Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Jak dobrać system instalacji przeciwoblodzeniowej? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Odpowiedź eksperta: Systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mają zapewnić naszemu mieniu i zdrowiu bezpieczeństwo w niesprzyjających warunkach zimowych. Jednak aby instalacja zadziałała i spełniła swoje zadanie, musimy pamiętać o spełnieniu pewnych wytycznych w zakresie doboru, instalacji i w końcu eksploatacji systemów ochrony ...

9 błędów popełnianych podczas montowania grzejników Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Ogrzewanie grzejnikowe można zainstalować w domu nowym, jak i podczas modernizacji instalacji w remontowanym. Oto 9 najczęstszych błędów popełnianych podczas montowania grzejników.

Nowa linia zaworów RTL firmy Vario Term Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Firma Vario Term wypuściła na rynek nową linię zaworów RTL. Zamontowane zawory RTL zapewniają odpowiednią temperaturę wody, dzięki czemu gorąca woda wypływająca z grzejników i wpływająca do instalacji w podłodze nie będzie parzyła stóp.

AURATON 200 TRA - zestaw do regulacji temperatury w pomieszczeniach Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

AURATON 200 TRA to zestaw elektronicznej głowicy i regulatora stworzony do precyzyjnej i efektywnej regulacji temperatury w pomieszczeniach. Dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami pozwala na dokładne, proporcjonalne sterowanie otwarciem zaworu na grzejniku (lub na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego).

Ogrzewanie domu energooszczędnego - czy może być jeszcze tańsze, a w dodatku dużo bardziej komfortowe? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Odpowiedź eksperta: Odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: TAK. Warunkiem jest zastosowanie grzejników o możliwie najmniejszej bezwładności cieplnej. Grzejniki takie wymagają niewielkiej ilości energii cieplnej do osiągnięcia pełnej mocy grzewczej, czyli szybko podejmują efektywne grzanie, umożliwiają także szybkie ...

Podłogowe ogrzewanie elektryczne - podstawowe informacje Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że zapewnia w pomieszczeniach równomierny rozkład temperatury. Dodatkowo chodzenie po ciepłej podłodze jest przyjemne, szczególnie w chłodniejsze dni, których w naszym klimacie nie brakuje. Nic dziwnego, że podłogówka zdobywa coraz więcej zwolenników.

Jak wymienić grzejniki żeliwne na grzejniki płytowe? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Odpowiedź eksperta: Jesień za naszym oknem w tym roku nie sprzyja długim spacerom z powodu deszczowych dni, ale to jest dobry moment aby przeprowadzić w naszym domu lub mieszkaniu mały remont związany z wymianą grzejników żeliwnych na nowe modele np. grzejniki płytowe.

Czy mogę zamontować grzejniki kanałowe w podpiwniczonym domu? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Muszę zmodyfikować system ogrzewania w salonie, gdyż przez duże okna tarasowe intensywnie ucieka ciepło, co nie pozwala na utrzymanie znośnej temperatury podczas większych mrozów. Po prostu, blisko okien tarasowych jest zdecydowanie zimniej niż w głębi pomieszczenia. Na montaż zwykłych grzejników nie ma miejsca w pobliżu ...

Jak zamontować grzejnik łazienkowy? Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Odpowiedź eksperta: Systemy zaworów dostępne na rynku pozwalają na podłączenie urządzeń grzewczych do CO standardowo (typ wodny) lub w formie wodno-elektrycznej. Istnieje możliwość podłączenia elektrycznego z zamkniętym obiegiem (w przypadku braku CO).

Ogrzewanie płaszczyznowe na bazie systemu Radopress Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Firma Pipelife oferuje Państwu nowoczesny system instalacyjny o nazwie RADOPRESS. Może on służyć do budowy ogrzewania podłogowego, instalacji grzewczych, przesyłu zimnej i ciepłej wody wodociągowej, instalacji chłodniczych oraz przemysłowych.