Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

System ogrzewania podłogowego Floortherm Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

System Floortherm przeznaczony jest do budowy instalacji ogrzewania podłogowego. Rura ma konstrukcję warstwową. Warstwa wewnętrzna oraz zewnętrzna wykonane są polietylenu o podwyższonych parametrach termicznych nowej generacji PE-RT Typu II, natomiast między nimi znajduje się antydyfuzyjna warstwa z aluminium bądź EVOH.

Sprawdź swój poziom wiedzy z Zieloną Eskadrą Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Ekologia to nie tylko recykling śmieci i jazda rowerem. To rozwój, innowacje, technologia, moda,  świadomość siebie i swoich zachowań. Sprawdź co wiesz o eko stylu.

Jak dobrać temperaturę wody w obiegu grzewczym dla grzejników i podłogówki? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Jak dobrać temperaturę wody w obiegu grzewczym, aby zapewnić efektywną pracę systemu ogrzewania z grzejnikami i z podłogówką? Czy oba systemy da się zasilać wodą o tej samej temperaturze, czy trzeba ją zróżnicować?

Pomysł na grzejnik z autorską grafiką Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Projektanci marki LUXRAD dają swoim klientom możliwość stworzenia swojego grzejnika. Model Niagara ze szklanką osłoną ma opcje personalizacji, czyli możemy skorzystać albo z gotowych wzorów, dostępnych w ofercie, albo stworzyć swoją własną grafikę.

Szybki montaż podłogówki bez konieczności zrywania posadzki! Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Systemy renowacyjne Purmo to nowa generacja produktów, które pozwalają wykonać instalację ogrzewania podłogowego w istniejących budynkach poddawanych renowacji, podnosząc przy tym poziom podłogi o zaledwie 30-40 mm razem z wykończeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wykonywać dodatkowych prac związanych z usunięciem ...

Bezpieczeństwo w instalacji, w której pracuje kocioł na paliwo stałe Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Najpopularniejsze, stosowane od wielu lat rozwiązanie to zabezpieczenie instalacji z kotłem na paliwo stałe za pomocą otwartego naczynia wzbiorczego. Inaczej w razie przegrzania wody i wzrostu ciśnienia mogłoby dojść nawet do rozerwania kotła.

Jakie są plusy i minusy ogrzewania podłogowego? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Jest wiele różnic między ogrzewaniem podłogowym a grzejnikowym. Dotyczy to nie tylko sposobu prowadzenia instalacji - tu różnice są oczywiste, ale także sposobu przekazywania ciepła, mocy grzewczej systemu itp.

Ile wody potrzeba w domu jednorodzinnym? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Zużycie c.w.u. zależy od liczby mieszkańców, ich wieku (dzieci, młodzież oraz kobiety zwykle zużywają dużo wody), liczby łazienek oraz zainstalowanych urządzeń (wanny z hydromasażem) i przede wszystkim od upodobań mieszkańców.

Do czego służy mieszacz w kotle? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Można powiedzieć, że kotły na paliwo stałe, "lubią" pracę przy wysokich parametrach, czyli wysokiej temperaturze wody zasilającej oraz powrotnej np. 90/70°C.

Kiedy wykonać przyłącze do gazu? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Przyłącze gazowe jest to odcinek odgałęzienia od sieci gazowej łączący budynek z tą siecią. Musi być ono wykonane zgodnie z projektem instalacji, zatwierdzonym przez zakład gazowniczy.