchenne to wygoda i bezpieczeństwo prac kulinarnych. To także nastrój wnętrza, w którym wielu z nas lubi przebywać, ale i wdzięk eksponowanych mebli czy ...
Jak udekorować stół i dobrać zastawę stołową? Kuchnia
Można bawić się nią bez wielkiego wysiłku i kiedy przyjdzie nam ochota. Aranżacja stołu zaspokoi naszą potrzebę zmian i doda smaku codzienności.
Kuchenne AGD, czyli wybieramy sprzęt gospodarstwa domowego Kuchnia
Wyręczają nas w żmudnych mechanicznych czynnościach, ale także - coraz częściej - w pracach wymagających precyzji. Bywają też pomocne w liczeniu, mierzeniu, planowaniu, ...
Wybieramy zlewozmywak i baterie - przegląd i ceny Kuchnia
Bateria i zlewozmywak - specjaliści od mokrej roboty - to tandem, który powinien doskonale do siebie pasować. Warto zadbać także o to, by był to zestaw idealnie dopasowany ...
Nowoczesne czy tradycyjne? Wybieramy meble kuchenne Kuchnia
Wybór tworzywa, koloru i faktury kuchennej zabudowy to zaledwie początek. Nie mniej ważne jest to, co kryje się na zapleczu. Rozwiązania, jakie proponują nam producenci, ...
Okładziny na ściany i podłogę w kuchni. Co znajdziemy na rynku? Kuchnia
Nawet najlepszemu kucharzowi zdarza się nachlapać, rozlać olej czy upuścić nóż. Dlatego tak ważna jest odporność kuchennych ścian i podłogi. Na szczęście dziś ...