Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie

Artykuł na: 4-5 minut
Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie
Moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica - mówi Ania, Czytelniczka Budujemy Dom, która łazienkę remontowała w 2014 r.

Zakres remontu i czas jego trwania: demontaż poprzedniej armatury i elementów wykończeniowych, przesunięcie podłączenia sedesu, doprowadzenie rur wodnych i kanalizacyjnych do bidetu. Remont trwał 4 tygodnie.

Łazienka przy sypialni małżeńskiej:

 • Wymiary 2,45 × 1,75 m. 
 • Woda - czerpana z wodociągu (nieuzdatniana dodatkowo), odprowadzana do kanalizacji. 
 • Wentylacja - grawitacyjna. 
 • Ogrzewanie - drabinka bez grzałki. 
 • Posadzka - z płyt gresu imitującego drewno. 
 • Ściany - z glazury, ornament z kwiatami storczyka i mozaiki. 
 • Armatura sanitarna - akrylowa wanna o dł. 165 cm ze szklaną ścianką; podwieszany sedes i bidet; porcelanowa umywalka z wiszącą szafką. 
 • Baterie - chromowane, przy umywalce i prysznicowa przy wannie. 
 • Meble i akcesoria - szafki z lakierowanej płyty MDF. 
 • Oświetlenie - ledowe wbudowane w lustro, lampa w suficie.

Decyzja: moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica. Bez niej trudno byłoby tu kąpać dzieci. Dopóki pociechy są małe, traktuję łazienkę przy sypialni małżeńskiej jako rodzinną - później będą same korzystać z drugiej, a my z mężem nareszcie będziemy tu mieć prywatność.

Na ściany wybrałam białą glazurę, ozdobiłam ją szlaczkiem z kwiatami orchidei i imitacją mozaiki, na podłogę "rzuciłam" drewnopodobny gres. Prawie nie zmieniłam poprzedniego układu urządzeń - wydawał mi się logiczny i ergonomiczny - na inną ścianę przeniosłam jedynie sedes, a obok niego umieściłam bidet.

W łazience przy sypialni zamontowano bidet.
W łazience przy sypialni zamontowano bidet.

Remont łazienki - rady i przestrogi:

 • Kiedy ekipa wypełniała kontener odpadami z odnawianej łazienki - jego wywiezienie kosztowało 500 zł - ja gromadziłam materiały, urządzenia, meble. I tu rada - warto kupować online - ceny różnią się nawet o kilkaset złotych, w porównaniu z tymi w sklepach stacjonarnych.

  Przy dobieraniu sedesu, bidetu i umywalki liczyły się dla mnie jakość ceramiki i powłoka antybakteryjna, wersje podwieszane, a nie stojące. Zrezygnowałam z droższej baterii wannowej z termostatem. Wybrałam chromowaną z dużą głowicą prysznicową. Potem w łazience pracowali hydraulik, elektryk i glazurnik.

 • Tak jak się spodziewałam, strzałem w dziesiątkę jest szklana szyba przy wannie. Dobrze chroni przed rozchlapywaniem wody na posadzkę, siedząc w niej, mogę swobodnie spłukać włosy. Przydają się wymurowane narożne półki nad wanną, mieszczą potrzebne kosmetyki.

  Sprawdza się, oczywiście, bidet oraz lustro z wbudowanym podświetleniem. Skoro kupiłam takie lustro, nie musiałam się już głowić, czy dać kinkiet nad, czy po bokach. Resztę pomieszczenia oświetliłam, jak nasi poprzednicy - górną lampą.

Remont łazienki - koszty:

 • Około 11 400 zł, w tym:
 • Akrylowa wanna 1500 zł, 
 • Pozostałe urządzenia i meble 3600 zł, 
 • Szyba przy wannie 600 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Nowa wanna stoi tam, gdzie poprzednia, lecz dodano do niej szklany parawan.

aktualizacja: 2018-11-16

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę dwa razy w tygodniu!

Pozostałe artykuły z kategorii
Kompleksowy remont łazienki po 20 latach użytkowania Łazienka
Musiałem zrobić remont, bo łazience "stuknęło" 20 lat i chciałem poprawić instalacje oraz wymienić urządzenia. Wszystkie materiały i urządzenia zgromadziłem przed ...
Najtrudniejsze podczas remontu łazienki było wniesienie na piętro dużego lustra Łazienka
Co było najtrudniejsze podczas remontu? Wniesienie na piętro... długiego lustra. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest ciężkie. O mały włos nie zmieściłoby się na ...
Remont małej łazienki za 7500 zł Łazienka
Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, ...
Woda pod kontrolą w kuchni i łazience Łazienka
Kupując syfon do zlewozmywaka lub umywalki oczekujemy łatwości montażu i czyszczenia, oszczędności miejsca pod zlewem oraz na niezawodności. Przedstawiamy cztery rozwiązania ...
Oświetlenie w łazience - aranżacje Łazienka
Dobrze oświetlona łazienka to łazienka wygodna i bezpieczna, ale światło potrafi znacznie więcej: może zmienić wnętrze w efektowną krainę czarów. Oświetlić wszystko ...
Przegląd nowoczesnych grzejników łazienkowych Łazienka
Mimo swoich praktycznych zalet, ogrzewanie podłogowe nie wyparło z łazienki tradycyjnych grzejników. Tradycyjnych? Jedynie w zakresie funkcji. Jeśli chodzi o formę, ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom