Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem PVC/ALU
Pochwyt w masywnych drzwiach jest bardzo wygodny. Jedną ręką przekręcam klucz w zamku, a drugą ciągnę za pochwyt. Polecam! Kolejna rzecz godna zastosowania to ciepły próg PVC/ALU i specjalne uszczelki. Na ogół jest tak przy drzwiach, że w dolnej części czuje się zimno. U mnie to miejsce jest zawsze ciepłe - mówi Ela, Członkini Klubu Budujących Dom, która drzwi zewnętrzne zamontowała w 2015 r.

Drzwi zewnętrzne:

  • Skrzydło prawe, szer. 90 cm, gr. 8,6 cm, wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, wykończonej laminatem drewnopodobnym; wewnątrz ocieplenie z pianki PU. Zasuwnica automatyczna, ryglująca drzwi w sześciu miejscach. Ościeżnica z ciepłego aluminium z przekładką termiczną i z dwoma uszczelkami. 
  • Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną. 
  • Górne i boczne doświetle z bezpieczną piaskowaną szybą. 
  • Wymiary całości 250 x 146 cm. 
  • Dodatkowo pochwyt ze stali nierdzewnej.

Montaż: pionowe fragmenty ościeżnicy monterzy obsadzili na pięciu kotwach po każdej stronie, górną część – na trzech. Przytwierdzili ciepły próg. Odpowiednio wyregulowali zawiasy. Sprawdzili pracę automatycznej zasuwnicy.

Długi, zadaszony podest we wnęce
Długi, zadaszony podest we wnęce jest zawsze suchy, a po otwarciu skrzydła zostaje na nim dużo wolnej przestrzeni.

Decyzja: w dobudowanej frontowej części domu celowo ulokowałam wejście w głębokiej wnęce pod stropem. To ma chronić drzwi i podest przed deszczem i śniegiem. Chciałam jeszcze, żeby dużo dziennego światła wpadało do przedpokoju, dlatego zaplanowałam szklane boczne i górne doświetle oraz szklaną wstawkę w skrzydle. Podczas wybierania konkretnego modelu zdałam się na doświadczenie poleconego producenta. Zależało mi szczególnie na dobrym tłumieniu hałasu, bo mieszkam w mieście, przy ruchliwej ulicy. Słysząc to, wskazał mi stalowy model o gr. 8,6 cm, wypełniony pianką PU, która jednocześnie daje świetną izolację termiczną.

Doradził ten model również ze względu na ciepły próg, opadające uszczelki progowe i tzw. wind stoper. Spodobało mi się, że drzwi mają automatyczną zasuwnicę, która przy każdym zamknięciu drzwi rygluje je aż w sześciu miejscach na całej wysokości skrzydła. Kolorystykę od strony zewnętrznej, tu jest laminat w kolorze orzech, dobrałam do okien i rynien. Wewnątrz laminat w kolorze antracytu, dopasowany do wystroju pomieszczeń. Dla wygody zamówiłam stalowy pochwyt o długości 1,5 m.

Elementy automatycznej zasuwnicy Elementy automatycznej zasuwnicy
Elementy automatycznej zasuwnicy, ryglującej drzwi w 6 miejscach – m.in. zaczepy zasuwnicy z regulowanym dociskiem.

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem - rady i przestrogi:

Taki pochwyt w masywnych drzwiach jest bardzo wygodny. Jedną ręką przekręcam klucz w zamku, a drugą ciągnę za pochwyt. Polecam! Kolejna rzecz godna zastosowania to ciepły próg PVC/ALU i specjalne uszczelki. Na ogół jest tak przy drzwiach, że w dolnej części czuje się zimno. U mnie to miejsce jest zawsze ciepłe. Mówił o tym producent. Szczególnie zadowolona jestem z matowych piaskowanych przeszkleń, bo zasłaniają wnętrze domu, ale mają wąskie przezroczyste pasy, przez które widzę to, co dzieje się przed budynkiem.

Lokalizacja drzwi – idealna. Długi, zadaszony podest we wnęce jest zawsze suchy, a po otwarciu skrzydła zostaje na nim dużo wolnej przestrzeni. Nikt z użytkowników nie spada na schody! Konserwacja jest łatwa. Na razie tylko myję szyby, drzwi i uszczelki. Wkrótce zbadam stan zawiasów i okuć, bo producent zaleca spryskiwać je olejem w spreju.

Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną i uszczelnienie wind stoper
Ciepły próg PVC/ALU z przegrodą termiczną i uszczelnienie wind stoper zapobiegają przenikaniu mrozu i wiatru w części progowej.

Drzwi zewnętrzne z ciepłym progiem - koszty:

  • drzwi wejściowe z montażem 8500 zł.
Przeczytaj reportaż z remontu tego domu!

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-20

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Jak dbać o zamontowane rolety zewnętrzne na etapie budowy domu? Okna i drzwi
Aby cieszyć się bezawaryjnym działaniem stolarki po zakończeniu prac budowlanych, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu produktów, tak aby ochronić je przed ...
Uwaga, szkło! Dlaczego szyby w oknach i drzwiach pękają oraz jak temu zapobiec? Okna i drzwi
Co to jest: bezbarwne, przezroczyste i ciężko się bez niego obejść? Moglibyśmy powiedzieć, że powietrze, lecz podczas budowy domu niemałą rolę odgrywa także szkło, ...
Bariera przed jesienno-zimowym smogiem - system wentylacji Schüco VentoLife Okna i drzwi
Sezon grzewczy trwa, a wraz z nim powrócił problem smogu w wielu polskich miastach. Przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami możemy chronić się na przykład w ...
Wymiana parapetów zewnętrznych. Na co zwracać uwagę? Okna i drzwi
Najbardziej newralgicznym punktem złącza murowego w oknie jest jego dolny próg. To tamtędy najczęściej przewiewa wiatr i przecieka woda deszczowa. Dzieje się tak na ...
Kupujemy okna - porady praktyczne Okna i drzwi
Jakie okna i za ile kupić? Jakiego producenta wybrać i u kogo je zamówić? Jakie parapety będą pasowały i kto powinien je zamontować? Oto podstawowe pytania, które ...
Ile kosztują drzwi tarasowe? Okna i drzwi
Porównujemy drzwi tarasowe w pięciu kategoriach cenowych: powyżej 8000, 10 000, 12 000, 13 000 i 16 000 zł. Zobacz naszą galerię.

Topowe produkty