Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali o długości 33 m za 32 000 zł

Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz - mówi Bogusia, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie stawiała w 2015 r.

aktualizacja: 2022-01-11 09:27:56

Ogrodzenie od frontu:

  • Dł. 33 m; słupki i podmurówka z kształtek betonowych, imitujących łupany granit, wykończenia z gotowych elementów; przęsła ze stali ocynkowanej, zabezpieczonej proszkowo farbą. 
  • Fundament - o gł. 1,20 m, liniowy, zbrojony. 
  • Furtka - o szer. 1 m, z elektrozaczepem i wideofonem. 
  • Brama - o szer. 6 m, jednoskrzydłowa z napędem, przesuwna.

Decyzja: nie chciałam zasłaniać działki i domu szczelnym ogrodzeniem. Wolałam postawić od strony ulicy płot ażurowy. Zależało mi na zastosowaniu elementów nie potrzebujących konserwacji i wyglądających nowocześnie. Ostatecznie zestawiłam 2 materiały - gotowe kształtki betonowe i przęsła ze stali, które wykonał ślusarz. Mają w sobie elementy półokrągłe, które nawiązują do wykuszy budynku. Wzór znalazłam w Internecie.

Kolorystyka ogrodzenia i domu jest identyczna. Przęsła są czarne, jak dachówka ceramiczna na dachu, szare są natomiast kształtki ogrodzeniowe i okładzina betonowa na domu. Zamówiłam też bardzo szeroką bramę przesuwną, która ułatwia teraz wjazd z ulicy do garażu i na parking za domem. Furtka też jest wygodna, ale my z mężem rzadko jej używamy, bo zazwyczaj poruszamy się samochodami.

Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem
Jednoskrzydłowa przesuwna brama z napędem, o szer. 6 m, ułatwia wjazd do garażu i na parking z tyłu działki.

Ogrodzenie z betonowych kształtek i ocynkowanej stali - rady i przestrogi:

  • Planując ogrodzenie, inspirowałam się np. zdjęciami w Internecie. Jednak końcowy efekt najlepiej widać na żywo, dlatego oglądałam płoty na innych posesjach i kilkakrotnie odwiedziłam ogród pokazowy przy składzie z materiałami na ogrodzenia. Elementy z betonu spodobały mi się ze względu na trwałość, praktyczność i nowoczesny wygląd. Teraz wiem, że są jeszcze bezobsługowe. Sprzedawca zaoferował wyroby zaimpregnowane w produkcji i pasujące do nich gotowe czapy i elementy wykończeniowe oraz usługę projektową, montażową, transportową. W fazie wykonawczej zdałam się na jego doświadczenie. To on podczas wizji lokalnej ustalił szczegółowe parametry ogrodzenia, ja poprosiłam tylko o szeroką bramę i wygodną furtkę, wskazałam stylistykę.
  • W dwa dni przygotował z pracownikami głębokie i zbrojone fundamenty. Kiedy związały, postawił z kształtek podmurówkę i słupki, na których umocował uchwyty przęseł. W środek słupków przy bramie i furtce wpuścił stal zbrojeniową. Przęsła ze stali zamontował w kolejnym etapie, po związaniu elementów z betonu. Jestem zadowolona z funkcjonalności materiałów i wyglądu ogrodzenia. Nie odznacza się kurz, ani ślady błota, a jeśli się pojawiają, to zmywa je deszcz.
  • Kupiliśmy działkę ogrodzoną z 3 stron siatką przez sąsiadów, my posadziliśmy wzdłuż niej żywopłot z żywotników. Na czas budowy od frontu zamontowaliśmy ogrodzenie prowizoryczne. Obecne wznieśliśmy po ukończeniu budowy domu.

Koszty wykonania ogrodzenia z betonowych kształtek i ocynkowanej stali:

  • ogrodzenie od frontu (z siłownikami i napędem) 32 000 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Ogrodzenie z gotowych betonowych kształtek i ocynkowanej stali zabezpieczonej proszkowo.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!