Eleganckie i nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Eleganckie i nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika
Zestaw spływowy boczny fermacell Powerpanel TE to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli w estetyczny sposób zaaranżować przestrzeń łazienki i salonu kąpielowego. System fermacell nie wymaga wiele miejsca, aby go zamontować, a co najważniejsze, pozwala na całkowite wyeliminowanie brodzika z kabiny prysznicowej.

Zestaw spływowy boczny to kompletne rozwiązanie do suchej zabudowy. Dzięki niemu w prosty sposób można wykonać odpływ liniowy znajdujący się w jednej płaszczyźnie z podłogą w domowych łazienkach oraz w publicznych prysznicach.

W połączeniu z elementami jastrychowymi fermacell można natomiast wykonać nie tylko estetyczny odpływ wody, lecz także stworzyć trwałą, mocną i w pełni odporną na wilgoć powierzchnię całej podłogi.

Kompletny zestaw spływowy boczny świetnie sprawdza się w systemach suchej zabudowy, w których odprowadzanie wody odbywa się poprzez rynnę odpływową umieszczoną w płaszczyźnie podłogi.

Największymi zaletami takiego rozwiązania są nieograniczone możliwości aranżacyjne łazienek i salonów kąpielowych zarówno w obiektach komercyjnych, jak i w domach jednorodzinnych. Niewielkie rozmiary zestawu spływowego (grubość 42,5 mm), sprawiają że system można zamontować w podłodze o wysokości zaledwie 5,5 cm!

Rozwiązanie polecane przez firmę fermacell charakteryzuje się prostym montażem oraz wysoką precyzją wykonawczą, uzyskaną dzięki wstępnie zdefiniowanemu spadkowi. Zestaw spływowy boczny świetnie sprawdzi się w połączeniu z elementami jastrychowymi Powerpanel TE.

Technologie te bardzo dobrze się uzupełniają, a to pozwala uzyskać dokładne i trwałe połączenie obu powierzchni. Kompletny zestaw spływowy boczny można także swobodnie stosować w oparciu o technologię tradycyjnego jastrychu. Zastosowane rozwiązanie jest trwałe i bardzo wytrzymałe.

System oprócz tego, że wygląda bardzo estetycznie, jest także wygodny w użyciu przez osoby niepełnosprawne. Dzięki wysokiej odporności gotowych powierzchni bez problemu można się na nich poruszać wózkami inwalidzkimi. Fermacell Powerpanel TE jest również polecany do płytek wielkoformatowych, co jeszcze bardziej poszerza jego możliwości przy projektowaniu wnętrz.

 Elegancka kabina prysznicowa bez brodzika - system fermacell

Kompletny system fermacell składa się z:

  • Dwóch wyprofilowanych elementów, dzięki którym można uzyskać powierzchnię spływu o wymiarach 1.000 x 1.000 mm.
  • Zestawu spływowego o grubości 42,5 mm (polistyren 30 mm oraz płyta Powerpanel H2O 12,5 mm), elementy hydrauliczne: kolano odpływowe z syfonem wraz z rynienką i kratką.

Wiele ciekawych informacji znajdziesz na kanale YouTube fermacell

Logo fermacell
Fermacell
Telefon: 22 645 13 38-39, 22 645 15 58
Faks: 22 645 15 59
fermacell-pl@xella.com
www.fermacell.pl
www.budowaniedoskonale.pl
aktualizacja: 2018-03-01
Pozostałe artykuły z kategorii
Oświetlenie w łazience - aranżacje Łazienka
Dobrze oświetlona łazienka to łazienka wygodna i bezpieczna, ale światło potrafi znacznie więcej: może zmienić wnętrze w efektowną krainę czarów. Oświetlić wszystko ...
Przegląd nowoczesnych grzejników łazienkowych Łazienka
Mimo swoich praktycznych zalet, ogrzewanie podłogowe nie wyparło z łazienki tradycyjnych grzejników. Tradycyjnych? Jedynie w zakresie funkcji. Jeśli chodzi o formę, ...
Meble i dodatki łazienkowe - w czym możemy wybierać? Łazienka
Łazienkowe meble i dodatki to nasi sprzymierzeńcy w dziedzinie wygody. Przy wszystkich zaletach funkcjonalnych mają jednak również znaczenie estetyczne. Dobieramy je ...
Dlaczego warto wybrać wanny lub panele z hydromasażem? Łazienka
Już starożytni rozumieli, że woda dobrze służy nie tylko higienie, ale także zdrowiu. Od dawna wiadomo też, że jest źródłem przyjemności. Dziś łatwiej niż kiedykolwiek ...
Nowoczesne baterie łazienkowe - przegląd i ceny Łazienka
Są jak funkcjonalna biżuteria - niewielkie i finezyjne, a jednak potrafią zadecydować o ostatecznym efekcie. Ale nowoczesne baterie umieją znacznie więcej: dbają o ...
Umywalki, sedesy, bidety - jak dobrać je do wnętrza? Łazienka
"Jaka piękna!" - przywykliśmy już, że można tak powiedzieć o umywalce. A jednak dziś coraz częściej nasz zachwyt budzą też jej towarzysze: nieodzowny w łazience ...